Logo Polskiego Radia
Jedynka
Piotr Grabka 08.08.2014

Przebój na Lato. Edward Maya "Colombian Girl"

Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w sobotę 9 sierpnia w "Sygnałach dnia" ok godz. 8.10, "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Niedzieli z Jedynką" ok. godz. 14.10, w "Lecie z Radiem Extra" ok. godz. 17.10 i 21.15.
Edward MayaEdward Mayamateriały promocyjne/Play Music/Flash Entertainment

Edward Maya, właściwie Eduard Marian Ilie (ur. 29 czerwca 1986 w Bukareszcie) – rumuński muzyk, producent, kompozytor.

W 2011 wydał album "The Stereo Love Show". Ukończył muzyczną szkołę średnią w Bukareszcie. Obecnie studiuje w stołecznym Konserwatorium. Mając 19 lat wspólnie z Eduardem Carcotą skomponował piosenkę na konkurs Eurowizji, która zajęła 4. miejsce. Był to punkt zwrotny w jego życiu i początek niezwykle wytężonej pracy z rumuńskimi artystami, jak Akcent, Costi Ioniţă, Vika Jigulina, Cassa Loco, Studio One, DjRynno, Dj Sava, Marius Nedelcu, Blaxy Girls oraz Imba.

W 2008 roku wyprodukował krążek formacji Akcent. Tym samym zaistniał na międzynarodowej scenie muzycznej za sprawą takich przebojów, jak 'Stay with Me", "That's my Name" oraz "Lover's Cry". Rok później utwór "Stereo Love", sygnowany po raz pierwszy jego nazwiskiem, stał się niekwestionowanym hitem klubowych parkietów na całym świecie. Piosenka z powodzeniem opanowała listy przebojów między innymi w Grecji, Albanii, Libanie, Macedonii, Armenii, Portugalii, Rosji, Polsce, Holandii, Egipcie, Hiszpanii, Włoszech, Turcji i Cyprze. Efektem tego było ogólnoświatowe tournee.

Artysta zachęcony tym sukcesem znów wszedł do studia i rozpoczął pracę nad swoimi nowymi projektami muzycznymi w podwójnej roli; jako producent i wokalista. Zaowocowało to kolejnymi przebojami, spośród których wyróżnia się najnowsza propozycja na wakacje – "Colombian Girl".

materiały promocyjne/Play Music/Flash Entertainment