X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Adrian Stankowski

"Miałoby znaczenie zaraz po wyborach". Tomasz Truskawa o spotkaniu w Pałacu Prezydenckim

- Gest spotkania się i podania sobie ręki przez obu - wówczas jeszcze - kandydatów, miałby znaczenie dla uspokojenia nastrojów. Dzisiaj, kiedy jesteśmy już ładnych parę dni po ogłoszeniu wyników, to tego typu spotkanie nie ma większego znaczenia - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Gościem "Debaty Dnia" był także Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Adrian Stankowski Marcin Piasecki wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski

"Wiadomo było, że nie umie budować dróg". Stankowski o aresztowaniu Sławomira Nowaka

- Jedynym wyróżnikiem Sławomira Nowaka było to, że był najbliższym współpracownikiem Donalda Tuska. Zachodzi pytanie jaka agencja headhunterska wyłowiła Nowaka spośród 38 mln Polaków, bo wiadomo było, że nie umie budować dróg - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski (GPC). Gośćmi audycji byli również Wojciech Reszczyński, publicysta, Andrzej Rafał Potocki ("Sieci) oraz Przemysław Harczuk ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska korupcja Sławomir Nowak areszt zatrzymanie polityka Adrian Stankowski Wojciech Reszczyński Tadeusz Płużański prokuratura

Publicysta: powrót do negocjacji ws. budżetu UE. Ale teraz to będą prace ekspertów

- Rzeczywiście trzeba będzie znowu negocjować. Może nie od nowa, bo wiele kwestii zostało uzgodnionych i te kwestie nie zostały zakwestionowane. Natomiast te negocjacje będą się już odbywały na poziomie roboczym - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Dziennika Gazety Prawnej" Patryk Słowik. Gościem "Debaty Dnia" był także Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027 Europarlament Rada Europejska

"Komentarz dnia" o aferze związanej z osobą Sławomira Nowaka

Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie") i Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa) skomentowali zapowiedź Borysa Budki złożenia wniosku o powtórzenie wyborów prezydenckich z uwagi na podsłuchiwanie Sławomira Nowaka, który był w sztabie wyborczym Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a następnie Rafała Trzaskowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Sławomir Nowak Donald Tusk Adrian Stankowski Adrian Klarenbach

Dlaczego PiS wygrywa kolejne wybory? Publicysta: rząd postawił na politykę godnościową

- Prawo i Sprawiedliwość, jako pierwsza duża siła polityczna, przedstawiło konkretną ofertę dla osób poszkodowanych przez III RP - powiedział Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie". - Element godnościowy, pewne dowartościowanie i poczucie siły wyborców Andrzeja Dudy jest niezwykle istotne w poparciu dla prezydenta oraz PiS - dodał Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Stankowski wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość

Publicystka TVP o wpisie Ochojskiej: sztab PO nie był nim zachwycony

- Rafał Trzaskowski wyciszał swoje poglądy na temat LGBT i wpis Janiny Ochojskiej nie spotkał się entuzjazmem ze strony sztabu PO - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska z Telewizji Polskiej. - Formalnie nie można Rafałowi Trzaskowskiemu zarzucić braku wiarygodności - ocenił Hubert Biskupski z "Super Expressu". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie prezydent Andrzej Duda Adrian Stankowski wybory prezydenckie 2020 LGBT

"Komentarz dnia": II tura wyborów, młodzi wyborcy, smartfony

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska") i Michał Kolanko ("Rzeczpospolita"). Publicyści dyskutowali m.in. o zbliżającej się II turze wyborów prezydenckich i młodych wyborcach obu kandydatów, a także o sprzeciwie Andrzeja Dudy odnośnie do opodatkowania smartfonów.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Adrian Stankowski Michał Kolanko Nasz komentarz wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda

"Zachowuje się jak mydliny". Publicysta o kampanii Rafała Trzaskowskiego

- Z dwójki kandydatów PO to paradoksalnie Małgorzata Kidawa-Błońska potrafiła zająć jakieś stanowisko, natomiast Rafał Trzaskowski zachowuje się jak mydliny. Był człowiek z żelaza, z marmuru, a Rafał Trzaskowski będzie człowiekiem z mydła - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski, publicysta. . Gośćmi audycji był też inny publicysta, Wojciech Reszczyński i Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka kampania prezydencka wybory w Polsce Rafał Trzaskowski Andrzej Duda Wojciech Reszczyński Adrian Stankowski Tadeusz Płużański

Spotkanie Duda-Trump. Miziołek: buduje to wizerunek Polski na arenie międzynarodowej

- Widać, że w ostatnich latach relacje Polski ze Stanami Zjednoczonymi polepszyły się. Pokazuje to, że nie jesteśmy izolowani, tak jak mówiła opozycja - powiedziała Joanna Miziołek z "Wprost" komentując w ten sposób zaplanowaną wizytę Andrzeja Dudy w Waszyngtonie. - Będzie miała strategiczny charakter - dodał publicysta Tadeusz Płużański.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Stankowski Tadeusz Płużański USA Stany Zjednoczone Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Donald Trump relacje polsko-amerykańskie polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski

"Manifestacja wiary i przynależności do narodu". Publicyści o wymiarze święta Bożego Ciała

- Boże Ciało także święto towarzyskie, bardzo rodzinne i święto celebracji życia. Mamy skłonność do mówienia, że Bóg jest w Kościele, a poza Kościołem jest strefa świecka. Po to jest także to święto, by przypomnieć sobie, że Bóg jest wszędzie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna). Gościem audycji był również Hubert Biskupski ("Super Express").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Boże Ciało chrześcijaństwo Kościół Kościół katolicki wiara społeczeństwo miłosz manasterski Adrian Stankowski

Groźby pod adresem ministra zdrowia. Wybranowski: element brutalnej walki politycznej

- To bulwersująca sprawa. Zaczyna przekraczać dopuszczalne granice – powiedział Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy", odnosząc się do gróźb śmierci, które pojawiły się w stosunku do ministra Łukasza Szumowskiego. - To coś szokującego, coś, co pokazuje obecny stan emocji - dodał Hubert Biskupski z "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Stankowski Wojciech Wybranowski Łukasz Szumowski

Mirosław Skowron: opozycja co chwila zmienia zdanie w sprawie wyborów

- Opozycja troszkę się pogubiła. Zwróćmy uwagę na to, że oni co kilka godzin w ostatnich 2-3 dniach zmieniali poglądy co do tego, czy są za tym, żeby do 28 czerwca te wybory przeprowadzić, czy za tym, żeby ich nie przeprowadzać - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Skowron, publicysta "Super Expressu". Gościem "Debaty Dnia" był także opozycjonista z okresu PRL, pisarz, wydawca, producent filmowy Adam Borowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski Adam Borowski POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Mirosław Skowron kampania wyborcza opozycja

"Komentarz dnia": opozycja wobec wyborów

Eliza Olczyk (publicystka) i Adrian Stankowski ("Gazeta Polska") dyskutowali nad stosunkiem opozycji wobec wyborów prezydenckich i różnymi, sprzecznymi ze sobą, stanowiskami nawet w łonie tej samej koalicji. Za przykład podali Koalicję Polską - Polskie Stronnictwo Ludowe-Kukiz'15. Zastanawiali się również, czy ze względów technicznych możliwe jest dotrzymanie deklarowanego przez PiS terminu wyborów 28 czerwca.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach wybory prezydenckie Adrian Stankowski Eliza Olczyk wybory prezydenckie 2020 polityka Nasz komentarz

"Komentarz dnia": wybory prezydenckie, PO, Rafał Trzaskowski

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska") i Agaton Koziński ("Polska The Times"). Publicyści dyskutowali m.in. o podejściu Platformy Obywatelskiej do wyborów prezydenckich i głównym celu Rafała Trzaskowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Piotr Gociek Adrian Stankowski Agaton Koziński wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska polityka

"Potrzebna jest nowa konstytucja". Wojciech Biedroń o zmianie terminu wyborów prezydenckich

- Państwo musi być gotowe na takie wydarzenia jak te z wyborami prezydenckimi. Potrzebna jest nam nowa konstytucja przewidująca pewne sytuacje - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Biedroń z portalu wPolityce.pl. Gościem audycji był również Rafał Woś z "Tygodnika Powszechnego".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka Prawo i Sprawiedliwość głosowanie korespondencyjne Wojciech Biedroń Adrian Stankowski

"Znak kontynuacji procesu zmian". Piotr Semka o nominacji dla Kamila Zaradkiewicza

- Osoba prof. Kamila Zaradkiewicza może być negowana przez opozycję podobnie, jak dzieje się to z Julią Przyłębską. (…) Jednak atmosfera panująca na polskiej scenie politycznej powoduje, że trudno znaleźć kogoś, kto jest poza sporem - powiedział Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy". Do sprawy nominacji dla tymczasowego Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego odniósł się również Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Adrian Stankowski Piotr Semka Koronawirus w Polsce Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf Kamil Zaradkiewicz reforma sądownictwa sądownictwo sąd

"Kidawa-Błońska zatapia Platformę". Publicysta o sondażu Kantar

- Platforma Obywatelska zatapia Małgorzatę Kidawę-Błońską, a marszałek zatapia swoją partię takimi sondażami - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Maciejewski ("Sieci"). Hubert Biskupski ("Super Express") stwierdził natomiast, że sondaż pracowni Kantar "nie jest zaskoczeniem".
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska opozycja wybory prezydenckie 2020 sondaż Adrian Stankowski Polskie Radio 24 POLSKA polityka