X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Listopad 1952

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2011 11:16
W krajach socjalistycznych obchodzono rocznicę Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej, a w Stanach Zjednoczonych wybrano nowego prezydenta.
Audio
  • "Trójkowa powtórka z historii", 19 września 2011
Bettina prezentuje bluzkę według projektu Huberta de Givenchy
Bettina prezentuje bluzkę według projektu Huberta de GivenchyFoto: źr. flicr.com/dovima_is_devine_II/lic.CC

Dwight David Eisenhower, zasłużony w II Wojnie Światowej generał, był w USA bardzo popularny. Jako pierwszy republikanin od 35 lat zdobył większość głosów w południowych stanach.

Eisenhower został zaprzysiężony 20 stycznia 1953 jako 34. prezydent Stanów Zjednoczonych.

Tymczasem w Paryżu Hubert de Givenchy otworzył swój pierwszy dom mody. Imieniem jednej z modelek, Bettiny, nazwał słynną bluzkę z białej organdyny ozdobioną falbanami i czarnym haftem (patrz powyżej).

Posłuchaj całej audycji, a dowiesz się jakie wydarzenia zdominowały listopad 1952 roku w Polsce. O niektórych z nich wspomina Polska Kronika Filmowa:

 

 

"Trójkowej powtórki z historii" można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 10.15. Zapraszamy. Cykl przygotowują Magda Jethon i Gabriela Darmetko.

(asz)

Czytaj także

Lipiec 1952

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2011 10:40
Lipiec był zawsze wyjątkowym miesiącem w PRL. W tym czasie dobiegały końca najważniejsze inwestycje i podejmowano kolejne zobowiązania. Wszystko po to, by uczcić rocznicę ogłoszenia Manifestu Lipcowego Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Październik 1952

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 11:32
26 października odbyły się wybory do Sejmu PRL. W USA zapanowała moda na chevrolety, a w Japonii ustanowiono rekord świata w biegu na 100 m.
rozwiń zwiń