more_horiz

Hubert Gross – młody i jeden z 25 najzdolniejszych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2022 13:45
Hubert Gross jest studentem kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, a także finalistą konkursu "25 under 25", organizowanego przez magazyn "Forbes", który umieścił go w prestiżowym gronie 25 najzdolniejszych, najaktywniejszych i najbardziej przedsiębiorczych młodych osób w Polsce. 
Do osiągnięć urodzonego w 1997 roku Huberta Grossa należy m.in. siedem projektów realizowanych w grupie badawczej Innspace, w której działa razem ze studentami z całej Polski
Do osiągnięć urodzonego w 1997 roku Huberta Grossa należy m.in. siedem projektów realizowanych w grupie badawczej Innspace, w której działa razem ze studentami z całej PolskiFoto: Shutterstock

Student Politechniki Rzeszowskiej na prestiżowej liście magazynu "Forbes"

Student Politechniki Rzeszowskiej Hubert Gross znalazł się na liście 25 najzdolniejszych, najaktywniejszych i najbardziej przedsiębiorczych młodych osób w Polsce, przygotowanej przez magazyn "Forbes". – Jest to przede wszystkim podsumowanie całego dorobku mojego życia, ale też podsumowanie pracy, nie tylko mojej, ale też grup ludzi, które ze mną współpracowały – skomentował wyróżnienie.

Do osiągnięć urodzonego w 1997 roku naukowca należy m.in. siedem projektów realizowanych w grupie badawczej Innspace, w której działa razem ze studentami z całej Polski. Obecnie głównym projektem Innspace jest konstrukcja łazika kosmicznego Innspace Rover. – Budujemy łazik jako platformę badawczą. Polega to na tym, że umieszczamy sprzęt badawczy na łaziku, a ten służy nam jako pojazd, który ma ten sprzęt transportować i ewentualnie też obsługiwać – wyjaśnił Hubert Gross.

Czytaj także:

Przepis na sukces? "Korzystać z okazji"

Czy istnieje jakiś przepis na miejsce w gronie 25 najzdolniejszych osób w Polsce? Według Huberta Grossa najważniejsze to "korzystać z okazji". – Jeśli dostępne są jakieś inicjatywy, można z nich korzystać od najmłodszych lat. Ja zacząłem rozwijać się pod kątem naukowym na studiach, gdzie przystąpiłem do koła naukowego, a potem znalazłem się w Innspace, gdzie robiłem już poważniejsze projekty związane z sektorem kosmicznym.

Rozwijanie kariery naukowca nie należy do najłatwiejszych zadań, a to ze względu na dużą konkurencję i jeszcze większą presję. Jednak  jak powiedział Hubert Gross  na swojej naukowej drodze nie miał do czynienia z wyścigiem szczurów, a wręcz z czymś zupełnie przeciwnym.

 Zauważam bardzo dużo sytuacji, w których ludzie chcą ze sobą współpracować, a nie rywalizować. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że aktualne projekty naukowe są bardzo rozwinięte, więc nie da się dokonać czegoś większego w pojedynkę. Zazwyczaj potrzeba interdyscyplinarnej wiedzy, której jeden człowiek po prostu nie posiada.

Posłuchaj
04:03 Trojka do trzeciej jeden z najzdolniejszych Polakow 2022_05_06-13-38-08.mp3 Student Politechniki Rzeszowskiej Hubert Gross w gronie 25 najzdolniejszych, najaktywniejszych i najbardziej przedsiębiorczych młodych osób w Polsce według magazynu "Forbes" (Trójka do trzeciej)

 

Webinar | Jak zacząć budowę autonomicznego łazika księżycowego/marsjańskiego z ROS?/Innspace Team

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Witold Lazar
Autorka materiału reporterskiego: Justyna Piekło
Data emisji:
 6.05.2022
Godzina emisji: 13.38

kr

Zobacz więcej na temat: Trójka NAUKA Witold Lazar

Zobacz także

Zobacz także