more_horiz

Dwa spojrzenia na problem narkomanii

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 11:00
Na ekranach naszych kin możemy obejrzeć dwa filmy na temat problemu narkomanii wśród młodych ludzi, które są inaczej zrealizowane i inaczej ujmują podstawowy problem.
Audio
  • Niezwykłe filmy o problemie narkomanii (Fajny Film/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Fer Gregory/Shutterstock

"Mój piękny syn" Felixa Van Groeningena oraz "Powrót Bena" Petera Hedgesa, których bohaterami są młodzi chłopcy od dłuższego czasu uzależnieni od twardych narkotyków. Ich próby zerwania z nałogiem kończyły się niepowodzeniem. Śledzimy niepokojący rozwój wypadków w ich życiu, ale też szybko na pierwszy plan wysuwa się dramat rodzin chłopców.

"Mój piękny syn" nie pokazuje problemu narkomanii w sposób dosłowny, a skupia się na miłości ojca do syna, pokazując siłę, ale też marność tego uczucia. Film jest oparty na faktach i opowiada historię Davida Sheffa i jego burzliwej relacji z uzależnionym od narkotyków synem Nickiem.

Davida Sheffa i jego burzliwej relacji z uzależnionym od narkotyków synem Nikiem.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-moj-piekny-syn,fId,19718#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=
Davida Sheffa i jego burzliwej relacji z uzależnionym od narkotyków synem Nikiem.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-moj-piekny-syn,fId,19718#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

"Powrót Bena" pokazuje jeden dzień z życia, a dokładniej dzień Bożego Narodzenia, w którym z ośrodka odwykowego do domu wraca tytułowy bohater. Jego nieoczekiwany powrót może sprowadzić na rodzinę poważne kłopoty, które mogą zmienić życie całe ich życie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 10.01.2019
Godzina emisji: 
10.27

mat. prasowe/kg

Czytaj także

"Książę i dybuk", czyli historia Michała Waszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 11:00
18 maja zostaną wręczone nagrody 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Czy reprezentujący Polskę w konkursie głównym dokument Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego "Książę i dybuk" ma szansę na zwycięstwo?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co łączy w sobie "Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto"?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 11:00
Wakacyjny repertuar kin rządzi się swoimi prawami. Pojawiają się długo oczekiwane hity, uzupełniane przez mniej spektakularne, ale zdecydowanie rozrywkowe produkcje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do świata meksykańskich karteli narkotykowych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 11:00
Po trzech latach od premiery pierwszej części filmu "Sicario", przyszedł czas na kontynuację dobrze przyjętego thrillera. O czym opowiada najnowsza produkcja Stefano Sollimy? 
rozwiń zwiń