Gdy żałujemy słów, których nie wypowiedzieliśmy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gdy żałujemy słów, których nie wypowiedzieliśmy
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/bellena

Jak poradzić sobie z uczuciem, że na wypowiedzenie pewnych słów do naszych bliskich jest już za późno? Czy jest jakiś sposób, by one wybrzmiały mimo tego, że tej osoby nie ma już obok nas? 

Posłuchaj

Czy warto żałowac niewypowiedzianego? (Nie do powiedzenia/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– O słowach, których nie wypowiedzieliśmy i tego żałujemy, możemy mówić w dwóch aspektach. Możemy mówić o niewypowiedzianych słowach wdzięczności pokoleń, które chcą podziękować swoim poprzednikom. Ale możemy mówić też o każdym z osobna, a każdy ma na swoim koncie takich niewypowiedzianych słów bardzo wiele – mówi Andrzej Gryglewicz, psycholog z Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego.

– Warto pomyśleć nie tylko o niewypowiedzianych słowach, ale także o rzeczach, których się nie zrobiło i czego się żałuje. Czas mija i już nie możemy ich zrobić. Już nie ma tej sytuacji, nie ma tej możliwości, nie ma już tych osób – podkreśla Julia Jastrzębska, psychoterapeutka z Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Dobra 4.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Nie do powiedzenia
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Julia Jastrzębska (psychoterapeutka z Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Dobra 4), Andrzej Gryglewicz (psycholog, Wydział Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego)
Data emisji: 11.11.2019 
Godzina emisji: 0.04

kr

Polecane