X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Adrian Klarenbach

Piotr Kaleta: powinniśmy mieć dobrego Rzecznika Praw Obywatelskich, a nie rzecznika praw PO

- Sytuacja jest na styku, jeśli chodzi o liczbę głosów. Byłem senatorem i wiem, że jest możliwa konfiguracja, która pozwoli przeforsować kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego. Senatorowie powinni stanąć na wysokości zadania, by nie przeciągać w nieskończoność patowej sytuacji - powiedział Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Rzecznik Praw Obywatelskich Bartłomiej Wróblewski

Hennig-Kloska: Polska 2050 Szymona Hołowni to szansa na przełamanie duopolu PiS-PO

- Już dziesięć kolejnych sondaży pokazało zaufanie społeczne do Polski 2050 Szymona Hołowni w okolicach 20 proc. Oznacza to, że co piąty wyborca wspiera naszą partię. Szukając pewnych wartości, świeżości na scenie politycznej, a także ludzi z doświadczeniem, chcemy zmieniać nasz kraj na lepsze - powiedziała Paulina Hennig-Kloska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Paulina Hennig-Kloska Adrian Klarenbach

"To nie Polsce się on nie podoba, ale Niemcom". Zbigniew Kuźmiuk o ratyfikacji Funduszu Odbudowy przez kraje UE

- Niezależnie od tego, jak będzie wyglądało głosowanie w naszym parlamencie, czy Zjednoczona Prawica zagłosuje w tej sprawie jednolicie, to nie Polska jest tutaj problemem. Są nim Niemcy - mówił w Polskim radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka PiS Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Zbigniew Kuźmiuk Adrian Klarenbach

Krzysztof Bosak: Rzecznikiem Praw Obywatelskich powinien zostać ktoś niezależny od partii rządzącej

- W interesie PiS jest konflikt, a nie porozumienie. Gdyby chcieli się dogadać ws. RPO, to już dawno byśmy mieli wybranego jakiegoś umiarkowanie konserwatywnego prawnika, niezwiązanego z żadną partią. Znalazłoby się kilku senatorów, którzy by kogoś takiego poparli - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach polityka Krzysztof Bosak Konfederacja Rzecznik Praw Obywatelskich Trybunał Konstytucyjny

"Chcemy ustalić, czy możliwe jest dalsze przedłużanie kadencji". Mularczyk o wniosku do TK ws. RPO

- Poprzez złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego chcemy ustalić, czy możliwe jest przedłużanie kadencji osoby pełniącej funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich - do czasu do końca niedookreślonego, bo nie wiemy, kiedy nastąpi wybór nowego rzecznika - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Arkadiusz Mularczyk Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich Trybunał Konstytucyjny polityka

Władysław Teofil Bartoszewski: przedłużanie aresztu bez końca nie jest właściwe

- Zatrzymanie tymczasowe powinno być ostatecznym środkiem, a nie pierwszym. Sławomir Nowak przebywał w areszcie 9 miesięcy. Powinien to być wystarczający okres dla prokuratury, żeby zebrała właściwe dowody na to, by przedstawić akt oskarżenia - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Władysław Teofil Bartoszewski PSL-Koalicja Polska Sławomir Nowak areszt sąd

Mosiński o sprawie Nowaka: Polska jest krajem demokratycznym, a nie autorytarnym z więźniami politycznymi

- Sąd Okręgowy podjął orzeczenie w ramach swoich kompetencji, natomiast prokuratura ma swoje dowody. Niech te dwie instytucje rozstrzygną to między sobą, na tym m.in. polega urok demokracji - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Jan Mosiński Sławomir Nowak areszt sąd

Dr Józef Orzeł: nie sądziłem, że podział po katastrofie smoleńskiej będzie tak głęboki

