more_horiz
PR24 Portal
Section05
Adrian Klarenbach

Grozi nam susza? Marek Sawicki: najwyższy czas, aby na serio zabrać się za małą retencję

- Praktycznie każdy polski strumyk może być miejscem, na którym takie właśnie hektarowe, półtorahektarowe zbiorniki będą budowane. To są obwałowania ziemne, to nie są duże koszty - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki. Jak podkreślił, grozi nam poważna susza i jest konieczna jak najszybsza realizacja projektów dot. małej retencji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Sawicki Adrian Klarenbach POLSKA polityka susza środowisko rolnictwo

Zmiany w strukturach PiS. Milczanowska: chodzi o usprawnienie działań

W tym wszystkim najważniejsi są ludzie, najważniejsi są Polacy, najważniejsza jest Polska. Przez cały czas, odkąd jestem posłem, a wcześniej pełniłam różne funkcje samorządowe - dla mnie zawsze kontakt z drugim człowiekiem był najważniejszy. I tak jest do dzisiaj - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Anna Milczanowska, komentując zmiany w strukturach regionalnych PiS, które zaaprobował Komitet Polityczny tej partii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość regiony

Smoliński o marszałku Grodzkim: o tym, czy ktoś jest winny, decyduje niezawisły sąd, nie prokuratura

- Immunitetu nie uchylono w sytuacji, gdy ewidentnie powinno to nastąpić. Mówienie o tym, że jest to sprawa polityczna, sprawia, że w zasadzie każdy z polityków jest bezkarny, każdy postawiony zarzut, karny czy korupcyjny, może być okrzyknięty jako polityczny - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński (Prawo i Sprawiedliwość), komentując decyzję Senatu, który nie uchylił immunitetu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Grodzki Senat marszałek senatu polityka POLSKA Adrian Klarenbach Kazimierz Smoliński

Senat obronił immunitet Grodzkiego. Pociej: zadecydowało sześć lat bojów o kształt sądów i prokuratury

- Myślę, że sześć lat naszych bojów o kształt prokuratury i o kształt sądownictwa było podstawową przesłanką do podjęcia takiej, a nie innej decyzji przez większość senacką i przez samego pana marszałka Grodzkiego - podkreślił w Polskim Radiu 24 senator PO Aleksander Pociej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Tomasz Grodzki Senat polityka immunitet POLSKA Aleksander Pociej Platforma Obywatelska

Lotos miał iść w ręce Rosjan? Gontarz: nie ma granic hipokryzji PO

Dziś Platforma Obywatelska wylewa krokodyle łzy, mówiąc o tym, że pod żadnym pozorem nie wolno łączyć Lotosu z Orlenem. A wtedy chciano sprzedać pakiet większościowy, czyli tak naprawdę chciano sprzedać cały Lotos Rosjanom - wtedy PO nie widziało w tym żadnego problemu - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Gontarz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA GOSPODARKA Orlen lotos energetyka ropa naftowa polityka Platforma Obywatelska

Rząd PO chciał sprzedać Lotos Rosjanom? Bartoszewski: nie byłem tego świadom

Szef Orlenu opublikował, do tej pory zastrzeżone, dokumenty dotyczące planów sprzedaży Lotosu w 2011 roku. Wynika z nich, że wśród kandydatów do kupna koncernu były rosyjskie firmy. W Polskim Radiu 24 gościem był prof. Władysław Teofil Bartoszewski, który stwierdził, że nie zna treści tej notatki i nie był świadomy planów PO z 2011 roku. Równocześnie podkreślał, że on sam, działając przy prywatyzacji Lotosu we wcześniejszych latach, blokował jego sprzedaż Rosjanom.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władysław Teofil Bartoszewski Adrian Klarenbach GOSPODARKA lotos Orlen energetyka ropa naftowa

Jest porozumienie ws. KPO. Skwarek: te pieniądze się Polsce należą

Rząd polski złożył KPO do Komisji Europejskiej ponad rok temu - 1 maja. Przez ponad rok Polska jest grillowana przez instytucje i urzędników unijnych. Te dywagacje i rozterki powinny być już dawno rozwiane, bo Polsce te pieniądze po prostu się należą - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Sławomir Skwarek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach ŚWIAT Europa Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy fundusze ue

