more_horiz

Rzecz o pielęgnowaniu dziecięcej wyobraźni. "Nieopodalja" w Teatrze Baj

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 10:29
Magiczna opowieść o chłopcu, który trafiając do niezwykłej krainy niechcianych rzeczy, ukazuje nam moc dziecięcej wyobraźni i kreatywności – taki jest spektakl "Nieopodalja", który dziś ma premierę w warszawskim Teatrze Baj.
Nieopodalja są adresowane do dziecięcej publiczności
"Nieopodalja" są adresowane do dziecięcej publicznościFoto: shutterstock/Maria Sbytova

"Był sobie kiedyś Chłopiec, który w oczekiwaniu na mamę bawił się znalezioną na Pradze Rzeczą. Ta Rzecz miała magiczną moc zmieniania się w to, w co się chce. Została jednak porwana, a Chłopiec, podążając za nią, przeszedł przez Zabieracz – tajemniczy portal – i trafił do niezwykłej krainy niechcianych rzeczy. Okazało się to początkiem prawdziwej przygody, w której towarzystwa dotrzymuje Chłopcu niecodzienna drużyna poszukiwaczy" – tak o spektaklu "Nieopodalja" pisze na swojej internetowej stronie Teatr Baj.

W skład drużyny wchodzi m.in. grany przez Michała Murawskiego bohater, który jako jedyny rozumie język Chłopca i jest w stanie przetłumaczyć jego słowa innym. – Dla mnie jest to historia o pielęgnowaniu w sobie wyobraźni i tej dziecięcej gotowości na wiarę w to, że szklanka może być oceanem, a wanna studnią – opowiadał w Trójce aktor.

"Nieopodalja" są dyplomową pracą studenta Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Piotra Fronia. Spektakl jest adresowany przede wszystkim do najmłodszych widzów. Jak jest przez nich odbierany, jego twórcy mogli się przekonać w rozmowach z dziećmi, które zasiadły na widowni podczas przedpremierowych pokazów. – To, w jaki sposób one śledzą tę historię i pojmują ją na naprawdę głębokim poziomie, jest niesamowite i daje mnóstwo satysfakcji – mówił Murawski w rozmowie z Katarzyną Cygler.


Posłuchaj
05:44 Nieopodalja Trójka przed południem 2022_05_27-10-19-27.mp3 Michał Murawski o spektaklu "Nieopodalja" (Trójka przed południem)

 

Przedstawienie w reżyserii Marka Idzikowskiego ma premierę w Teatrze Baj na warszawskiej Pradze w piątek, 27 maja. Michałowi Murawskiemu na scenie towarzyszą Agnieszka Sawicka i Jerzy Dowgiałło.

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Goście: Michał Murawski (aktor)
Data emisji: 27.05.2022
Godziny emisji: 10.19

kc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem