X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Miles Dewey Davis III

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 21:00
29 lat temu w Santa Monica w Kalifornii zmarł Miles Davis. Był najbardziej wpływowym muzykiem w historii jazzu. Jego nagrania wybrzmiały podczas dzisiejszego "Wieczoru z Trójką".
Miles Davis
Miles DavisFoto: mat. prasowe

Posłuchaj
94:48 2020_09_28 19_09_21_PR3_Wieczor_z_Trojka_w_domu.mp3 Wieczór z muzyką Milesa Davisa w 29. rocznicę śmierci (Wieczór z Trójką w domu)

 

Miles Davis kilkukrotnie przestawiał zwrotnicę w jazzie. Wyłonił najważniejszych przedstawicieli tego gatunku. Sam został namaszczony przez Charliego Parkera. Wiódł bogate życie towarzyskie i uczuciowe. Uwielbiał modę, szybkie samochody i sztuki wizualne sam stając się pod koniec życia malarzem. Uzależniony od narkotyków wielokrotnie toczył walkę ze swoimi demonami. Żył 65 lat, choć jego dyskografią można by obdzielić dwóch, a nawet trzech różnych muzyków. Z okazji kolejnej rocznicy śmierci przywołaliśmy część jego twórczości.

***

Tytuł audycji: Wieczór z Trójką w domu
Prowadzi: Michał Margański
Data emisji: 28.09.2020
Godzina emisji: 19.09

Czytaj także

Kwiecień jest czasem Krzysztofa Komedy

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 03:00
Tego miesiąca bowiem przypada zarówno rocznica urodzin jak śmierci kompozytora. Od ponad dekady, właśnie w kwietniu Michał Margański prezentuje jego kompozycje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko, co warto wiedzieć o słuchaniu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 12:29
Co to znaczy słyszeć i czym słyszenie różni się od słuchania? Czy potrafimy słuchać także bez towarzyszącego dźwiękowi obrazu? Jak ćwiczyć słuch? Te i inne pytania zadawał Michał Margański – autor środowej audycji "Nauka słuchania" ekspertom z różnych dziedzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Faithless i jego przesłania

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 00:05
Po 10 letniej przerwie Fatihless wraca z nową płytą. Album All Blessed ukaże się 23-go października. Z tej okazji przypominamy fragmenty dyskografii zespołu, którego twórczość weszła do kanonu muzyki elektronicznej. Artyści niejednokrotnie komentowali problemy współczesnego świata. Podobnie zapowiada się nowa płyta. Czy dorówna tym sprzed lat? Warto przypomnieć, aby po premierze porównać.
rozwiń zwiń