Macron chce ustępstw Ukrainy wobec Rosji? Jaros: nie ma mowy, Ukraina musi wygrać tę wojnę

- Ukraina broni się dzielnie i trzeba zrobić wszystko, żeby obroniła się przed tymi bandytami, przed tą hordą, która na nich napadła, najechała. I tutaj nie ma mowy o ustępstwach - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Jaros.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach ŚWIAT Europa Francja Ukraina Rosja wojna 2022 Emmanuel Macron Władimir Putin Wołodymyr Zełenski serwis wschodni

Konferencja w sprawie przyszłości Europy. Jacek Saryusz-Wolski: próba naciągania traktatów UE

- Teoretycznie otwieranie traktatów może służyć zwiększeniu kompetencji UE albo ich zmniejszeniu. Sądzę, że Polska byłaby gotowa przyklasnąć temu drugiemu. Sama Konferencja w sprawie przyszłości Europy była próbą uprowadzenia tego projektu przez elity, z zamydleniem oczu przez niby-konsultacje z obywatelami i z pominięciem suwerennych państw członkowskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Polska 2050 Komisja Europejska POLSKA Antoni Opaliński Jacek Saryusz-Wolski Unia Europejska

Polska czeka na fundusze z KPO. Waszczykowski: UE używa argumentów nieopartych na prawie europejskim

- To nie my wywołaliśmy ten problem, to instytucje UE nas zaatakowały w końcu 2015 i na początku 2016 r., ponieważ uznały, że mają prawo dyktować nam warunki. Należało trzymać mocny, zdeterminowany kurs obrony Polski. Dziś jest to dylemat - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Polska 2050 Komisja Europejska reforma sądownictwa sądownictwo Sąd Najwyższy POLSKA

Polska pomoc dla Ukrainy. Skurkiewicz: kwota większa niż 7 mld złotych

Jak powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz, szczegóły dotyczące wsparcia, jakie Polska daje walczącej z Rosją Ukrainie, są objęte klauzulą tajności. Podkreślił jednak, że jest to pomoc "bardzo wymierna", większa niż 7 mld złotych, o których mówił niedawno Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Wojciech Skurkiewicz Adrian Klarenbach służby i bezpieczeństwo Polskie Radio 24 wojna 2022 Ukraina Rosja relacje polsko-ukraińskie

"Wymijające odpowiedzi, kuglarstwo". Michał Jach o postawie Niemiec wobec wojny na Ukrainie

- Odpowiedzi zarówno kanclerza Scholza, jak i znaczących polityków niemieckich są tak pokrętne, że niby chcą, niby będą, a to ciągle się nie dzieje - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Michał Jach oceniając postawę Niemiec wobec apeli o dostawę uzbrojenia na Ukrainę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach serwis wschodni Niemcy Ukraina broń Prawo i Sprawiedliwość

"Nie tylko kredytami napędziliśmy inflację". Jan Łopata komentuje konferencję szefa NBP

- Podzielam pogląd tych, którzy mówią, że "dzięki tarczom i miliardom mamy wzrost gospodarczy i nie mieliśmy bezrobocia", ja to wiem, ale jeśli dzisiaj staje prezes Glapiński i mówi, że będzie inflację zbijał kredytobiorcami, czy podwyższeniem stóp procentowych, to wkurzenie w tym obszarze jest ogromne - ocenił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Jan Łopata.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach Adam Glapiński NBP inflacja kredyt kredyt hipoteczny

Sachajko: podejrzewam, że to nie koniec podwyżek stóp procentowych

- Mamy na całym świecie problemy inflacyjne. Przed chwilą czytałem, że bank Wielkiej Brytanii spodziewa się pod koniec roku inflacji 10-procentowej, również rozpoczęli podwyższanie stóp procentowych. Problem jest w rozhuśtanej gospodarce zasobami naturalnymi - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jarosław Sachajko POLSKA GOSPODARKA Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem