more_horiz

Marek Suski: rząd dostrzega problemy inflacyjne i stara się je łagodzić

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 18:10
– Inflacja wybuchła po pandemii, bo poprzerywane zostały łańcuchy dostaw. A teraz jest wojna na Ukrainie i cały świat boi się, że będzie głód – tłumaczył w Trójkowym "Komentarzu dnia" Marek Suski przyczyny rosnących cen. – Rząd dostrzega te problemy i stara się je jakoś łagodzić – wskazywał.
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PR

Gość Bartłomieja Graczaka odniósł się do opinii ekonomistów, że przedłużenie świadczeń socjalnych, 13. i 14. emerytura są działaniami proinflacyjnymi. – Z jednej strony krzyczą, że jest rozdawnictwo, z drugiej krzyczą, że jest coraz drożej, że trzeba ludzi wesprzeć. A jak rząd wspiera, to znowu krzyczą, że to jest proinflacyjne... – skomentował. – Rzeczywiście sytuacja jest trudna. Powodem jest to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą i wstrzymywanie dostaw z Rosji, która, przygotowując się do wojny, wywindowała ceny. Sprowadzanie ropy i gazu z całego świata jednak kosztuje więcej. Rosja zafundowała nam tę sytuację, przez którą wszyscy cierpimy – wyjaśniał powody ponownego wzrostu cen paliw.

Kolejnym tematem było ewentualne porozumienie dot. odblokowania środków z KPO, co mogłoby nastąpić we wrześniu. – Być może Bruksela przejrzała na oczy. Być może jest to też wynikiem kompromitacji niemieckiej i francuskiej polityki wobec Rosji – przypuszczał poseł PiS.

– Słyszałem wypowiedzi ministra Ziobry, że dla dobra Polski mały krok można zrobić – skomentował Trójkowy gość pytanie o porozumienie między prezydentem Dudą, premierem Morawieckim i ministrem sprawiedliwości w sprawie ustawy sądowej. – To jest i tak wkraczanie w naszą suwerenność i nie robimy tego z zapałem, ale są potrzebne pieniądze. A Komisja Europejska zupełnie bezprawnie blokuje nam te środki – dodał.


Posłuchaj
11:34 2022_05_18 18_10_05_PR3_Trojkowy_komentarz_dnia.mp3 Marek Suski: rząd dostrzega problemy inflacyjne i stara się je łagodzić (Trójkowy komentarz dnia)

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Marek Suski (poseł PiS)
Data emisji: 18.05.2022
Godzina emisji: 18.10

pr

Zobacz także

Zobacz także