more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ameryka

Biden odwraca część decyzji Trumpa. Złagodzone sankcje wobec Kuby

Stany Zjednoczone łagodzą politykę kontaktów z Kubą. Zniesione zostaną niektóre restrykcje, nałożone na ten kraj za czasów prezydentury Donalda Trumpa. Władze USA zapowiadają między innymi zwiększenie liczby wniosków wizowych rozpatrywanych przez konsulat w Hawanie oraz zniesienie limitu tysiąca dolarów w pieniężnych przekazach internetowych.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka USA Kuba Stany Zjednoczone ŚWIAT Joe Biden Donald Trump

Sąd Najwyższy USA debatuje ws. aborcji. Czy rozum zwycięży nad poprawnością polityczną?

- Staram się być człowiekiem nadziei. Sam fakt, że o sprawie aborcji jest tak głośno, że Sąd Najwyższy USA oficjalnie nad tym dyskutuje i pokazuje zło, jakie wypływa z wyroku "Roe vs Wade", to już jest coś bardzo dobrego - mówiła w Polskim Radiu 24 Marzena Korzekwa-Kaliszuk, prawnik, psycholog i działaczka społeczna. Gościem audycji był także ks. dr Marek Dziewiecki, który zauważył, że koncepcja "prawa do aborcji" jest - "od strony rozumu patrząc - zupełnym absurdem".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Porzeziński społeczeństwo aborcja Ameryka Stany Zjednoczone Sąd Najwyższy

Pożary zwiększają ryzyko nowotworów. Nowatorskie badania wskazują na wiele zależności

Osoby mieszkające w pobliżu regionów podatnych na pożary są bardziej narażone na wystąpienie raka płuc i guzów mózgu - informuje "The Lancet Planetary Health". Badania przeprowadzone na kanadyjskim McGill University wskazują ponadto, że ryzyko to będzie narastało wraz ze zmianą klimatu. 
Zobacz więcej na temat:  pożar las rak płuca nowotwory ŚWIAT Ameryka NAUKA Kanada zdrowie społeczeństwo

Biden mówi o dylemacie USA ws. wojny na Ukrainie. Bender: padły dwa słowa za dużo

Joe Biden podczas swojej konferencji prasowej przed kilkoma dniami stwierdził, że Władimir Putin nie może "znaleźć sposobu na wycofanie się z wojny", a USA "zastanawiają się, co z tym zrobić". Iwo Bender w Polskim Radiu 24 stwierdził, że prezydent USA "znów powiedział jedno lub dwa słowa za dużo".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka ŚWIAT Ameryka USA NATO Ukraina Rosja wojna 2022 Stany Zjednoczone

Biały Dom popiera chęć przystąpienia Finlandii i Szwecji do NATO. "Od dawna współpracują w sferze militarnej"

Biały Dom poinformował, że jeśli Finlandia i Szwecja złożą wnioski w sprawie przystąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego, to uzyskają poparcie Stanów Zjednoczonych. Rzeczniczka prezydenta USA Jen Psaki oceniła, że chęć przystąpienia obu krajów do paktu jest skutkiem rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA NATO wojna na Ukrainie Szwecja Finlandia Marek Wałkuski

"W uznaniu odwagi". Nagroda Atalntic Council dla narodu ukraińskiego

Amerykański ośrodek analityczny Atlantic Council uhonorował naród ukraiński nagrodą "Distinguished Leadership" w uznaniu dla odwagi Ukraińców w obliczu wojny z Rosją. W imieniu narodu wypowiedział się prezydent Wołodymyr Zełenski, który podkreślił w internetowym przekazie, że odwaga to cecha narodowa Ukraińców i w czasie, gdy setki tysięcy osób walczą, miliony pomagają w obronie kraju.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni

Wiceszef MSZ: w USA doceniają rolę Polski w przyjmowaniu uchodźców i w kwestii bezpieczeństwa energetycznego

We wszystkich rozmowach w Waszyngtonie przebijały się dwa tematy: uznanie dla Polski za przyjmowanie uchodźców z Ukrainy oraz za przygotowanie się w sferze bezpieczeństwa energetycznego - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz, który przebywa z wizytą w USA.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT relacje polsko-amerykańskie Ameryka Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych wojna na Ukrainie uchodźcy

Sytuacja inwestycyjna na rynkach wschodzących. Analitycy widzą szanse na zyski

W pierwszym kwartale 2022 r. rynki wschodzące doświadczyły serii trudnych i dramatycznych wydarzeń związanych z oznakami globalnego zacieśnienia polityki pieniężnej i inwazją Rosji na Ukrainę. Indeks MSCI Emerging Markets Index spadł w tym okresie o 7 proc., osiągając gorsze wyniki niż indeks MSCI World Index rynków rozwiniętych o około 1,8 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA USA biznes Ameryka Europa inwestycje
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem