more_horiz

Julia Przyłębska: granice postępowania UE ws. Polski wyznaczają Konstytucja i traktaty

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 18:48
- Wyrok TK jest sygnałem, w którym wskazano granice postępowania UE ws. Polski, a te granice wyznaczają Konstytucja i traktaty. Nie wolno dokonywać interpretacji, które wychodzą poza zapisy traktatów - oceniła w "Trójkowym komentarzu dnia" Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Julia Przyłębska przyznała w Programie 3 Polskiego Radia, że "Trybunał Konstytucyjny nie jest monolitem, lecz składa się z 15 całkowicie niezależnych sędziów". 

Prezes Trybunału Konstytucyjnego zauważyła, że "niektórzy polscy politycy wykorzystują unijne organy, żeby deprecjonować Polskę, wywoływać zamęt i przedstawiać nieprawdziwe informacje". - Nie tędy droga. Wyrok TK jest sygnałem, w którym wskazano granice postępowania UE ws. Polski, a te granice wyznaczają Konstytucja i traktaty. Nie wolno dokonywać interpretacji, które wychodzą poza zapisy traktatów - oceniła w "Trójkowym komentarzu dnia".

"Polskie społeczeństwo i państwo stanęły na wysokości zadania ws. wojny na Ukrainie"

Gość Polskiego Radia odniosła się także do sytuacji na Ukrainie. - Polska może pomóc Ukrainie poprzez działania swoich ekspertów. Polskie społeczeństwo i państwo stanęły na wysokości zadania ws. wojny na Ukrainie. To ewenement w skali światowej - przyznała.

Julia Przyłębska wypowiedziała się też na temat sytuacji w Senacie. Poinformowała, że nie otrzymała wcale listu od marszałka Grodzkiego. - Nie biorę udziału w posiedzeniu Izby, od kiedy rozmowy przestały być merytoryczne, od kiedy padają skandaliczne sformułowania takie jak "trybunał Przyłębskiej" - dodała.

Posłuchaj
19:47 _PR3_AAC 2022_07_04-18-09-49.mp3 Julia Przyłębska: granice postępowania UE ws. Polski wyznaczają Konstytucja i traktaty ("Trójkowy komentarz dnia")

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Julia Przyłębska (prezes Trybunału Konstytucyjnego)
Data emisji: 4.07.2022
Godzina emisji: 18.10

dn

Zobacz także

Zobacz także