X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Paweł Ziemilski: szukam w filmie egzotyki

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 10:49
– Filmowcy dzielą się na tych, którzy grzebią w tym, co znają i na tych, którzy rzucają się na coś zupełnie im obcego. Ja należę do tych drugich. Tak wyglądała moja historia z "Miejskimi kowbojami" – mówił w Trójce reżyser Paweł Ziemilski. Krótkometrażowy film dokumentalny można obejrzeć w czwartek 13 sierpnia w ramach 21. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu.
Kadr z filmu Miejscy kowboje w reżyserii Pawła Ziemilskiego
Kadr z filmu "Miejscy kowboje" w reżyserii Pawła ZiemilskiegoFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
03:46 2020_08_13-10-41-57_Fajny_film.mp3 Irlandzka egzotyka w krótkometrażowym dokumencie Pawła Ziemilskiego (Fajny film/Trójka)

 

Czy koń może uratować życie młodego człowieka? Opowieść o niezwykłej przyjaźni czternastoletniego Dylana i dzikiej klaczy Shelly rozgrywająca się na uliczkach jednej z dzielnic Dublina. Pomimo zakazu oswajania dzikich koni i wielu przeciwności bliska relacja pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem się zacieśnia. Dylan staje się miejskim kowbojem i ucieka od kryminalnych zagrożeń, typowych dla tej części stolicy Irlandii.

Pawła Ziemilskiego zainspirował reportaż autorstwa Piotra Małeckiego, który ukazał się na łamach "Polityki" w 2011 roku – Artykuł opowiadał o tym, że kryzys ekonomiczny w Irlandii spowodował, że ludzie, którzy mieli konie, nie mogli ich utrzymać, więc po prostu je wypuszczali. Te konie zaczęli łapać i nielegalnie posiadać młodzi ludzie z przedmieść Dublina. Pomyślałem, że to jest egzotyka, która mnie interesuje i na pewno jest w tym coś więcej, niż widać to w artykule – wspominał reżyser.

Urban Cowboys - Trailer - Wajda School and Studio/Wajda School and Studio

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Paweł Ziemilski (twórca krótkometrażowego filmu dokumentalnego "Miejscy kowboje")
Data emisji: 13.08.2020
Godzina emisji: 10.41

mat. prasowe/kr

Czytaj także

"#tuiteraz" – historia pewnej internetowej znajomości

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 10:52
– Jest śmiesznie, jest czule, jest trochę nostalgicznie, jest też pięknie, bo mamy do czynienia z dwoma światami – mówiła w Trójce Izabela Wierzbińska z Best Film o przewrotnej komedii romantycznej Erica Lartigau "#tuiteraz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ojciec" – satyra rodzinna pełna absurdów

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 10:52
– "Ojciec" to tragikomedia, są w niej poruszane tematy śmierci, relacji z rodzicami, ale jest to podane w dość lekkim sosie – opisuje zwycięzcę ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach Maciej Zabojszcz z Aurora Films. Najnowszy obraz Kristiny Grozevej i Petara Valchanova będzie można oglądać w polskich kinach od piątku 17 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnanie z lockdownem w gliwickim kinie Amok

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 10:55
Wciąż jeszcze nie wszystkie, ale coraz więcej polskich kin ponownie zaprasza swoich widzów. Jednym z nich jest gliwickie kino Amok, którego ponowne otwarcie już w piątek 31 lipca.
rozwiń zwiń