X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jurek" to "gęsty, intensywny film"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 14:34
W ramach festiwalu Regiofun w Katowicach odbyła się premiera filmu o Jerzym Kukuczce. - To nie jest laurka ani pomnik, to rzeczywiście film o człowieku - mówi o produkcji Pawła Wysoczańskiego Ryszard Jaźwiński.
Audio
  • "Jurek" - gęsty, intensywny film (Fajny film/Trójka)
Jerzy Kukuczka na szczycie Hidden Peak w 1983 roku
Jerzy Kukuczka na szczycie Hidden Peak w 1983 rokuFoto: PAP/CAF-ARCHIWUM

Odpowiadając na pytanie o premierę "Jurka", jego reżyser przyznał, że na pierwszej projekcji pojawiły się tłumy. - To był pokaz na Śląsku. Tutaj kult Kukuczki żyje - stwierdził. Dodał też, że "Jurek" to "gęsty, intensywny film".

Paweł Wysoczański przyznał, że człowiek, który jako drugi na świecie zdobył koronę Himalajów, "był po prostu wielkim bohaterem". - Mnie zafascynowało to, że w tej postaci jest tak wiele wątków, to, że on się tak piął do góry, chociaż środowisko, pochodzenie predestynowało go do tego, żeby zajmować się czymś zupełnie innym - powiedział reżyser.

Film będzie można zobaczyć wkrótce na ekranach kin i w telewizji. W produkcji wykorzystano interesujące materiały archiwalne i wypowiedzi ludzi z całego świata, w tym Reinholda Messnera, który jako pierwszy zdobył wszystkie ośmiotysięczniki.

Kadr
Kadr z filmu "Jurek"

Rozmowy z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz " Trójkowo, filmowo" >>>

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych Regiofun to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast. W ramach festiwalu pokazane zostaną najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, które nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania.

"Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 10.45.

(materiały promocyjne, iwo/mk)

Czytaj także

Kino na szczytach

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 13:58
W środę (3 września) w Zakopanem rozpoczynają się 10. Spotkania z Filmem Górskim, które potrwają do niedzieli. O tegorocznym programie z Gabrielą Kühn rozmawiał Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bogowie" otwierają festiwal Regiofun

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 16:03
W Katowicach rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych Regiofun. Uczestnicy gali otwarcia obejrzą produkcję, na którą czeka nie tylko śląska publiczność. Chodzi o film "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Regiofun w Katowicach. Święto producentów filmowych

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 16:15
Piąta edycja festiwalu przyciągnie do stolicy Śląska producentów z całego świata, którzy będą tropić nowe tendencje w branży, dyskutować o regionalnych funduszach filmowych oraz poznawać śląskie lokacje.
rozwiń zwiń