more_horiz
PR24 Portal
Section05
Aleksandra Dulkiewicz

Prezydent Gdańska ma nadzieję, że ktoś "zapłaci" za fuzję. Stanowcza reakcja PKN Orlen

Aleksandra Dulkiewicz stwierdziła, że "gdański Lotos został oddany w ręce morderców, łapówkarzy i przestępców". Jak podkreśliła w rozmowie z portalem wp.pl, ma nadzieję na to, że "kiedyś ktoś za to zapłaci". Zwracała też uwagę na powiązania prezesa węgierskiego koncernu MOL "z różnymi firmami na Kremlu i z Władimirem Putinem". Jej stanowisko spotkało się z jednoznacznym potępieniem biura prasowego PKN Orlen.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fuzja lotos Grupa Lotos Orlen PKN Orlen polityka Aleksandra Dulkiewicz Daniel Obajtek opozycja

Kasjerka chce odszkodowania za zwolnienie z pracy. Chodzi o nagranie Dulkiewicz z butelką alkoholu

Wernika S, została zwolniona z pracy w 2019 r., po tym, jak do internetu trafiło nagranie z monitoringu, na którym widać prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz kupującą w sklepie alkohol. W Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe zakończyła się druga rozprawa przeciwko firmie Jeronimo Martins, którą pozwała zwolniona kobieta. Pokrzywdzona twierdzi, że to nie ona udostępniła nagranie i domaga się odszkodowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd Aleksandra Dulkiewicz alkohol praca sklep regiony Gdańsk pomorskie

FELIETON Samorząd totalny sięga po dzienniczki. Felieton Miłosza Manasterskiego

Samorządy Warszawy i Gdańska przekroczyły kolejną granicę w walce z rządem, naruszając apolityczność szkół i prywatność rodziców. Taktyka opozycji totalnej czyni z samorządów narzędzia służące wyłącznie interesom opozycyjnych partii, a nie mieszkańcom tych miast.
Zobacz więcej na temat:  felieton miłosz manasterski POLSKA polityka Warszawa Gdańsk regiony szkoła edukacja opozycja Rafał Trzaskowski Aleksandra Dulkiewicz

"Dulkiewicz i Trzaskowski przekroczyli swoje kompetencje". Szef MEiN składa zawiadomienie do prokuratury

- Ci panowie i panie - Dulkiewicz i Trzaskowski - przekroczyli, w moim przekonaniu, swoje kompetencje - powiedział w Telewizji Republika Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki poinformował ponadto, że złożył zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez prezydentów Warszawy i Gdańska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła Rafał Trzaskowski Aleksandra Dulkiewicz polityka prokuratura

"Absurdalnie drogie i niefunkcjonalne". Nowe wiaty przystankowe w Gdańsku stały się obiektem drwin

Nowe, niepraktyczne wiaty na gdańskich ulicach wzbudziły rozbawienie wśród internautów. - To kolejny przykład braku nadzoru prezydent Aleksandry Dulkiewicz nad Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska. Będziemy domagać się od władz wyjaśnień - powiedział portalowi tvp.info radny Miasta Gdańska Przemysław Majewski z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz

Apel gdańskich radnych PiS o wstrzymanie wsparcia dla Grupy Granica. "Włącza się w antypolską narrację"

Gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się od władz miasta zerwania współpracy z Grupą Granica i przystąpienia do akcji #muremzapolskimmundurem, wspierającej polskie wojsko i inne służby chroniące granicę polsko-białoruską przed napływem migrantów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz granica Białoruś imigranci w Europie

Przetargi w Gdańsku zgodne z prawem? Radni PiS: mamy co do tego wątpliwości

- Mamy wątpliwości co do tego, czy przetargi w Gdańsku odbywają się zgodnie z prawem zamówień publicznych - oświadczyli radni Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem, w czasie rozpisywania przetargu na dostawę ośmiu aut elektrycznych dla jednostek miejskich mogło dojść do nieprawidłowości.
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk przetargi pieniądze korupcja POLSKA regiony samochody elektryczne

"Po co wydawać 45 mln zł na coś, co i tak będzie nasze?". Radny Gdańska o planach prezydent Dulkiewicz

- Prezydent Aleksandra Dulkiewicz z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów zaproponowała na 15 miesięcy przed zakończeniem umowy, że miasto wykupi udziały, które w spółce posiada Saur Neptun Gdańsk - żeby miasto mogło zarządzać tym samo. Ale zapomniała o tym, że za 15 miesięcy Gdańsk i tak będzie zarządzał sam. Po co wydawać 45 mln złotych na coś, co i tak będzie nasze? - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Skiba, radny miasta Gdańsk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz regiony pomorskie

TYLKO U NAS Spór o Westerplatte. Płażyński: nie można było oddać tego miejsca ekipie, która moralnie zbankrutowała

W 2019 r. między rządem a władzami Gdańska rozpoczął się spór wokół specustawy dot. budowy Muzeum Westerplatte. - Władze miasta zachowywały się w tamtym czasie tak, jakby Gdańsk nie podlegał jurysdykcji państwa polskiego - mówi Kacper Płażyński w rozmowie z PolskimRadiem24.pl. Przed obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej przypominamy polityczną walkę o Westerplatte.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Westerplatte Gdańsk II wojna światowa Aleksandra Dulkiewicz Muzeum II Wojny Światowej Kacper Płażyński

Wycinka drzew w Parku Steffensów w Gdańsku. Płażyński: nie zgadzamy się na takie postępowanie

- Polityka przestrzenna Gdańska to tak naprawdę działanie na zlecenie konkretnych deweloperów, konkretnych grup biznesowych. Taka polityka szkodzi mieszkańcom i powietrzu, którym tutaj oddychamy. Domagamy się, by pani prezydent Aleksandra Dulkiewicz zajęła w tej sprawie wyraźne stanowisko - powiedział poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz Kacper Płażyński przyroda ochrona przyrody regiony pomorskie

Dulkiewicz porównała zawieszonych sędziów do Walentynowicz. Syn opozycjonistki: to uwłacza pamięci o mojej mamie

Aleksandra Dulkiewicz porównała zawieszonych sędziów - Igora Tuleyę, Pawła Juszczyszyna i Beatę Morawiec - do Anny Walentynowicz. "Wyrażam stanowczy protest wobec takich porównań, bo to uwłacza pamięci o mojej mamie i zafałszowuje historię" - napisał w liście do prezydent Gdańska Janusz Walentynowicz, syn opozycjonistki z okresu PRL.
Zobacz więcej na temat:  Anna Walentynowicz Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk Solidarność PRL sądownictwo POLSKA regiony pomorskie