X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Adam Tomczyński

Sędzia Izby Dyscyplinarnej SN: jestem sędzią polskim i będę stosował polską konstytucję

- Dyskusja o uchwale Sądu Najwyższego jest o tyle bezprzedmiotowa, że mamy zabezpieczenie w postaci wstępnego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. To nie niesie więc za sobą żadnych skutków prawnych - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Tomczyński, sędzia Izby Dyscyplinarnej SN.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa sądownictwo Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa Adam Tomczyński

Sędzia Tomczyński: gdyby sędziowie nie byli tak rozpolitykowani...

- Na razie walka toczy się o to, czy ktoś jest sędzią, czy ktoś sędzią nie jest. To olbrzymi błąd - mówił w Polskim Radiu 24 o nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym Adam Tomczyński, sędzia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. - Gdyby sędziowie nie byli tak strasznie rozpolitykowani, to ta nowelizacja nie byłaby tak naprawdę potrzebna - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Adam Tomczyński Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny sądownictwo Patryk Jaki Małgorzata Gersdorf

Sędzia Adam Tomczyński: twierdzenia I prezes SN to wezwanie do anarchii

- Nie zostaliśmy powołani z rąk upolitycznionej KRS, zostaliśmy powołani przez pana prezydenta RP. Nie ma takiego organu, który mógłby podważyć prerogatywy prezydenta RP - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Tomczyński, sędzia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. - Każdy powołany przez prezydenta RP, jest sędzią - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Adam Tomczyński Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny sądownictwo Patryk Jaki Małgorzata Gersdorf

"Krajowa Rada Sądownictwa jest autorytetem moralnym"

Na piątek zaplanowano pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa, po wyborze przez Sejm nowych członków-sędziów i rezygnacji z funkcji przewodniczącej I prezes Sądu Najwyższego, Małgorzaty Gersdorf. – Miejmy nadzieje, że to będzie koniec afery wokół KRS – komentował w Polskim Radiu 24 mec. Adam Tomczyński, prawnik, były sędzia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krajowa Rada Sądownictwa Małgorzata Gersdorf Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Adam Tomczyński

Dane pedofilów w internecie. "Chodzi o ochronę dzieci"

Od poniedziałku na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości działa ogólnodostępna część Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Znajdują się w nim nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 mec. Adam Tomczyński i prof. Piotr Kruszyński z Instytutu Prawa Karnego Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  pedofilia Ministerstwo Sprawiedliwości Adam Tomczyński POLSKA

Reforma sądownictwa. "Sprzeczne sygnały"

Toczy się dyskusja na temat zmian w sądownictwie. W przyszłym tygodniu, na posiedzeniu Sejmu (6-8 grudnia), posłowie mają zająć się w drugim czytaniu prezydenckimi projektami ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Być może w piątek ustawy będą głosowane. O tym, czy będzie to koniec dyskusji na temat reformy sądownictwa, mówił w Polskim Radiu 24 mec. Adam Tomczyński.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Sąd Najwyższy krs reforma sądownictwa Adam Tomczyński Krajowa Rada Sądownictwa

KRS blokuje asesorów. "To była bardzo zła decyzja"

Krajowa Rada Sądownictwa postanowiła nie powoływać 265 asesorów sądowych z listy przesłanej przez ministra sprawiedliwości z powodu niespełnienia kryteriów ustawowych. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro stwierdził, że „swoją decyzją pokazała, że jest niereformowalna”. O postanowieniu KRS ws. asesorów mówił w Polskim Radiu 24 prawnik Adam Tomczyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krajowa Rada Sądownictwa Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości reforma sądownictwa Adam Tomczyński asesorzy

„Polskiemu sądownictwu potrzebna jest głęboka reforma”

W środę prof. Michał Królikowski, b. wiceminister sprawiedliwości w rządach PO, przyznał w rozmowie z RMF FM, że bierze udział w pracach nad prezydenckimi propozycjami reformy sądownictwa. Wyraził pogląd, że o ile konstytucja pozwala na „radykalne reformy w wymiarze sprawiedliwości”, to jednocześnie „mrozi pewne wartości, jak niezawisłość, niezależność sądów”. O reformie sądownictwa mówił w audycji Gorący Temat radca prawny Adam Tomczyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda prezydent reforma sądownictwa Sąd Najwyższy krs Adam Tomczyński