X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Włodek Pawlik: melodia jest latarnią, która prowadzi do celu

Tuż po premierze albumu "Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz" i przed koncertem w radiowej Trójce, Włodek Pawlik był gościł w audycji Piotra Metza. 
Piotr Metz i Włodek Pawlik
Piotr Metz i Włodek PawlikFoto: PR
O Audycji

Tytuł Magazynek 2019/02/28 15:00
Prowadzący Piotr Metz
Opis

– Moniuszko o swoich utworach pisał, że są to po prostu piosenki. To takie trochę odbrązowienie, zdjęcie z piedestału monumentalnych dzieł z tzw. wyższej półki. Swoją twórczość kierował on do nas wszystkich, dlatego te melodie są takie piękne. To był wybitny kompozytor na skalę Schumanna, Schuberta, ale bardzo polski. Dzięki temu te utwory są z nami. Stefan Kisielewski powiedział, że pieśni Moniuszki trafiły do krwiobiegu nas wszystkich. Myślę, że to jeden z ważniejszych kodów DNA w polskiej muzyce i kulturze – mówi Włodek Pawlik.

Artysta opowiadał o swoim ostatnim projekcie i zaprosił na koncert, który już w najbliższą niedzielę (3.03) o godz. 19.05 odbędzie się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji, w której Piotr Metz rozmawiał również z Bartoszem Szczęsnym i Iwoną Skwarek z grupy Rebeka oraz z Piotrem "Vienio" Więcławskim.

Goście Piotr Więcławski, Włodzimierz Pawlik, Bartosz Szczęsny, Iwona Skwarek
Playlista
Tagi
Playlista
  • TALK TALK - Life's What You Make It
  • Włodek Pawlik Trio, - Prząśniczka
  • Włodek Pawlik Trio , - Znasz - li ten karj
  • Rebeka - Fale
  • Rebeka, - Zachód
  • Vienio, Magiera, Bovska, - Minuta i 20sec.
  • Vienio, Magiera, - Części zamienne