X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Seweryn: ciało, intelekt i emocje powinny działać razem

Gościem tego wydania audycji "Kwestia kultury" jest jeden z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych Andrzej Seweryn.
Andrzej Seweryn
Andrzej SewerynFoto: Wojciech Kusiński/PR
O Audycji
Tytuł Kwestia kultury 15 grudnia godz. 20:06
Prowadzący Mariusz Cieślik 
Opis

W rozmowie z Mariuszem Cieślikiem i przy muzyce Mozarta opowiada między innymi o stanie wojennym, Mahabharacie, pobycie w więzieniu, swoich mistrzach i najważniejszych rolach. A także o swojej najnowszej książce.

"Ja prowadzę!" to wywiad-rzeka z Andrzejem Sewerynem. Z aktorem rozmawiają Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke. Wśród poruszanych tematów znajdują się zarówno kwestie dotyczące świata teatru i filmu, polityki, a także życia prywatnego. Aktor wspomina m.in. czasy dzieciństwa, młodości i początki pracy artystycznej. Pasjonująca lektura dla wszystkich wielbicieli teatru i filmu.

– Gram obecnie w około 10 spektaklach. To nie jest tak, że mógłbym recytować tekstu jakiejś sztuki. Musiałbym najpierw przez jakieś pół godziny go sobie przypomnieć. Natomiast gdy wkraczam na scenę, to czuję się prawdziwie wyzwolony. Wchodzi się w pewną formę, jak pociąg na szyny. Partnerzy, światło, muzyka, dekoracje – to również pomaga w zapamiętywaniu tekstu. Aktorzy nie są geniuszami tylko dlatego, że znają na pamięć 10 ról – tłumaczy gość Mariusza Cieślika.

Andrzej Seweryn przytacza słowa prof. Wyrzykowskiego, że "rolę ma się w nogach". Co to znaczy? O tym w dołączonym nagraniu rozmowy. Zapraszamy do słuchania.

mat. prasowe/ml/mk

Gość Andrzej Seweryn
Playlista
Tagi
Playlista
  • Berliner Philharmoniker, - Divertimento B- dur KV 287
  • Kremer Gidon, Kashkashian Kim, Ma Yo-Yo - Divertimento for Violin, Viola and Cello in E-flat major K.563
  • Israel Philharmonic Orchestra, - Divertimento for Orchestra