X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Afryka

"Zrozumiałem, że chciałbym się ofiarować". Ojciec Bogusław Dąbrowski o swojej książce "Oddech słońca"

- Do wyjazdu zainspirowałem się świętym Franciszkiem, ale też śmiercią moich współbraci Zbyszka i Michała, którzy oddali życie za innych ludzi w Peru. To są wartości największe. I ja zrozumiałem, że są w moim zakonie ludzie, którzy idą na całość i ja też bym się chciał ofiarować, by powstały z tego jakieś owoce - mówił w Polskim Radiu 24 ojciec Bogusław Dąbrowski.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA literatura Kościół społeczeństwo KSIĄŻKA ewangelia Afryka Uganda religia

BGK pomaga polskim eksporterom w Afryce i w krajach wschodniej Europy

-Polskie firmy coraz odważniej szukają rynków zbytu na swoje towary, także poza Unią Europejską, Bank Gospodarstwa Krajowego pomaga naszym firmom e ekspansji do 74 krajów świata, z czego 15 z nich to kraje afrykańskie - powiedziała Joanna Mularczyk ekspert ds. handlu w BGK, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina Afryka eksport inwestycje zagraniczne BGK

Rosyjscy najemnicy walczą w Donbasie, Syrii i w Afryce. Grupa Wagnera jest "bardzo atrakcyjna" finansowo

- Przez rosyjską najemniczą firmę wojskową tzw. grupę Wagnera przeszło już ok. 10 tys. ludzi, jest tam duża rotacja - mówił na antenie ukraińskiego Radia NV Ilja Barabanow, korespondent rosyjskiej redakcji BBC. Jak dodał, 80 proc. "wagnerowców" walczyło w ukraińskim Donbasie. Ich zarobki mogą wynosić nawet 500 tys. rubli (ok. 26 tys. zł).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina Europa Bliski Wschód Afryka