X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Żeby nie było śladów" Jana Pawła Matuszyńskiego zawalczy o Złotego Lwa

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 11:00
Film Jana Pawła Matuszyńskiego "Żeby nie było śladów" został nominowany do głównego konkursu Festiwalu Filmowego w Wenecji. Produkcja znalazła się na oficjalnej liście kandydatów, którzy w tym roku zawalczą o statuetkę Złotego Lwa. Co wyróżnienie oznacza dla producentów?
Kadr z filmu Żeby nie było śladów
Kadr z filmu "Żeby nie było śladów" Foto: materiały promocyjne

– Dostaliśmy tę wiadomość już jakiś czas temu. Musieliśmy się jednak wstrzymać z radością. Do czasu oficjalnej konferencji nie mogliśmy ujawniać informacji i mówić o tym publicznie. Wiadomość została upubliczniona w poniedziałek. Cieszymy się, ale nie byliśmy zaskoczeni   mówił Leszek Bodzak, producent filmu "Żeby nie było śladów".

Posłuchaj
03:56 PR3_MPLS 2021_07_27-10-48-29_fajny_film.mp3 "Żeby nie było śladów" na Festiwalu Filmowym w Wenecji (Fajny Film/Trójka)

 

Konkurs główny

– Zakwalifikowanie się do konkursu głównego to dla nas przede wszystkim możliwość pokazania filmu międzynarodowej publiczności. To dokonały start na początku festiwalowej drogi. Trudno o międzynarodową dystrybucję w wielu krajach. Filmy prezentowane na takich festiwalach są z automatu wykupywane przez dystrybutorów z całego świata. W ten sposób docierają również do lokalnej publiczności. Dla nas to dodatkowa radość. Nominacja potwierdza też, że historia, wydawałoby się ważna jedynie z punktu widzenia Polaków, przemówiła i została doceniona przez komitet selekcyjny, który w formie i jakości filmu dostrzegł produkcję o światowym charakterze. To wyznacznik, z którego bardzo się cieszymy – dodał. 

 "Żeby nie było śladów"

– Film stanowi adaptację reportażu "Żeby nie było śladów", nagrodzonego Nike. To opowieść o sprawie Grzegorza Przemyka i konfrontacji jednostki z systemem, a w tym przypadku – z aparatem totalitarnym. Film w dużej mierze traktuje o zacieraniu śladów śmierci Przemyka, czego dopuścił się aparat państwowy – wyjaśnił producent.

78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji rozpocznie się 1 września. 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 27.07.2021
Godzina emisji: 10.48

zch

Czytaj także

"Jak najdalej stąd": bardzo ciepłe przyjęcie w San Sebastian

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 11:00
Światowa premiera dramatu "Jak najdalej stąd" Piotra Domalewskiego na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. To drugi film tego reżysera. Jego fabularny debiut – "Cicha noc" – został obsypany nagrodami w Polsce i za granicą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły za 14-letni wysiłek. Rozdano Polskie Nagrody Filmowe

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 13:41
"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" oraz "Zabij to i wyjedź z tego miasta" – te dwa filmy zostały najbardziej docenione podczas gali rozdania Orłów. Prestiżowe nagrody branży filmowej wręczono 21 czerwca w Warszawie, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.
rozwiń zwiń