more_horiz

Jarosław Kaczyński w Trójce: nie byłbym dziś w rządzie, gdyby nie wojna na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 18:30
Gościem dzisiejszego "Trójkowego komentarza dnia" był wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. – Dziś nie byłbym już w rządzie od dłuższego czasu, gdyby nie wojna na Ukrainie – powiedział. Nie ujawnił jednak terminu swojej, zapowiadanej wcześniej, rezygnacji. 

Zapytany na antenie radiowej Trójki, jakie są jego dalsze plany dot. pracy w rządzie, Jarosław Kaczyński odpowiedział, że "prosi o cierpliwość". - Sprawy przyszłe i niepewne nie powinny być omawiane - stwierdził.

Zwrócił uwagę, że na jego decyzję o pozostaniu w składzie gabinetu wpłynęła inwazja Rosji na Ukrainę, rozpoczęta 24 lutego.  Dziś nie byłbym już w rządzie od dłuższego czasu, gdyby nie ta wojna  powiedział. Dodał, że sprawa jego rezygnacji ze stanowiska wicepremiera wciąż "jest do rozważenia".

Prezes PiS odejdzie z rządu?

Szef PiS, pytany kilka dni temu przez PAP o odejście z rządu, zwrócił uwagę, że od dawna mówił, iż przy tak dużej aktywności jako szef partii trudno jest mu pełnić także funkcję wicepremiera.  Nie chcę być wicepremierem, który głównie zajmuje się działalnością partyjną, a przynajmniej 70-80 procent czasu temu poświęcam. W bardzo krótkim czasie już z tej funkcji zrezygnuję  zapowiedział.

Spekulacje wokół rezygnacji wicepremiera podgrzał sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, który we wtorek powiedział, że "dzisiejszy dzień może być w tym kontekście dosyć istotny".

Posłuchaj
24:44 _PR3_AAC 2022_06_14-18-12-45.mp3 Jarosław Kaczyński o dalszych planach dot. pracy w rządzie (Trójkowy komentarz dnia)

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Jarosław Kaczyński (wicepremier, prezes PiS)
Data emisji: 14.06.2022
Godzina emisji: 18.10

kp

Zobacz także

Zobacz także