X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rafał Grzelewski z PAH o sytuacji w Libanie: bardzo wiele osób potrzebuje pomocy

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 18:07
– W tej chwili w Bejrucie trwa wielkie sprzątanie – usuwany jest gruz. Pomagamy wielu osobom, które straciły dach nad głową, ich mieszania nie nadają się do użytku i wymagają napraw albo które straciły pracę – opowiadał Rafał Grzelewski z Polskiej Akcji Humanitarnej, który przebywa obecnie w stolicy Libanu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/ EPA/Mohammed Badra

Na początku sierpnia Bejrut został zrujnowany przez wybuch zgromadzonej w portowym magazynie saletry amonowej. – W wyniku przejścia fali uderzeniowej, wielu mieszkańców nie może powrócić do swoich domów – powiedział gość Trójki Rafał Grzelewski z Polskiej Akcji Humanitarnej.


panorama bejrut pap 1200.jpg
"Polacy dla Bejrutu" - reportaż Olgi Mickiewicz

Gość Trójki mówił, że PAH wspiera tych ludzi finansowo, by mogli dokonać niezbędnych napraw i wrócić do domów. Opieka organizacji objęci są także Ci, którzy pracowali w strefie, która ucierpiała w wybuchu. Oni stracili miejsca pracy, bo zniszczeniu uległy biura czy sklepy. Dodał, że panuje strach, jaka będzie przyszłość Libanu, obecnie pogarsza się także sytuacja epidemiczna.

Wiele osób na świecie potrzebuje pomocy

Posłuchaj
11:07 _PR3_AAC 2020_08_19-16-47-57.mp3 Sytuacja w Libanie, kryzysy humanitarne (3 strony świata/Trójka)

Liban.jpg
Dr Magdalena El Ghamari: wybuch w Bejrucie to symbol upadku Libanu

Według danych agend ONZ-u m.in. z uwagi na pandemię, klęski żywiołowe, konflikty zbrojne, zwłaszcza ten w Jemenie, a także niedawny wybuch w porcie w Bejrucie - obecny rok może być rekordowy, jeśli chodzi o liczbę osób wymagających pomocy. Prognozy Światowego Programu Żywnościowego (FAO) mówią, że klęska głodu może dotknąć w tym roku 265 milionów ludzi, 827 mln zaś może doświadczyć niedożywienia. To o prawie 150 mln osób więcej niż rok wcześniej. W dobie pandemii większe są też braki w opiece medycznej. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że na świecie brakuje ponad 10 mln lekarzy, a 400 mln osób nie ma dostępu do opieki zdrowotnej.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Adrian Bąk
Gość: Rafał Grzelewski (PAH)
Data emisji: 19.08.2020
Godzina emisji: 16.45

agkm/gs

Czytaj także

Ekspert: Liban jest zakładnikiem Hezbollahu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 07:17
- W związku z podziałem kraju na wiele regionów i klanów doszło w ciągu ostatnich 30 lat do wypracowania modelu, w którym potężne rody de facto sterują życiem publicznym kraju. Młodzież protestująca na placu w Bejrucie domaga się zmian, jednak wątpliwe jest, czy uda się to zrobić - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Rakowski, komentator polityki bliskowschodniej.
rozwiń zwiń