more_horiz
PR24 Portal
Section05

Adrian Klarenbach

Matysiak: nie można całej kampanii opierać na postulacie odsunięcia PiS od władzy

- Na pewno nie będzie wspólnej listy opozycji w 2023 roku. Trudno jest mówić o jakieś spójności programowej przy takiej liście. Opierałaby się ona raczej na głównym postulacie odsunięcia PiS od władzy. Co oczywiście jest słusznym postulatem, natomiast nie można na nim opierać całej kampanii wyborczej - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Paulina Matysiak z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka opozycja wybory parlamentarne partia Razem

"Będą tam także eksperci". Porzucek o pomyśle utworzenia komisji ws. wpływów Rosji w energetyce

- W tej komisji będą nie tylko politycy, ale również eksperci - a to właśnie umożliwia komisja weryfikacyjna, w przeciwieństwie do śledczej. Najważniejszym celem jest weryfikacja wszystkich działań w zakresie szeroko pojętej energetyki - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Porzucek. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA energetyka Komisja Weryfikacyjna służby i bezpieczeństwo Rosja polityka

Wspólna lista opozycji? Kulasek: na razie nie chcą tego Hołownia i Kosiniak-Kamysz

Marcin Kulasek, odnosząc się do propozycji Platformy Obywatelskiej, aby opozycja utworzyła wspólną listę w wyborach do Sejmu, podkreślił, że Lewica podchodzi do tej sprawy pragmatycznie. - Na razie panowie zarzekają się, że nie chcą wystartować na jednej liście - powiedział w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach lewica opozycja wybory Sejm

Polska chce przekazania niemieckich patriotów Ukrainie. Płażyński: w tym nie ma nic kontrowersyjnego

- Nie ma nic kontrowersyjnego w tym, że proponujemy, aby niemieckie baterie Patriot zostały przekazane na zachód Ukrainy. Rzeczywiście stamtąd łatwiej byłoby jej zestrzeliwać te rakiety, a jednocześnie byłaby chroniona także Ukraina - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kacper Płażyński Adrian Klarenbach ŚWIAT Niemcy Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni Patriot

Wybory parlamentarne w 2023 roku. Anna Kwiecień: jeśli PO wygra, będzie działać w interesie Niemiec

- Gdyby Donald Tusk doszedł do władzy, to pierwszą rzeczą, jaką by zrobił, byłaby rezygnacja z prawa weta w Radzie Europejskiej - po to, by móc realizować projekt federalizacji Unii Europejskiej z Niemcami na czele - podkreśliła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Anna Kwiecień.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka PiS Donald Tusk Platforma Obywatelska wybory parlamentarne Adrian Klarenbach

Gabriela Lenartowicz (PO) o ustawie wiatrakowej: mam nadzieję, że w końcu trafi do Sejmu

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda poinformował, że projektem ustawy wiatrakowej Sejm mógłby się zająć na najbliższym albo kolejnym posiedzeniu. Do kwestii ustawy na antenie Polskiego Radia 24 odniosła się Gabriela Lenartowicz, poseł Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach energia odnawialna bezpieczeństwo energetyczne elektrownie wiatrowe

Energetyka jądrowa w Polsce. Mieczysław Kasprzak: decyzje trzeba podejmować przy otwartej kurtynie

- Atom trzeba popierać, ale trzeba znać szczegóły i podchodzić do tego rozsądnie. Apelujemy cały czas do rządu, aby przedstawił warunki, na jakich mamy budować te elektrownie jądrowe, to inwestycja na kilkadziesiąt lat - mówił w Polskim Radiu 24 Mieczysław Kasprzak (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Unia Europejska energia atomowa bezpieczeństwo energetyczne energia elektryczna Kongres 590 Adrian Klarenbach Mieczysław Kasprzak

Po tragedii w Przewodowie. Prof. Tomasz Gajownik: należy minimalizować ryzyko powtórzenia tej sytuacji

- Po tym smutnym dla nas doświadczeniu warto zadać sobie pytanie, jak jesteśmy przygotowani, jako blok państw zrzeszonych w Pakcie Północnoatlantyckim, do prowadzenia aktywnych działań obrony przeciwlotniczej wschodniej flanki NATO - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Gajownik, z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Adrian Klarenbach Kongres 590 Rzeszów

Polska pomoc dla walczącej Ukrainy. "Rzeszów-Jasionka to ważny hub logistyczny, dyplomatyczny i medyczny"

- Jeśli patrzy się na nasz potencjał i kompetencje, na to, co osiągnęliśmy, możemy wprost powiedzieć, że będziemy ważnym graczem w kontekście odbudowy Ukrainy. Udowodniliśmy w naszych działaniach, poprzez uczestnictwo w bardzo trudnych operacjach logistycznych, że możemy temu zadaniu skutecznie podołać, zbudowaliśmy zaufanie i wiarygodność - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Adrian Klarenbach Kongres 590 Rzeszów

Po eksplozji w Przewodowie. Siewiereniuk-Maciorowska: widać podatność niektórych osób na rosyjską narrację

- Mogą spadać kolejne rakiety, mogą być prowokacje. Powinniśmy słuchać przekazu z oficjalnych instytucji państwa polskiego i naszych sojuszników - te informacje są potwierdzone - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, zastępca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Codziennej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Adrian Klarenbach wybuch w Przewodowie

Eksplozja w Przewodowie. Parafianowicz: za ten incydent winę ponosi jednoznacznie Kreml

- Jesteśmy w momencie, w którym powinniśmy się zastanowić, jaki jest bilans zysków i strat tej sytuacji, kto jest jej beneficjentem. Pesymistyczne jest to, że okazuje się nim Rosja - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"), który dyskutował z Jędrzejem Lipskim, ("Dziennik Zachodni") i Jakubem Pacanem ("Tygodnik Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Adrian Klarenbach wybuch w Przewodowie

Wybuch w Przewodowie, Giertych mówi o "prowokacji PiS". Smoliński: czas na rewizję "autorytetów"

- Ludzie będący dla niektórych formacji politycznych autorytetami zachowali się w sposób skandaliczny. Mam apel, żeby jednak odciąć się od tych wypowiedzi - mówił Kazimierz Smoliński (PiS). Gościem "Dwóch stron" był także Andrzej Grzyb (PSL). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 granica wybuch w Przewodowie Rosja wojna 2022 Adrian Klarenbach Andrzej Grzyb Kazimierz Smoliński PiS PSL

Bogdan Rzońca: ta wojna może przenieść się także na naszą granicę

- Musimy potępić tych, którzy próbują wzniecić niepokoje polsko-ukraińskie w Polsce, którzy mówią o tym, że nie powinniśmy pomagać Ukrainie. UE jest coraz bardziej świadoma zagrożenia, to pocieszające także dla Polski. W tej wojnie jesteśmy krajem frontowym - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Rzońca, europoseł (PiS).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Adrian Klarenbach wybuch w Przewodowie

Tusk twierdzi, że za rządów Kopacz nie strzelano do górników. Piotr Król: można to łatwo zweryfikować

- Samo zerknięcie do internetu szybko weryfikuje tego typu słowa. Natomiast, patrząc na to, jakich środków może użyć policja, to trudno sobie wyobrazić coś bardziej drastycznego. Górnicy to nie terroryści czy ludzie, którzy rzucali kamieniami w policję. To ludzie, którzy przyszli pod swój zakład pracy - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Król. 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Donald Tusk Platforma Obywatelska polityka POLSKA