X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Odmienna muzyka, podobne inspiracje. W Trójce debiutują OBRASQi i szymonmówi

Gośćmi tego wydania audycji są wykonawcy, którzy, mimo że pochodzą z odległych muzycznie światów, to łączą ich polskie teksty oraz fascynacja światem obrazów.   
Od lewej: Szymon Żurawski (szymonmówi), Tomasz Żąda oraz Monika Dejk-Ćwikła i Artur Wolski z zespołu OBRASQi
Od lewej: Szymon Żurawski (szymonmówi), Tomasz Żąda oraz Monika Dejk-Ćwikła i Artur Wolski z zespołu OBRASQiFoto: Halina Wachowicz
O Audycji
Tytuł Trójka Żąda debiutów 2019/07/15 12:07
Prowadzący Tomasz Żąda
Opis

Tym razem w Trójce debiutuje wywodzące się spod Gdańska trio  zespół OBRASQi oraz szymonmówi, czyli warszawski projekt Szymona Żurawskiego, którego teksty powstają z inspiracji filmami i komiksami.

– OBRASQi to muzyka, która zawsze siedziała w mnie, kimś wychowanym na Brumie. Płyta się tworzy, materiał na płytę jest zarejestrowany, jest dziesięć utworów, ale chcemy mieć piętnaście, żeby wybrać te najlepsze. Także kompozycji na płytę jest aż za dużo (...). Ruszyliśmy 1 kwietnia. Przez te trzy miesiące powstał materiał na płytę  opowiada Artur, który w OBRASQach odpowiedzialny jest za warstwę instrumentalną.

Szymon Żurawski także przyniósł do studia nowe utwory. Niektóre z nich debiutują podczas audycji. Jak zmieniło się życie zespołu szymonmówi po konkursie Start NaGranie?

–W sumie dużo się wydarzyło. Jak byłem tutaj ostatnio, wydarzyła się historia z amerykańskiego filmu – akurat jak leciała nasza piosenka, to pan manager posłuchał w radiu i się zainteresował, więc może po dzisiejszej audycji wytwórnie pójdą w końcu po rozum do głowy – żartuje muzyk. – Pograliśmy trochę, powygrywaliśmy jakieś festiwale – dodaje.

 Z jakiego okresu w muzyce czerpią członkowie OBRASQów? Jakie plany koncertowe i teledyskowe ma szymonmówi na przyszłość? O tym dowiedzą się Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

Goście Monika Dejk-Ćwikła i Artur Wolski (OBRASQi), Szymon Żurawski (szymonmówi)
Playlista
Tagi
Playlista