more_horiz
PR24 Portal
Section05
Algieria

Ekspert: Ukraińcy są głęboko rozczarowani klasą polityczną

- Na Ukrainie są duże aspiracje dotyczące transformacji państwa, ale układ oligarchiczno-biurokratyczny jest tam bardzo silny. W efekcie powoduje to rozczarowania społeczne i wybuchy kolejnych rewolucji - powiedział na antenie Jedynki w audycji "Więcej świata" dr Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, odnosząc się do zbliżających się tam wyborów prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Petro Poroszenko Wołodymyr Zełeński Julia Tymoszenko Adam Eberhardt Katarzyna Górak-Sosnowska Algieria Etiopia Grzegorz Ślubowski

Ekspert: artykuł Macrona w 28 gazetach to program wyborczy

- To program wyborczy w pigułce, ale też list do Europejczyków, w którym zwraca się do szerokiego grona wyborców. Tych centrolewicowych i tych, którzy stracili zaufanie do Unii Europejskiej – tak dr Melchior Szczepanik z PISM w audycji "Więcej świata" ocenił artykuł prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który we wtorek opublikowały gazety wszystkich krajów UE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Francja Emmanuel Macron Algieria protest Wenezuela Juan Guaido

"Płacimy ogromny rachunek za ogromne zaniedbania"

Niewielkim zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana w Kolonii demonstracja, która miała pokazać sprzeciw muzułmanów wobec wykorzystywania ich religii do usprawiedliwiania zamachów terrorystycznych w Europie. Jednocześnie fala rozproszonych, wydawać by się mogło, przypadkowych ataków w ostatnim okresie wzrosła, powiększając frustrację obywateli państw, w których do nich dochodzi. O problemie w Polskim Radiu 24 mówił Piotr Ślusarczyk z portalu euroislam.pl.
Zobacz więcej na temat:  islam imigranci w Europie terroryzm Algieria Maroko uchodźcy