more_horiz
PR24 Portal
Section05
Adam Bogoryja-Zakrzewski

Ukraińskie mamy: dziękują Polakom i wracają do domu [POSŁUCHAJ]

Te kobiety zaskakują determinacją, spokojem i uśmiechem, które potrafią znaleźć nawet w trudnych sytuacjach. To uchodźczynie z Ukrainy: mamy, które z rocznymi czy kilkuletnimi dziećmi uciekały przed bombami. Jednak teraz wiele z nich wraca do domu, mimo opieki i wsparcia jakie dostały w gościnie u Polaków.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Adam Bogoryja-Zakrzewski reportaż uchodźcy Ukraina wojna na Ukrainie

"W cieniu wojny" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

To reportaż o strachu przed wojną mieszkańców pogranicza polsko-ukraińskiego oraz zachodniej Ukrainy. Boją się wszyscy, choć większość jest przekonana, że Rosjanie nie odważą się przekroczyć granicy z Polską, członkiem sojuszu NATO. Inni podkreślają nieprzewidywalność najeźdźcy, który morduje cywilów, wysyła rakiety nie tylko na wschodnią Ukrainę ale także tereny przygraniczne z Polską.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Ukraina wojna na Ukrainie Adam Bogoryja-Zakrzewski

"W cieniu wojny". Reportaż z polsko-ukraińskiego pogranicza [POSŁUCHAJ]

"W cieniu wojny" to reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego o strachu przed wojną mieszkańców pogranicza polsko-ukraińskiego oraz zachodniej Ukrainy. Boją się wszyscy, choć większość jest przekonana, że Rosjanie nie odważą się przekroczyć granicy z Polską, członkiem sojuszu NATO. Inni podkreślają nieprzewidywalność najeźdźcy, który na Ukrainie dopuszcza się mordów nawet na dzieciach oraz gwałtów.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Ukraina wojna na Ukrainie Adam Bogoryja-Zakrzewski wojna 2022 reportaż w Jedynce

"Chcę wrócić do domu" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego i Doroty Bonieckiej-Górny [POSŁUCHAJ]

Mała dziewczynka wtula się w ramiona mamy, obok jej starszy o rok brat trzyma mocno kurtkę mamy. Spod Doniecka jechali do Medyki kilka dób. Są wykończeni. Jednak ich mama znajduje siłę na uśmiech, bo w końcu są bezpieczni. Nie wiedzą jednak co dalej. O losie uchodźców z Ukrainy opowiada reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego, zrealizowany przy współpracy Doroty Bonieckiej-Górny.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy wojna 2022 Ukraina reportaż Adam Bogoryja-Zakrzewski

Trwoga mieszkańców zachodniej Ukrainy. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Czują strach przed wojną, mimo że mieszkają na zachodzie Ukrainy. Boją się, choć pociski Rosjan w obwodzie lwowskim spadają rzadziej niż na wschodzie Ukrainy. Mieszkańcy Gródka (przed wojną Gródka Jagiellońskiego), położonego ok. 30 km od Lwowa, widzieli jednak łunę i słyszeli wybuchy po ataku na Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa i Pokoju na poligonie koło Jaworowa.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Trójka Adam Bogoryja-Zakrzewski wojna na Ukrainie Ukraina uchodźcy pomoc

"Mam spakowaną walizkę na wyjazd" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Czują strach przed wojną, mimo że mieszkają na zachodzie Ukrainy. Boją się, choć pociski Rosjan, w obwodzie lwowskim spadają rzadziej niż na wschodzie Ukrainy. Mieszkańcy Gródka (przed wojną Gródka Jagiellońskiego) ok. trzydziestu kilometrów od Lwowa, widzieli jednak łunę i słyszeli wybuchy po ataku na Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa i Pokoju na poligonie k. Jaworowa.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Ukraina uchodźcy Adam Bogoryja-Zakrzewski

"Nienawidzimy". Reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego [POSŁUCHAJ]

Reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego o odczuciach lwowiaków i uchodźców z centralnej i wschodniej Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Lwowie. To tylko na pozór bezpieczne miasto i przystanek dla tych, którzy zatrzymali się tu na chwilę. Chcą wrócić do domów - jeśli jeszcze stoją, gdy tylko wojna ukraińsko-rosyjska zakończy się lub wyemigrować dalej, do Polski lub na Zachód.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie Adam Bogoryja-Zakrzewski uchodźcy Lwów reportaż Jedynka Ukraina reportaż w Jedynce

"Nienawidzimy" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego o odczuciach lwowiaków i uchodźców z centralnej i wschodniej Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Lwowie. To tylko na pozór bezpieczne miasto i przystanek dla tych, którzy zatrzymali się tu na chwilę. Chcą wrócić do domów - jeśli jeszcze stoją,  gdy tylko wojna ukraińsko-rosyjska zakończy się lub wyemigrować dalej, do Polski lub na Zachód.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Ukraina wojna na Ukrainie Adam Bogoryja-Zakrzewski uchodźcy Lwów
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem