X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jaka jest przyszłość polskich muzeów?

Ostatnie tygodnie przyniosły informację o powołaniu Muzeum Kresów Wschodnich w Lublinie i dyskusję na temat kształtu Muzeum Westerplatte.
Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie
Muzeum Powstania Warszawskiego w WarszawieFoto: shutterstock/trabantos
O Audycji

Tytuł Kwestia kultury 2019/07/07 20:08
Prowadzący Mariusz Cieślik
Opis

Trwają prace nad Muzeum Getta Warszawskiego, Muzeum Historii Polski i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Można powiedzieć, że obserwujemy w naszym kraju muzealny boom. Placówki biją kolejne rekordy frekwencyjne, stają się symbolami miast i atrakcjami turystycznymi. Na pytanie, jakich muzeów potrzebuje Polska, starali się w audycji "Kwestia kultury" odpowiedzieć: prof. Jerzy Miziołek (dyrektor Muzeum Narodowego), Alicja Knast (dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach) oraz dr Katarzyna Jagodzińska (badaczka współczesnego muzealnictwa z UJ). Mariusz Cieślik rozmawiał z gośćmi Trójki m.in. na temat nowych technologii, które niezaprzeczalnie są przyszłością polskich muzeów. Czy odwiedzający zawsze oczekują, jak to określa prowadzący, "netflixowych" wrażeń, które dają wystawy multimedialne?

– Na pewno trzeba sposób podania dostosować do tego, czego publiczność oczekuje, do czego jest przyzwyczajona na co dzień, ale wydaje mi się, że dla publiczności artefakt jest kluczowy. Bez tego artefaktu trudno jest zbudować narrację. Jest bardzo dużo krytycznych głosów, które zaczęły pojawiać się w stosunku do muzeów narracyjnych, dotyczyły tego, że właśnie ponad miarę stosowane są nowe technologie, multimedia w stosunku do ilości obiektów, które znajdują się na ekspozycji. Czasami nie ma innej możliwości, żeby opowiedzieć coś poprzez kopie, reprodukcje, przekaz wizualny – mówi Katarzyna Jagodzińska z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Które polskie muzeum zmieniło spojrzenie na tworzenie tego typu instytucji w Polsce? Jakie są przyszłe losy Muzeum Historii Polski? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

Goście prof. Jerzy Miziołek (Muzeum Narodowe), Alicja Knast (Muzeum Śląskie w Katowicach), Katarzyna Jagodzińska (Uniwersytet Jagielloński)
Playlista
Tagi
Playlista