X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Aleksiej Nawalny

TYLKO U NAS ”On nie jest dla was Dimką”. Ukryte bogactwa Miedwiediewa wydały jego buty z żółtą podeszwą

”On nie jest dla was Dimką” – z powodu nieusunięcia tego filmu z kanału na YouTube funkcjonariusze z pomocą piły tarczowej weszli w czwartek do biura Fundacji Walki z Korupcją (FBK) Aleksieja Nawalnego w Moskwie i do studia telewizyjnego Nawalny Live, by przeprowadzić przeszukanie. Film traktuje o tym, że wedle śledztwa FBK majątek premiera Dmitrija Miedwiediewa jest bardzo pokaźny, choć jest formalnie własnością sieci kontrolowanych przez niego fundacji. Środki na nieruchomości Miedwiediewa - jak ustaliło FBK - pochodzą m.in. z "darów" oligarchów i z kredytów, przyznanych m.in. przez Gazprombank.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Aleksiej Nawalny Dmitrij Miedwiediew korupcja TYLKO U NAS NASZ WYWIAD

FSB wkroczyło do fundacji Aleksieja Nawalnego

Powodem przeszukania w siedzibie moskiewskiej siedziby Fundacji Walki z Korupcją jest niezastosowanie się do wyroku sądu ws. filmu "On nie jest dla was Dimką". Wcześniej założyciel fundacji oraz lider rosyjskiej opozycji, Aleksiej Nawalny, informował, że prawdopodobnym powodem wtargnięcia funkcjonariuszy do siedziby fundacji był zaplanowany na dzisiejszy wieczór program z jego udziałem.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Aleksiej Nawalny

Rosja: obława u Nawalnego. Powodem film o Miedwiediewie

Jeden z liderów antykremlowskiej opozycji Aleksiej Nawalny został zwolniony po zatrzymaniu podczas policyjnej obławy w siedzibie jego Fundacji Walki z Korupcją (FBK) w Moskwie. Trwa tam przeszukanie, podobnie jak w studiu filmowym Nawalny Live. Zarekwirowano plecaki, telefony, laptopy aktywistów. Nawalny pisze o próbie odebrania mu nawet e-booka, na którym miał niedoczytanego "Wiedźmina".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Aleksiej Nawalny Dmitrij Miedwiediew korupcja

Nawalny nie chce, aby jego fundacja była zagranicznym agentem

Rosyjska Fundacja do Walki z Korupcją zwróciła zagranicznym darczyńcom wpłacone przez nich pieniądze. Organizacja założona przez Aleksieja Nawalnego chce, aby wykreślono ją z listy "zagranicznych agentów". Jak podało radio Echo Moskwy, Ministerstwo Sprawiedliwości ma przeprowadzić w tej sprawie postępowanie wyjaśniające i najpóźniej do 15-go stycznia zdecydować o dalszych losach fundacji.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja

NASZ WYWIAD Działacz: arogancja Kremla wyprowadziła tysiące na ulice

- Moskwianie nie byli już w stanie znieść takiej arogancji. Niezależni kandydaci, którym odmówiono rejestracji w lokalnych wyborach, łatwo wygraliby z prorządowymi. Wiele osób miało poczucie, że miarka się przebrała - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Aleksiej Kozłow, obrońca praw człowieka, redaktor portalu article20.org. Jak mówił, najbliższe dni pokażą, czy protest społeczny przyniesie jakieś rezultaty w wymiarze politycznym. 
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Moskwa wybory w Rosji Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna

Ekspert o liderach opozycji w Rosji: przed protestami profilaktycznie zatrzymani

- Sobotnie demonstracje pokazały, że istnieje pewien potencjał protestu. Mer Moskwy i jego ludzie ostrzegali przed demonstracjami, żeby nie wychodzić na ulice, a mimo to protestujący przyszli - mówi Anna Łabuszewska z Ośrodka Studiów Wschodnich. Podczas opozycyjnego wiecu zatrzymano około 1400 osób. Dlaczego Kreml tak bardzo boi się moskiewskiej opozycji?
Zobacz więcej na temat:  polityka Michał Strzałkowski Rosja Aleksiej Nawalny Moskwa Boris Johnson Iran

Adwokat: Nawalny poddany działaniu toksyny. Wraca do aresztu

Aleksiej Nawalny, który odbywa karę 30 dni aresztu, trafił ze szpitala z powrotem do celi. Lekarka opozycjonisty sprzeciwiła się decyzji o wypisaniu ze szpitala, gdyż nie ustalono, co było przyczyną pogorszenia stanu zdrowia polityka. - Niepokoi mnie i wzbudza we mnie podejrzenia to, że nie są podejmowane próby sprawdzenia, jaki był to środek. Sam Aleksiej także uważa, że był to jakiś czynnik toksyczny - zaznaczyła Olga Wasiliewa. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Aleksiej Nawalny Europa