X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przypominamy koncert Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego! [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 20:00
Od ponad pół wieku popularyzuje jazz w Polsce dzięki kultowemu już programowi "Trzy kwadranse jazzu". Sam też jest mistrzem tego gatunku, muzyki grając na saksofonie tenorowym i barytonowym. W sobotę 27 marca Jan "Ptaszyn" Wróblewski świętuje 85. urodziny! Z tej okazji Trójka przypomniała koncert z roku 2016.
Jan Ptaszyn Wróblewski
Jan "Ptaszyn" WróblewskiFoto: W. Kusiński/PR

Koncert odbył się prawie dokładnie pięć lat temu, 13 marca 2016 roku. W studiu im. A. Osieckiej wystąpił wtedy sekstet Jana Ptaszyna Wróblewskiego w składzie: Robert Majewski – trąbka, Henryk Miśkiewicz – saksofon altowy, Jan Ptaszyn Wróblewski – saksofon tenorowy, Wojciech Niedziela – fortepian, Sławomir Kurkiewicz – kontrabas, Marcin Jahr – perkusja. Pojawili się także goście specjalni: Paweł Tartanus – śpiew, Dorota Miśkiewicz – śpiew oraz Andrzej Dąbrowski i grupa Old Timers. 


Posłuchaj
54:34 2021_03_27 19_04_33_PR3_Nie_Tylko_Gitary.mp3 Świętujmy jubileusz Jana Ptaszyna Wróblewskiego (Koncert w Trójce)

 

Jan Ptaszyn Wróblewski karierę rozpoczynał, prowadząc studenckie zespoły taneczne w Poznaniu, w których grał na fortepianie i klarnecie. Za jego profesjonalny debiut na jazzowej scenie uważa występ na I Festiwalu Jazzowym w Sopocie w 1956 roku z legendarnym sekstetem Krzysztofa Komedy. Pozostał w tym zespole do końca jego istnienia, tj. do 1957 roku.

Jan Ptaszyn Wróblewski słuchaczom Trójki znany jest m.in. ze swojej autorskiej audycji "Trzy kwadranse jazzu".

>>>Poprzednie Trójkowe koncerty znaleźć można tu<<<> 

Jan Ptaszyn Wróblewski - Low Down Dirty Blues/Agencja Muzyczna Polskiego Radia


Czytaj także

Jan "Ptaszyn" Wróblewski. Generał jazzu

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 20:30
- On jest nauczycielem, choć nie uczy w żadnej szkole. Ale same jego audycje są bardzo kształcące - mówi o Janie "Ptaszynie" Wróblewskim Dorota Miśkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera wyjątkowych nagrań Studia Jazzowego Polskiego Radia i Jana Ptaszyna Wróblewskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 13:19
Imponujący dorobek Studia Jazzowego Polskiego Radia pod kierownictwem Jana Ptaszyna Wróblewskiego z lat 1969-1978 i późniejsze nagrania wielkiego polskiego jazzmana w pięciopłytowym wydawnictwie przygotowanym specjalnie z okazji 95-lecia Polskiego Radia. Premiera wyjątkowego boxu już w piątek 18 grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio świętuje 85. urodziny Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Audycje, koncerty i specjalna płyta

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 16:00
Mistrz jazzu, animator tej sceny, ale również wybitny dziennikarz muzyczny i prowadzący trójkowego programu "Trzy kwadranse jazzu". Popularyzuje jazz w naszym kraju dzięki audycjom w Polskim Radiu, które prowadzi już od ponad 50 lat – w sobotę 27 marca Jan Ptaszyn Wróblewski świętował będzie 85. urodziny. Z tej okazji Polskie Radio przypomni twórczość wybitnego, wciąż aktywnego zawodowo artysty.
rozwiń zwiń