X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

UE przygotowuje nowe prawo ws. relokacji uchodźców. Patryk Jaki: jestem przeciwny

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 18:13
– Parlament Europejski próbuje zachęcić Komisję Europejską do stworzenia nowego mechanizmu, który będzie oparty o przymusową relokację uchodźców – mówił w programie 3 Polskiego Radia Patryk Jaki, europoseł PiS. Według Andrzeja Halickiego, europosła PO, "automatyzm relokacji uchodźców nam nie grozi".
Obóz uchodźców w Paryżu
Obóz uchodźców w ParyżuFoto: Shutterstock/Harriet Hadfield

Posłuchaj
15:46 [ PR3]PR3 (mp3) 30 czerwiec 2020 17_44_26.mp3 Patryk Jaki i Andrzej Halicki o relokacji uchodźców (Trójka/"Puls Europy")

 

Unia Europejska od miesięcy pracuje nad nowym prawem dotyczącym migracji i azylu. O wspomnianych regulacjach mówili w Programie 3 Polskiego Radia Patryk Jaki, europoseł PiS, oraz Andrzej Halicki, europoseł Platformy Obywatelskiej. 

shutterstock unia europejska free komisja europejska free ue free ke free 1200.jpg
Nietypowa prezydencja. Chorwacja kończy półroczne przewodnictwo w UE

– W mojej ocenie to prawo nie jest rzeczą niezbędną. Powinniśmy raczej pracować nad tym, by poprawić dotychczasowe rozwiązania – powiedział Jaki. – Parlament Europejski próbuje zachęcić Komisję Europejską do stworzenia nowego mechanizmu, który będzie oparty o przymusową relokację uchodźców. Jestem temu zdecydowanie przeciwny – dodał.

Czytaj również:

"Automatyzm relokacji uchodźców nam nie grozi"

Z europosłem PiS częściowo zgodził się Andrzej Halicki. – Rzeczywiście nie ma potrzeby, by wprowadzać nowe regulacje, ale nie ma też żadnego zagrożenia z tym związanego. Patryk Jaki mówi nieprawdę – stwierdził Halicki. 

- Automatyzm relokacji nie grozi nam z wielu powodów. Także dlatego, że grupy polityczne, przygotowując się do debaty, która odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym roku, przyjmują stanowiska zgodne z tzw. solidaryzmem – kontynuował europoseł PO. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Patryk Jaki (europoseł PiS), Andrzej Halicki (europoseł PO)
Data emisji: 30.06.2020
Godzina emisji: 17.44

kad/gs

Czytaj także

"Bezkompromisowe podejście". Beata Kempa o reakcji szefa MSWiA na unijny pakt ws. migracji

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 07:50
- Pakiet ws. migracji i azylu to dyrektywy i rozporządzenia, do których będą musiały stosować się wszystkie kraje Unii Europejskiej. Jest to kwestia rozszerzenia się UE na przyjęcie uchodźców. Trzeba temu zapobiegać, stąd bardzo dobra decyzja szefa MSWiA, by razem z innymi krajami zawiązać koalicję przeciwko temu niebezpiecznemu pakietowi - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Beata Kempa, europoseł PiS.
rozwiń zwiń