- Pojawiła się obawa przed tym, że społeczeństwo może zostać podzielone, jednak nie domyślałem się, jak głębokie to będzie, jak szybko to się stanie, że po paru dniach wspólnej żałoby, zrobi się z tego bardzo głęboki problem polityczny dzielący Polaków - powiedział dr Józef Orzeł z Klubu Ronina, przyjaciel rodziny Kaczyńskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach katastrofa smoleńska Smoleńsk

"Jesteśmy daleko od zgody, o którą apelował Lech Kaczyński". Marek Pyza o sporach wokół katastrofy w Smoleńsku

- Trudno uciec od mówienia o winach, zwłaszcza w sytuacji, gdy wciąż nie wiemy, co się wydarzyło, nie mamy rozliczonej i wyjaśnionej tej sprawy, mamy trwające śledztwa, mimo że niektóre formalnie się zakończyły - mówił w Polskim radiu 24 Marek Pyza ("Sieci"). Gościem audycji był również Marcin Wikło ("Tygodnik Sieci").
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk katastrofa smoleńska POLSKA Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Marcin Wikło Marek Pyza

Janusz Walentynowicz: do dziś rana się nie zabliźniła, wszystko jest otwarte i krwawi

- Najgorsze było dla mnie oczekiwanie w Moskwie na moment okazania ciała mamy. Nie wiedziałem, w jakim będzie stanie. Gdy zobaczyłem, że nie miała widocznych zewnętrznych obrażeń, to spłynął na mnie pewien spokój, że nie cierpiała, uznałem, że Bóg tak chciał - powiedział Janusz Walentynowicz, syn Anny Walentynowicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Anna Walentynowicz Adrian Klarenbach katastrofa smoleńska Smoleńsk

"Skończyła się pewna epoka". Ryszard Poznakowski o śmierci Krzysztofa Krawczyka

- Jego fenomen polegał na ponadczasowości dokonań artystycznych, był artystą życia, artystą kilku pokoleń. Wszyscy odkrywali w jego interpretacjach cząstkę siebie, i tak będzie dalej - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Poznakowski, kompozytor, przyjaciel Krzysztofa Krawczyka.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Krawczyk wspomnienie śmierć artysta piosenka muzyk POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach

"Odbije się na wizerunku UE". Publicysta o sukcesie akcji szczepień w Wielkiej Brytanii

- W Polsce opozycja traktuje koronawirus jako kolejne miejsce, w którym można krytykować rząd, w Wielkiej Brytanii przyjęto inny model, labourzyści, którzy są w opozycji, są wręcz krytykowani za godzenie się na wszystko, co proponuje konserwatywny rząd. To zupełnie inny model niż ten w innych krajach Europy - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny"). W Debacie wzięli również udział Łukasz Kobeszko ("Nowa Konfederacja") i Wojciech Wybranowski.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus COVID-19 społeczeństwo zdrowie opozycja szczepienia POLSKA Adrian Klarenbach

Dr Rydliński: na naszych oczach upada stereotyp Niemiec jako wzorca dobrej organizacji i skuteczności

- Niemcy, przez wiele lat, jawiły nam się jako szczyt dobrej organizacji i skuteczności. Dziś widać, że ten stereotyp na naszych oczach dekomponuje się. To wszystko może mieć również skutki polityczne - powiedział politolog dr Bartosz Rydliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach ŚWIAT Europa Niemcy koronawirus szczepionka COVID-19

Paszyk: Rzecznik Praw Obywatelskich powinien być spoza świata polityki. Warunek ten spełnia prof. Patyra

- Bardzo odpowiada mi postawa i dorobek prof. Sławomira Patyry oraz to, w jaki sposób myśli o wielu kwestiach związanych z funkcjonowaniem urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich. Najważniejszą jego cechą jest to, że pochodzi spoza świata polityki, a taki właśnie powinien być RPO - powiedział Krzysztof Paszyk z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Krzysztof Paszyk PSL-Koalicja Polska Rzecznik Praw Obywatelskich