more_horiz
PR24 Portal
Section05
Adam Rozlach

"Koncert Chopinowski". Z nagrań Samsona François cz. 2 [POSŁUCHAJ]

Kontynuujemy cykl audycji poświęconych legendarnemu francuskiemu pianiście Samsonowi François (1924-1970). Tym razem zaprosiliśmy do wysłuchania Koncertu f-moll op. 21 w nagraniu francuskiego pianisty i Orkiestry Towarzystwa Koncertowego przy paryskim Konserwatorium pod dyrekcją Georgesa Tsipina oraz Andante spianato i Wielkiego Poloneza Es-dur op. 22 z Narodową Orkiestrą Radia Francuskiego pod batutą Pawła Kleckiego.
Zobacz więcej na temat:  Fryderyk Chopin Adam Rozlach MUZYKA muzyka klasyczna Samson Francois

"Koncert Chopinowski". Z nagrań Samsona François [POSŁUCHAJ]

Rozpoczynamy cykl audycji poświęconych legendarnemu francuskiemu pianiście Samsonowi François (1924-1970). Na początek zapraszamy do wysłuchania Koncertu e-moll op. 11 w nagraniu z Orkiestrą Towarzystwa Koncertowego przy paryskim Konserwatorium pod batutą Georgesa Tzipine’a, z przełomu maja i czerwca 1954 roku oraz krótkiego fragmentu jego Koncertu fortepianowego, jaki skomponował w wieku 27 lat.
Zobacz więcej na temat:  Fryderyk Chopin Adam Rozlach MUZYKA muzyka klasyczna Samson Francois

"Koncert Chopinowski". Z nagrań prof. Piotra Palecznego [POSŁUCHAJ]

W czwartek, 5 maja, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie nadał tytuł doktora honoris causa wybitnemu polskiemu pianiście prof. Piotrowi Palecznemu. W audycji odtworzyliśmy wystąpienie promotora - Krystiana Zimermana, także doktora honoris causa UMFC. W dalszej części zaprezentowaliśmy 12 Etiud op. 25 w interpretacji Piotra Palecznego w nagraniu z września 1975 r.
Zobacz więcej na temat:  Fryderyk Chopin Adam Rozlach MUZYKA muzyka klasyczna Piotr Paleczny

Konkurs Chopinowski. Najlepsze występy 17-letniej Evy Gevorgyan [POSŁUCHAJ]

Reprezentująca Rosję i Armenię Eva Gevorgyan - decyzją jury XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina pod przewodnictwem Katarzyny Popowej-Zydroń - zakwalifikowała się do finału konkursu. Ostatecznie nie została nagrodzona, choć wielu ekspertów i obserwatorów wydarzenia było pod wrażeniem talentu i wrażliwości 17-latki.
Zobacz więcej na temat:  konkurs chopinowski MUZYKA muzyka klasyczna Adam Rozlach

Krystian Zimerman bohaterem audycji "Koncert Chopinowski"

W świątecznym wydaniu audycji wyemitowaliśmy pierwsze nagranie Koncertu f-moll op. 21 dokonanego przez Krystiana Zimermana - krótko po zwycięskim dla niego IX Konkursie Chopinowskim - w Los Angeles, z tamtejszymi filharmonikami pod batutą włoskiego kapelmistrza Carla Marii Giuliniego. W "Koncercie Chopinowski" można także posłuchać, jak nasz wielki pianista, który obchodził 5 grudnia swoje 65. urodziny, gra Barkarolę Fis-dur op. 60 (nagranie z drugiej połowy lat 80. ub. wieku dla Deutsche Grammophon).
Zobacz więcej na temat:  Krystian Zimerman MUZYKA muzyka klasyczna Adam Rozlach
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem