X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Afganistan

Kryzys humanitarny w Afganistanie. Jakub Gajda: rozmowy z talibami są konieczne

Przywódcy krajów G20 zobowiązali się do pomocy Afganistanowi w walce z kryzysem humanitarnym, po tym, jak władze w Kabulu przejęli talibowie. Nadzwyczajna wideokonferencja pod przewodnictwem włoskiego premiera Mario Draghiego dotyczyła zarówno wyzwań humanitarnych, jak i zagrożeń terroryzmem, sytuacji gospodarczej i zdrowotnej w tym kraju. 
Zobacz więcej na temat:  Afganistan Włochy kryzys Unia Europejska Magdalena Skajewska talibowie terroryzm

Himalaiści dla Afganistanu: Adam Bielecki czy Andrzej Bargiel z nowym wyzwaniem

W ostatnich tygodniach dramatyczne obrazy z Afganistanu zdominowały wiadomości na całym świecie. Polscy himalaiści, od dekad związani z azjatyckimi szczytami, nie pozostali obojętni i dołączyli do akcji prowadzonej przez Polską Misję Medyczną. W pomoc dla Afganistanu włączyli się: Piotr Pustelnik, Andrzej Bargiel, Łukasz Kocewiak, Jarosław Botor, Bogusław Magrel i Adam Bielecki.
Zobacz więcej na temat:  Afganistan góry Himalaje talibowie

Talibowie walczą o uznanie międzynarodowe. Dr Górka-Winter: dla nich to sprawa kluczowa

- Dla talibów sprawa uznania międzynarodowego jest kluczowa. Dwa miesiące po przejęciu władzy bez większego oporu sprawia, ich zdaniem, że władza w Afganistanie powinna zostać uznana - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Beata Górka-Winter z UW. Gościem "Kontrapunktu" był także Marcin Krzyżanowski z Warsaw Institute. 
Zobacz więcej na temat:  talibowie dyplomacja USA Unia Europejska Afganistan bezpieczeństwo ŚWIAT Bliski Wschód Polskie Radio 24

Wyrok TK. Ćosić: pytanie, jak wpłynie to na rozmowy dot. KPO

- Pytanie, jakie będą konsekwencje tej decyzji, jak to wszystko wpłynie na rozmowy dotyczące  zatwierdzenia polskiego Krajowego Planu Odbudowy. W związku z wypowiedziami niektórych komisarzy sugerującymi, że jeżeli wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie będzie po myśli Brukseli, to KPO może być w tym momencie zagrożony - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Trybunał Konstytucyjny sądownictwo polityka Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Afganistan

Dr Wojciech Wilk: talibowie cały czas są uznawani za organizację terrorystyczną

22 tysiące Afgańczyków zostało ewakuowanych przez państwa unijne od momentu przejęcia władzy przez talibów, zaś lista chętnych do ucieczki z Afganistanu nadal jest bardzo długa. Rządy talibów pogłębiają również kryzys humanitarny. - Wykluczone jest, żeby jakiekolwiek kraje zachodnie przekazywały fundusze do rządu prowadzonego przez talibów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej i ekspert ONZ ds. rozwiązywania kryzysów humanitarnych.
Zobacz więcej na temat:  polityka Magdalena Skajewska Afganistan talibowie ŚWIAT

"Spotykają się z otwartymi groźbami". Niemiecka organizacja niepokoi się o afgańskich współpracowników

- Afgańczycy, którzy pracowali dla krajów zachodnich i nie zostali ewakuowani, spotykają się w swym kraju z otwartymi groźbami. Niemiecka organizacja, działająca na rzeczy afgańskich współpracowników, wyraża niepokój i bezradność wobec braku obiecanych działań rządu RFN - donosi portal RND.
Zobacz więcej na temat:  Afganistan bezpieczeństwo talibowie konflikty międzynarodowe Niemcy ŚWIAT Europa