X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy rzeczywiście wykorzystujemy 10 procent naszego mózgu?

– Jest to mit, którzy należy zdecydowanie obalić. Dzisiaj mamy szereg argumentów świadczących, że nie jest to prawda – mówi dr Natalia Kowalczyk z Uniwersytetu SWPS w Warszawie.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Lia Koltyrina
O Audycji
Tytuł Prawdy sprawdzone 19 października godz. 07:48
Prowadzi Gabriela Darmetko
Opis

– Pierwszy argument to badania neuroobrazowe, w których wykorzystujemy rezonans magnetyczny. To pozwala na badanie aktywności mózgu. Tam widzimy, które rejony są zaangażowane w poszczególne zdolności czy aktywności. Mózg oczywiście jest również aktywny w czasie snu – wyjaśnia ekspertka.

Jakie są inne argumenty, które świadczą o tym, że w większym zakresie wykorzystujemy nasz mózg? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.


Playlista