X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tęsknota – niszczy czy mobilizuje?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 02:00
– Dla mnie tęsknota to doświadczenie głębokiego przekonania o wartości, jaką miała dla mnie relacją z tą konkretną osobą. Staram się tę wartość kultywować. Kiedy myślę o tęsknocie, myślę głównie o ludziach – wyznaje psychoterapeutka Aleksandra Lutoborska
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/MarinaP

Tęsknota może smakować bardzo różnie, w zależności od tego, czy towarzyszy jej nadzieja, czy też nie.

– W sytuacji, gdy tęsknimy za kimś dla nas ważnym, którego utraciliśmy, w zależności od tego, ile mamy nadziei na to, że nastąpi ponowne połączenie z tą osobą, to ta tęsknota boli bardziej lub mniej. Jeżeli ta rozłąka jest dłuższa lub bez szans na zakończenie, wtedy cierpienie jest większe. Chyba że sobie z nim jakoś poradzimy – wyjaśnia Adam Radecki, psychoterapeuta z Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju "Na Polnej".

Jak uporać się z uczuciem tęsknoty? Czy tęsknota może wzbogacić nasze wnętrze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Nie do powiedzenia
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Aleksandra Lutoborska (psychoterapeutka z Ośrodka Psychoterapii i Wsparcia dla Rodzin "Plaster Miodu"), Adam Radecki (psychoterapeuta z Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju "Na Polnej")
Data emisji: 14.10.2019 
Godzina emisji: 0.06

kr

Czytaj także

Poświęcenie – siła czy słabość?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 01:57
Tematem pierwszego wydania audycji "Nie do powiedzenia" jest poświęcenie. Czy możemy rozróżnić rodzaje poświęcenia? Czy rodzi ono wyłącznie negatywne odczucia? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas rozmowy z naszymi goścmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy, które pozostają w pamięci

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 02:00
Każdy z nas ma za sobą rozmowy, które szczególnie zapamiętał i które odcisnęły na nas pewne piętno. Temat ten poruszyliśmy wraz z naszymi gośćmi, psychologami i psychoterapeutami – Dominikiem Geblerem oraz Sobiesławem Zakrzewskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. O wartości porażki

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 02:00
Tematem tego wydania audycji jest sytuacja, która z pewnością (nawet nie raz) przytrafiła się każdemu z nas – porażka, z której wyciągnęliśmy pożyteczną naukę i która, koniec końców, wyszła nam na dobre. 
rozwiń zwiń