X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Fascynujący paradoks: nieme kino w sieci

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 13:00
Tradycyjnie już krakowskie Kino Pod Baranami w grudniu organizuje Festiwal Filmu Niemego. 21. edycja tej imprezy odbędzie się online, co jednak nie przeszkodzi wielbicielom niemej kinematografii obejrzeć wielu wspaniałych produkcji – klasycznych i premierowych.
Fascynujący paradoks: nieme kino w sieci
Foto: pixabay.com

38. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale kino!_1200.jpg
"Ale kino!" - wystartował festiwal filmów dla dzieci i młodzieży

To była dotąd impreza przede wszystkim dla bywalców krakowskiego Kina Pod Baranami. Jednak w tym roku, w dniach 4-6 grudnia, jest imprezą dla wszystkich buszujących w sieci. To swoisty paradoks: kino nieme w nowoczesnej wirtualnej wersji. Fascynujący paradoks.


Posłuchaj
03:20 2020_12_04 12_44_41_PR3_Fajny_film.mp3 21. Festiwal Filmu Niemego (Fajny film/Trójka)

– Zadawaliśmy sobie pytanie, czy to możliwe, żeby Festiwal Filmu Niemego odbył się online. I okazuje się, że tak, że jest to możliwe – mówi Marynia Gierat, organizatorka festiwalu. – Musimy być elastyczni, musimy działać, aby festiwal zaistniał, aby nie było dziury – tłumaczy.

– Zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych muzyków do przygotowania akompaniamentów do kilku filmów. Zarejestrowaliśmy je i wyświetlimy niejako równolegle z filmem. To będzie namiastka doświadczenia festiwalowego na żywo – opowiada.

21. Festiwal Filmu Niemego online/YoyTube kinopodbaranami

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Marynia Gierat (organizatorka Festiwalu Filmu Niemego)
Data emisji: 4.12.2020
Godzina emisji: 12.44

pr

Czytaj także

Dobre dokumenty w sieci - kolejne dwa tygodnie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 13:00
Choć kina są zamknięte, na szczęście w sieci można oglądać ciekawe filmy, także dokumentalne. O jakość tych drugich zadbali organizatorzy festiwalu Docs Against Gravity, proponując cykl "Kino jako laboratorium II".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwalowo-filmowa rzeczywistość online

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 17:15
Kino w sieci – tak najkrócej można podsumować to, co nas czeka w najbliższym czasie. Wybór filmów mamy na szczęście ogromny i to nie tylko dzięki bijącym rekordy popularności platformom, ale również wiele festiwalowych premier z konieczności odbywa się w tym roku online. Tak np. było na 28. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCamerimage, który zakończył się w sobotę 21 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

14. Festiwal Pięć Smaków, czyli siedem spojrzeń na Azję

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 17:00
Trwa 14. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków. Wydarzenie po raz pierwszy odbywa się online – dzięki temu organizatorzy mogą rozmawiać o Azji i odkrywać jej niezwykłe kinematografie z publicznością w całej Polsce. – Mamy dużą rozpiętość gatunkową i stylistyczną – filmy niezależne, niskobudżetowe i wysokobudżetowe produkcje – mówiła w "Trójkowo, filmowo" filmoznawczyni i selekcjonerka festiwalu Jagoda Murczyńska.
rozwiń zwiń