X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ameryka Północna

"Pomoże we wspieraniu gospodarki". Kanada pożyczy Ukrainie miliony dolarów

Premier Kanady Justin Trudeau zapowiedział, że jego kraj udzieli Ukrainie do 120 milionów dolarów kanadyjskich pożyczki, czyli równowartość około 96 milionów dolarów amerykańskich. Podkreślił, że "pożyczka ta pomoże we wspieraniu gospodarki Ukrainy".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna Kanada Justin Trudeau pomoc wojna na Ukrainie bezpieczeństwo konflikty międzynarodowe Rosja Ukraina infografika

ONZ uwzględniła polskie poprawki. Przełomowa rezolucja dot. Holokaustu

Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło jednogłośnie rezolucję ws. zaprzeczania Holokaustowi. W dokumencie znalazły się poprawki proponowane przez Polskę, m.in. na temat docenienia roli ruchów oporu przeciwko nazistom oraz osób ratujących Żydów.
Zobacz więcej na temat:  Holokaust Żydzi historia Polski niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne USA ONZ II wojna światowa Ameryka Północna ŚWIAT Krzysztof Szczerski

Echa niefortunnej wypowiedzi Bidena. Dr Zaborowski: takie mu się zdarzają

- Z militarnego punktu widzenia nie ma absolutnie różnicy pomiędzy "niewielkim wtargnięciem" a inwazją. To jest po prostu nielegalne zajęcie terytorium państwa. Wojsko musi mieć jednoznaczny komunikat w tej sprawie, że to jest nieakceptowalne i w taki sam sposób należy stawiać opór - mówił w Programie 3 Polskiego Radia dr Marcin Zaborowski (redaktor naczelny "Res Publiki Nowej", były dyrektor PISM). 
Zobacz więcej na temat:  Trójka polityka Bartłomiej Graczak Unia Europejska Rosja Ukraina Joe Biden USA ŚWIAT Ameryka Północna

ANALIZA Ostre podziały i nierealizowane obietnice. Wyborcy Bidena surowo oceniają 12 miesięcy jego prezydentury

Mimo dobrych wyników gospodarczych i pewnych osiągnięć w polityce wewnętrznej, rok po objęciu prezydentury Joe Biden jest surowo oceniany przez wyborców, podziały w społeczeństwie nadal są ostre, a wiele z jego obietnic pozostaje niezrealizowanych, bez jasnych perspektyw na postęp. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna USA Joe Biden COVID-19 gospodarka USA

12 miesięcy Joe Bidena. Prezydent USA chwali się silną gospodarką i walką z COVID-19

Podsumowując rok swoich rządów podczas prawie dwugodzinnej konferencji prasowej, prezydent USA Joe Biden podkreślał dobre wyniki gospodarcze, w tym wzrost pensji wśród najmniej zarabiających Amerykanów, spadek bezrobocia do poziomu poniżej 4 proc. i spadek poziomu ubóstwa. - Poczyniliśmy ogromny postęp w odbudowie gospodarki i walce z COVID-19 - przekonywał amerykański przywódca. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna USA Joe Biden COVID-19 gospodarka USA

Rozmowy USA-Rosja z Ukrainą w tle. Kuczyński: to dopiero początek negocjacji

- Rozmowy w formacie Rosja-NATO, czy w OBWE nic nie zmienią. Obie strony zostaną na swoich stanowiskach i będziemy mieli kolejną rundę rozmów, być może po krótkotrwałej eskalacji po stronie Ukrainy - powiedział w Polskim Radiu 24 analityk i ekspert ds. wschodnich Grzegorz Kuczyński, pytany o znaczenie rozmów wiceszefów dyplomacji Rosji i USA a także planowane inne spotkania wysłanników Moskwy i Waszyngtonu. Gościem "Świata w powiększeniu" była także Ola Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszicza, która mówiła m.in. o tym, jak rozmowy USA-Rosja odbierają Niemcy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja USA Antoni Opaliński Ameryka Ameryka Północna