X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Scena zbrodni": film o mordercach, którzy mają się świetnie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 17:27
- Do tej pory o oprawcach dowiadywaliśmy się poprzez relacje ofiar. Film "Scena zbrodni" przybliża nam samych katów, to jak mordowali i jak się z tym dzisiaj czują - mówił w Trójce Artur Liebhart, szef festiwalu Planete+Doc.
Audio
  • Artur Liebhart o filmie "Scena zbrodni" (Fajny film/Trójka)
kadr z filmu Scena zbrodni
kadr z filmu "Scena zbrodni"Foto: materiały promocyjne

Wyświetlany w polskich kinach film Joshui Oppenheimera jest najbardziej nagradzanym dokumentem wszech czasów. Laurki wystawili mu twórcy tej klasy co Werner Herzog i Pedro Almodóvar, który uznał "Scenę zbrodni" za najlepszy obraz roku 2013.

Dokument opowiada historię emerytowanych dowódców brygad śmierci, które w latach 1965-66 dokonały pogromu komunistów na wyspach indonezyjskich. Historycy mówią o ponad 500 tysiącach ofiar. W filmie Oppenheimera mówi się nawet o milionie. - Ten dokument pokazuje nam sytuację, w której oprawcy, którzy mają na rękach krew setek, jeśli nie tysięcy ludzi, czują się świetnie - opowiadał w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim Artur Liebhart . - Sami siebie nazywają wolnymi ludźmi, którzy uratowali Indonezję przed zarazą komunistyczną. Udaje się ich namówić na odgrywanie tego, w jaki sposób mordowali ludzi. Te sceny tworzą film, który ma być dowodem na ich bohaterstwo, bo oni w Indonezji są uznawani za bohaterów - oceniał gość audycji "Fajny film"
Rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>
W trakcie rekonstrukcji brutalnych zbrodni w dawnych oprawcach nie rodzi się cień wątpliwości czy wyrzutów sumienia. Tylko jeden z nich zdobywa się na wyznanie, że "drugi raz już by nie dał rady". Zdaniem Liebharta "Scena zbrodni" może stać się jednym z ważnych czynników, który umożliwi Indonezyjczykom "przepracowanie dramatu z przeszłości".

Więcej na ten temat - w nagraniu audycji.
"Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.
bch

Czytaj także

Bad boys, bad girls. Więzienny tryptyk Janusza Mrozowskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 13:50
- Więzienia są miejscami nieludzkimi. Żeby funkcjonować, muszę mieć wrażenie, że to, co robię, jest użyteczne. A ta moja użyteczność w więzieniu jest dotykalna - mówi w "Fajnym filmie" Janusz Mrozowski, autor filmów dokumentalnych poświęconych osadzonym w zakładach karnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia miłosna, która miała być dokumentem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 14:40
Od kilku dni w polskich kinach można oglądać "Smak curry". - Film opowiada stosunkowo prostą historię, ale doskonale zagraną, z bardzo bogatym tłem. Wspaniale obrazuje życie codzienne w Indiach - podkreśla Katarzyna Orysiak z firmy dystrybucyjnej Gutek Film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Berus: brak doświadczeń aktorskich zadziałał na plus

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 11:34
- Miałam być sobą - opowiada Magdalena Berus o postaci, którą wykreowała w filmie Katarzyny Rosłaniec "Bejbi blues". Aktorka - jedna z pięciorga artystów nominowanych do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego - była gościem audycji "Fajny film".
rozwiń zwiń