X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Aleksander Ziemiańczyk

Trzecia dawka szczepionki na COVID-19. "Większa szansa na ograniczenie zakażenia"

W tym tygodniu poznamy decyzję Rady Medycznej o dopuszczeniu możliwości przyjęcia trzeciej dawki szczepionki COVID-19. Rekomendacja ma dotyczyć osób powyżej 18. roku życia. - To dobry kierunek - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Grażyna Cholewińska-Szymańska, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych na Mazowszu.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Piotr Gociek Aleksander Ziemiańczyk koronawirus Koronawirus w Polsce szczepionka szczepienia - raport

"Chronić antyszczepionkowców przed nimi samymi". Dr Tomasz Karauda o restrykcjach

- Byłbym po stronie tego, że w momencie, gdy wypełniają się oddziały zakaźne, to trzeba wprowadzić ograniczenia, by chronić antyszczepionkowców przed nimi samymi i resztę społeczeństwa przed paraliżem ochrony zdrowia - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Karauda, lekarz oddziału chorób płuc ze szpitala im. Barlickiego w Łodzi. - Prawo do leczenia mają nie tylko ludzie, którzy się nie szczepią, ale wszyscy - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Aleksander Ziemiańczyk COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia epidemia służba zdrowia szczepienia szczepionka

Dr Posobkiewicz: kreatorami jesiennej fali zachorowań i zgonów są osoby niezaszczepione

- Niestety nie wszyscy wyciągnęli właściwe wnioski z tego, co było w poprzednim sezonie, gdy mieliśmy do czynienia z tysiącami zakażeń i zgonów. Nie dla wszystkich była to wystarczająca lekcja do dalszego postępowania w dobie pandemii - dr Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Aleksander Ziemiańczyk POLSKA Polskie Radio 24

Projekt systemu kaucyjnego dot. butelek na napoje. Czy konsumenci stracą na nowym prawie?

W pierwszym kwartale 2022 roku rząd planuje przyjąć projekt ustawy wprowadzający powszechny system kaucyjny obejmujący butelki na napoje. - Na pewno chcielibyśmy, aby ten system objął butelki plastikowe o pojemności 3 litrów oraz butelki szklane o pojemności 1,5 litra - informuje rzecznik prasowy Ministerstwa Klimatu i Środowiska Aleksander Brzózka. 
Zobacz więcej na temat:  ministerstwo klimatu ekologia środowisko recykling konsument sklep Aleksander Ziemiańczyk

Prof. Anna Boroń-Kaczmarska: nie wolno nam zapominać, że pandemia nadal trwa

- Są ciągle miejsca na świecie, gdzie nowa liczba zakażeń jest bardzo wysoka. Wirus, który namnaża się w wielu organizmach, tworzy kolejne warianty genetyczne - powiedziała prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalistka ds. chorób zakaźnych, komentując doniesienia o pojawieniu się nowego wariantu koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Aleksander Ziemiańczyk

Szkoły będą zachęcać uczniów i ich rodziców do szczepień przeciw COVID-19

Dziś pierwszy dzień nowego roku szkolnego. - Śmiało wracamy do nauki stacjonarnej, wracamy do normalności w szkołach, także w długim horyzoncie czasowym - powiedział w audycji "Sygnały dnia" minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Część ekspertów jest przekonana, że taki powrót do szkół będzie oznaczać wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Co na to Ministerstwo Edukacji i Nauki?
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Aleksander Ziemiańczyk szczepienia

"Wystarczy kilkanaście sekund by złapać zakażenie". Dr Szarowska o nowej mutacji SARS-CoV-2

- Przy najnowszych szczepach SARS-CoV-2 wystarczy kilkanaście sekund, niekoniecznie w bliskiej odległości i tego wirusa może być naprawdę mało w środowisku, by osoby wrażliwe mogły złapać zakażenie - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Szarowska ze szpitala MSWiA. - Wiemy, że epidemia będzie nadal trwała i wirus będzie wyszukiwał wrażliwe osoby i - niestety - je znajdzie - wskazała. 
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 koronawirus Aleksander Ziemiańczyk pandemia epidemia POLSKA

Były szef GIS: każdy, kto się nie szczepi w dobie pandemii, w pewnym sensie bawi się w rosyjską ruletkę

- Podobnie jak w rosyjskiej ruletce, kiedy nigdy nie wiadomo który nabój jest prawdziwy, tak samo w przypadku COVID-19 nigdy nie wiadomo, która to będzie osoba spośród 50, która kontaktu z wirusem nie przeżyje - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia zdrowie społeczeństwo szczepienia szczepionka Marek Posobkiewicz Aleksander Ziemiańczyk Polskie Radio 24 POLSKA

"Chorują głównie młodzi i niezaszczepieni". Prof. Gut o przebiegu pandemii w Polsce

- Zakażenia będą dotyczyły wszystkich - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog, pytany o przebieg czwartej fali COVID-19. - Z tym że dla osób zaszczepionych będą one stanowiły wzmocnienie uodpornienia, a dla osób niezaszczepionych - ryzyko choroby i zgonu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus COVID-19 pandemia Aleksander Ziemiańczyk POLSKA

Prof. Boroń-Kaczmarska: pracownicy punktów szczepień pracują jak służby ratownicze

- Pracowników punktów szczepień na COVID-19 należy traktować jako funkcjonariuszy służby publicznej. To osoby, które są wkomponowane w grupę pomagających innych ludziom, a zatem - ratownicze służby - wskazała prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych. 
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Ziemiańczyk COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia pandemia epidemia służby i bezpieczeństwo POLSKA