more_horiz
PR24 Portal
Section05
Agnieszka Ścigaj

Jak pomóc niepełnosprawnym? Kłótnia wokół protestu w Sejmie

Daninę solidarnościową, która ma rozwiązać problemy finansowe osób niepełnosprawnych, opisują cztery liczby: 4 proc. – wysokość daniny, 25 tys. – grono najbogatszych Polaków, 1 mln zł – minimalny dochód roczny każdej z nich, 2 mld zł – spodziewany dochód z daniny.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski Agnieszka Ścigaj Sejm protest niepełnosprawni Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Kukiz'15

"Mamy pole position, ale nie możemy dać się wyprzedzić"

Wbrew wcześniejszym obawom, nie powinno być dużych cięć w subsydiach dla Polski w nowym unijnym budżecie. Komisja Europejska ogłosiła założenia budżetu na lata 2021-2028. Redukcje ogółu środków przeznaczonych na fundusze spójności i polityki rolnej wyniosą około 5-10 procent. O tym czy Polska skorzysta czy ucierpi po zatwierdzeniu nowego unijnego budżetu rozmawiali goście audycji "Tydzień kontra tydzień".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Mądrzejewski Ryszard Czarnecki Agnieszka Ścigaj jersey budżet ue Unia Europejska

Audycja 7x24. Politycy o sprawie Stanisława Gawłowskiego

Za nami pierwsze wydanie nowego programu „7x24”. Audycji można słuchać w Polskim Radiu 24. Transmituje ją również Telewizja Republika. Prowadząca Katarzyna Gójska powiedziała podczas inauguracyjnego odcinka, że program, jest inny niż podobne audycje, ponieważ współtworzą go słuchacze. Gośćmi pierwszej audycji „7x24” byli Agnieszka Ścigaj z ugrupowania Kukiz 15, Ryszard Czarnecki z PiS, Marek Sawicki z PSL, Jan Filip Libicki z PO, Adam Andruszkiewicz z Wolnych i Solidarnych oraz Krzysztof Gawkowski z SLD.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Stanisław Gawłowski Donald Tusk Rada Europejska korupcja przestępczość Ryszard Czarnecki Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Schetyna Agnieszka Ścigaj Kukiz'15 Marek Sawicki Polskie Stronnictwo Ludowe Stanisław Kogut Krzysztof Gawkowski Sojusz Lewicy Demokratycznej Adam Andruszkiewicz POLSKA Jan Filip Libicki

"Sędziowie stosują presję wobec swoich kolegów"

- Sędziowie wystawiają sobie takie świadectwo, że zmiana układu politycznego jest w stanie wywrzeć na nich presję. Również sami, jako swoje środowisko, stosują presję na swoich kolegów. To pokazuje jakie kształcenie i cechy charakteryzują sędziów w Polsce – powiedziała w audycji 24 Pytania Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15. Odniosła się także m.in. do wynagrodzeń w Polsce i transferów politycznych.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj Krajowa Rada Sądownictwa krs reforma sądownictwa

Prawo do obrony koniecznej. Komentarze polityków

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro przekonuje, że państwo powinno stawać po stronie osób napadanych, nie napastników. W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie projektu poszerzającego w kodeksie karnym granice obrony koniecznej. Szef resortu sprawiedliwości mówił, że zmiany byłyby dobre dla osób napadanych, którzy broniliby się we własnych domach. O obronie koniecznej oraz transparentności życia publicznego mówili w audycji Rozmowa PR24 Mirosław Pampuch (Nowoczesna) i Agnieszka Ścigaj (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 obrona konieczna Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Kukiz'15 Nowoczesna Adrian Klarenbach Agnieszka Ścigaj
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem