X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Agata Steczkowska

Być Japończykiem w Polsce i Polką w Japonii

Audycja poświęcona kulturze Japonii, w której muzyka gra bardzo ważną rolę. Gość, Masato Yokoe, zauważa, że Polska i Japonia bardzo się od siebie różnią. U nas najbardziej brakuje mu świeżej zielonej herbaty, bo mieszkał w regionie, gdzie taką herbatę się uprawia. Ma tytuł Ambasadora Zielonej Herbaty, a w Polsce nie tylko ją sprzedaje, ale również szerzy wiedzę na jej temat. Przy okazji okazało się, że świetnie gra na tradycyjnych japońskich instrumentach.
Zobacz więcej na temat:  Agata Steczkowska Japonia

Krzysztof Czubaszek: postawiłem sobie za cel przywrócenie pamięci o łukowskich Żydach

- Najpierw pojawiła się potrzeba poznania lokalnej historii. Gdy rozbudziłem tę potrzebę, spostrzegłem, że wiele tematów jest bardzo słabo poznanych. Obszarem, który był zupełnie nietknięty, pominięty, wręcz zamieciony pod dywan, była historia społeczności żydowskiej zamieszkującej w Łukowie oraz okolicach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Czubaszek, autor książki "Stanisław Żemis - Świadek zagłady Żydów w Łukowie". 
Zobacz więcej na temat:  Agata Steczkowska HISTORIA Żydzi Łuków historia Polski