X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Adam Rozlach

Martha Argerich bohaterką audycji "Koncert Chopinowski"

W audycji można posłuchać Ballady g-moll op. 23 nagranej w 1959 roku, kiedy argentyńska pianistka, zwyciężczyni VII Konkursu Chopinowskiego (1965), Martha Argerich, miała 17 lat. Wyemitowaliśmy także brawurowe wykonanie Etiudy cis-moll op. 10 nr 4 nagranej w grudniu 1967 roku oraz III Sonatę h-moll op. 58, utrwaloną podczas występu artystki w Berlinie w 1967 roku.
Zobacz więcej na temat:  Adam Rozlach MUZYKA muzyka klasyczna Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin w interpretacji Williama Kapella i Stanisława Niedzielskiego

W "Koncercie Chopinowskim" posłuchać można koncertowego nagrania Sonaty b-moll op. 35 amerykańskiego pianisty polskiego pochodzenia Williama Kapella z przełomu lat 40. i 50. ubiegłego wieku, a także Nokturnu b-moll op. 9 nr 1 i Walca Es-dur op. 18 w wersji pianisty. Powróciliśmy też do nagrań Stanisława Niedzielskiego, ucznia Ignacego Jana Paderewskiego. Zaprezentowaliśmy Scherzo h-moll op. 20 w nagraniu artysty dokonanym ponad 90 lat temu dla His Master Voice. 
Zobacz więcej na temat:  Adam Rozlach MUZYKA muzyka klasyczna Fryderyk Chopin

Utwory Chopina w wykonaniu Nikołaja Chozjainowa

W "Koncercie Chopinowskim" zaprezentowaliśmy konkursowe nagrania Nikołaja Chozjainowa, młodego, 18-letniego podczas XVI Konkursu Chopinowskiego w 2010 r. pianisty rosyjskiego, któremu jury przyznało wyróżnienie. Usłyszeliśmy kilka wybranych utworów wykonywanych podczas przesłuchań konkursowych, w tym Fantazję f-moll op. 49, Balladę F-dur op. 38 i Scherzo E-dur op. 54.
Zobacz więcej na temat:  Adam Rozlach MUZYKA muzyka klasyczna Fryderyk Chopin

Chopin w interpretacji znakomitości młodszego pokolenia

W "Koncercie Chopinowskim" zaprezentowaliśmy najnowsze nagranie pianisty Szymona Nehringa, wiolonczelisty Marcina Zdunika i altowiolisty Ryszarda Groblewskiego. W audycji można posłuchać pierwszego w historii fonografii nagrania chopinowskiego Tria fortepianowego g-moll op. 8 w wersji z altówką zamiast skrzypiec, a także Introdukcji i Poloneza C-dur op. 3 w oryginalnej już postaci - na fortepian i wiolonczelę (płyta Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina 2020).
Zobacz więcej na temat:  Adam Rozlach MUZYKA muzyka klasyczna Fryderyk Chopin

William Kapell gra Fryderyka Chopina

W bogatym dorobku tego amerykańskiego pianisty urodzonego w rodzinie polsko-rosyjskich Żydów znajduje się wiele dzieł Fryderyka Chopina. W pierwszej części audycji (25.04) usłyszeć można wybrane mazurki z opusów 6, 7, 17, 30, 33, 56, 67 i 68. W drugiej zaś (2.05) - Sonatę h-moll op. 58 oraz sześć mazurków z op. 50, 63 i 67. Nagrania powstały w 1951 i 1952 roku w nowojorskiej Town Hall.
Zobacz więcej na temat:  Adam Rozlach MUZYKA muzyka klasyczna Fryderyk Chopin

Kompozycje Fryderyka Chopina w interpretacji pianisty Krzysztofa Książka

W audycji "Koncert Chopinowski" można posłuchać jak Krzysztof Książek - laureat II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w 2015 roku, uczestnik XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat III nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych - gra Mazurki op.op. 7 i 50, Preludium cis-moll op. 45 i Fantazję f-moll op. 49.
Zobacz więcej na temat:  Adam Rozlach Fryderyk Chopin muzyka klasyczna MUZYKA

Spotkanie ze skrzypkiem Januszem Wawrowskim i jego Stradivariusem

Artysta opowiada o opublikowanym przez Warner Classics najnowszym jego osiągnięciu fonograficznym. To koncerty Piotra Czajkowskiego i Ludomira Różyckiego. Ten drugi dzięki temu nagraniu, z udziałem Royal Philharmonic Orchestra pod dyr. Grzegorza Nowaka, po blisko 70 latach odrodził się niczym Feniks z popiołów. I stąd tytuł płyty.
Zobacz więcej na temat:  stradivarius skrzypce Mieczysław Karłowicz Ludomir Różycki MUZYKA Adam Rozlach