more_horiz
PR24 Portal
Section05
Agencja Muzyczna

Płyty Agencji Muzycznej Polskiego Radia nominowane do Fryderyków 2022

Dwa wydawnictwa Agencji Muzycznej Polskiego Radia z szansą na zdobycie Fryderyka 2022! Mowa o płytach "Eugeniusz Morawski - Kompozytor wyklęty", nominowanych w kategorii: Album Roku - Muzyka Symfoniczna oraz o płytach "Mikołaj Gomółka: Melodie na psałterz polski cz. 3 vol. 5 & 6", nominowanych w kategorii: Album Roku - Muzyka Dawna. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Chór Polskiego Radia Trójka Agencja Muzyczna Płyty Fryderyki

Recital fortepianowy Krzysztofa Książka. Premiera płyty Polskiego Radia

Mazurki i inne utwory Fryderyka Chopina, a nawet kompozycja autorstwa Zhang Zhao - jednego z najbardziej znanych i szanowanych współczesnych chińskich kompozytorów. To wszystko na jednym krążku, który wydaje Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Płyta jest zapisem ze studia im. Witolda Lutosławskiego, a utwory w wykonaniu wybitnego pianisty Krzysztofa Książka można było usłyszeć podczas Dnia Polskiego z okazji udziału polskiej reprezentacji olimpijskiej w XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Tę płytę powinien mieć każdy wielbiciel Fryderyka Chopina i każdy kibic reprezentacji Polski. Krążek ukazuje się dziś (11 marca). 
Zobacz więcej na temat:  Agencja Muzyczna Polskie Radio Krzysztof Książek W POLSKIM RADIU

"Polski blues". Harlem w rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy

Trudno znaleźć dwóch innych polskich twórców, niż Tadeusz Nalepa i Bogdan Loebl, o których z takim przekonaniem można by powiedzieć, że ich życie to blues. Wspólne utwory tych dwóch przez lata stały się prawdziwym kanonem polskiego bluesa. W dniu piętnastej rocznicy śmierci Tadeusza Nalepy Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza na premierę singla zespołu Harlem "Polski blues". 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agencja Muzyczna Tadeusz Nalepa blues Harlem Krzysztof Jaworski

Tomasz Radziwonowicz: ciągle wierzę, że sztuka nas obroni

Utwór ten poświęcony jest pamięci moich rodziców, którzy jako pierwsi uwrażliwili mnie na sztukę i piękno - mówił w Dwójce autor "Requiem dla świata". Płyta powstała dzięki Instytutowi Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Ignacego Jana Paderewskiego i Polskiemu Radiu oraz przy udziale Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.
Zobacz więcej na temat:  kompozytor Dwójka Agencja Muzyczna Jakub Kukla płyta MUZYKA II wojna światowa 1 września
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem