more_horiz

"Neowise" Sary – emocjonalny zapis czasów pandemii

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 23:08
W tym wydaniu audycji Mateusza Krautwursta pierwszoplanową rolę odegrała Sara. Wokalistka opowiedziała o swojej inspirującej mamie, radości z bycia kobietą, emocjonalnym 2020 roku i aktualnym stanie ducha.  
Sara prezentuje różne odcienie kobiecości
Sara prezentuje różne odcienie kobiecościFoto: mat. promocyjne / Lucy Szulińska

28-letnia Sara Jaroszyk jest obecna w branży muzycznej od lat. Do wyboru takiej drogi życiowej zainspirowała ją mama, która też zajmuje się muzyką. – Jest dla mnie ogromnym autorytetem. Właśnie patrząc na nią występującą na scenie, zamarzyłam o tym, żeby też to robić – mówiła wokalistka w "Serdecznych dźwiękach".  

Sara ma na koncie występy u boku wielu artystów. Z zespołami Rasmentalism, Miętha i P.Unity śpiewała na największych polskich festiwalach. Wystąpiła też gościnnie na płycie "Beats & Pieces" Michała Urbaniaka, a w 2015 roku zadebiutowała solo albumem "Wild at Heart". Trzy lata później ukazały się "Światłocienie", a jej najnowszy autorski krążek z 2021 roku nosi tytuł "Neowise". Jest utrzymany w stylistyce R&B, soulu i hip hopu, i poświęcony różnym odcieniom kobiecości. – Nie tylko w muzyce, ale też w innych sferach mamy dziś więcej do powiedzenia. I to jest super, że możemy wypełniać wiele ról naraz – stwierdziła Sara w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem.

Tytuł "Neowise" artystka zaczerpnęła od nazwy komety, która przelatywała w pobliżu Ziemi w czasie, gdy powstawał materiał do albumu. Był to też okres pierwszej fali pandemii i przymusowego lockdownu, który odcisnął swe piętno na zawartości płyty. - Wszyscy byliśmy wtedy przepełnieni różnymi emocjami, bo to był pierwszy raz, gdy był jeden wielki znak zapytania i wiele rzeczy działo się naraz. W moim życiu w 2020 roku działo się tyle, że w ogóle nie wiem, jak to jest możliwe, ale właśnie dzięki temu ta płyta jest dla mnie taka niesamowita – wyznała wokalistka.


Posłuchaj
50:39 2022_01_17 23_08_32_PR3_Serdeczne_dzwieki.mp3 "Neowise" Sary – emocjonalny zapis czasów pandemii (Serdeczne dźwięki/Trójka)

 

Sara zapewniła, że słowa piosenek są kluczowym elementem jej twórczości. – Słowa są bardzo ważne, szczególnie jeśli decydujesz się śpiewać po polsku. Pisanie tekstu jest dla mnie największym wyzwaniem, tworzenie melodii jest zdecydowanie prostsze. Sęk w tym, żeby do ładnej melodii stworzyć sensowne słowa, które nie będą banalne ani patetyczne.

O ile "Neowise" jest przepełnione silnymi emocjami i nie stroni od poważnych tematów, o tyle kolejna płyta Sary może być utrzymana w zupełnie innym klimacie. – Mam teraz vibe na większą beztroskę, na coś bardziej lekkiego i tanecznego – ujawniła wokalistka.

źródło: YouTube / AsfaltRecords

Lista utworów:

  1. Sara – "Najlepszy film"
  2. Jorja Smith ft. Burna Boy – "Be Honest"
  3. Sara ft. Jarecki – "Spójrz"
  4. Sara – "DNC"
  5. Justin Timberlake – "Filthy"
  6. Sara – "Coś wisi w powietrzu"
  7. SiR ft. Masego – "Ooh Nah Nah"
  8. Miętha ft. Sara – "Sauté"
  9. Drake – "Hotline Bling"
  10. Urbanator Days ft. P.Unity – "Wasabi Vibe"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 17.01.2022
Godzina emisji: 23.08

kc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem