X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Andrzej Anusz

"Wzmocnić u wyborców decyzję sprzed pięciu lat". Socjolog o konwencji Andrzeja Dudy

- Celem konwencji Andrzeja Dudy było przekonanie wyborców, że (...) można mu wierzyć, że nie zmienił się od 2015, że jest przewidywalny. Ludziom zależy na stabilizacji, a jeżeli dobrze się dzieje, przynajmniej się nie pogarsza, to warto to kontynuować, wzmacniać decyzję sprzed pięciu lat - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk). O kampanii prezydenckiej mówili także dr Andrzej Anusz (Instytut im. Józefa Piłsudskiego) oraz prof. Łukasz Młyńczyk (Uniwersytet Zielonogórski).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda polityka wybory prezydenckie kampania wyborcza Henryk Domański Andrzej Anusz

Dr Anusz: sobotnia konwencja Andrzeja Dudy będzie ważnym punktem kampanii

- Ta konwencja rozpocznie gorący okres kampanii prezydenckiej. Oczywiście, prezydent Andrzej Duda jest faworytem tych wyborów i wszyscy kontrkandydaci będą się do tej konwencji odnosić - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego. Gościem Polskiego Radia 24 był także Maciej Onasz, politolog z uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Gromadzki polityka Andrzej Anusz wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda

Spór o reformę sądownictwa. Politolog: wybór nowego prezesa SN może być momentem przełomowym

- Jeśli obóz rządzący chciałby osiągnąć pewne przesilenie, jeszcze przed II turą wyborów, która wydaje się coraz bardziej prawdopodobna, to prezydent Andrzej Duda musiałby doprowadzić do wyboru nowego prezesa SN. Z punktu widzenia politycznego jest to niezwykle ważny element - ocenił dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Anusz POLSKA reforma sądownictwa sądownictwo Ryszard Gromadzki sąd Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf

Anusz: w sporze o sądownictwo przełomem będzie koniec kadencji pierwszej prezes SN

- Dzisiejsze spotkanie (w Pałacu Prezydenckim - red.) wpisuję w dalszy scenariusz. Prezydent podpisze tę ustawę, następny ruch prawdopodobnie wykona Bruksela. Momentem przesilenia tego całego sporu będzie zakończenie kadencji przez panią prezes Gersdorf - mówił w Polskim Radiu 24 politolog i historyk dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego. O sporze wokół reform mówił także prof. Robert Grzeszczak z Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Marek Domagalski (Rzeczpospolita).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Gromadzki Andrzej Anusz reforma sądownictwa sądownictwo Vera Jourova Andrzej Duda prezydent Małgorzata Gersdorf Sąd Najwyższy

Dr Anusz: Bosak nie ma szans na II turę wyborów prezydenckich

Zdaniem politologa dr Andrzeja Anusza z Instytutu Piłsudskiego, zwycięstwo Krzysztofa Bosaka w prezydenckich prawyborach w Konfederacji to dobra informacja dla ugrupowania. Niemniej uważa on, że polityk ten "nie ma żadnych szans, żeby wejść do drugiej tury, natomiast pułap, który byłby wielkim sukcesem, to powtórzenie wyniku Konfederacji z wyborów parlamentarnych".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Andrzej Anusz wybory prezydenckie 2020 Krzysztof Bosak Konfederacja

Anusz: marszałek Grodzki próbuje kreować nowy ośrodek polityki zagranicznej

- W konstytucji jest jasno napisane: politykę zagraniczną prowadzi rząd, a państwo za granicą reprezentuje prezydent. Odnoszę wrażenie, że marszałek Grodzki bardziej chce się "rozepchnąć". Jest próba kreowania nowego ośrodka polityki zagranicznej - mówił w Polskim Radiu 24 politolog dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tomasz Grodzki Andrzej Anusz Ryszard Gromadzki Senat marszałek senatu

Dr Andrzej Anusz: najlepszy czas Roberta Biedronia w polityce krajowej już się skończył

- Kandydatura Roberta Biedronia to dobra wiadomość dla innych kandydatów. On od kilku miesięcy w ogóle nie funkcjonował w polskiej polityce w sposób poważny. To jest, w sensie politycznym, "odgrzewany kotlet" - ocenił gość Programu 1 Polskiego Radia. - Władysław Kosiniak-Kamysz, jak wynika z sondaży, nie może wyjść powyżej 10 proc. Trudno określić, w którą stronę pójdzie Szymon Hołownia. To duży znak zapytania. PO z kolei, zamiast prowadzić kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, zajmuje się sobą - powiedział dr Andrzej Anusz.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Andrzej Anusz Nasz komentarz

Politolog: Grzegorz Schetyna będzie chciał mieć wpływ na PO

- Tomasz Siemoniak to polityk o charakterze technokratycznym i gabinetowym. Jego kandydatura to próba utrzymania układu sił w Platformie Obywatelskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego. Gośćmi audycji byli również Edyta Hołdyńska ("Sieci") i Krzysztof Wołodźko ("Gazeta Polska Codziennie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Tomasz Siemoniak polityka Borys Budka opozycja Andrzej Anusz Magdalena Złotnicka Antoni Trzmiel

Andrzej Anusz o zarzutach wobec marszałka Senatu

W "Komentarzu poranka" politolog, dr Andrzej Anusz skomentował zarzuty korupcyjne, stawiane marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu. Odniósł się również do zapowiedzi marszałka, iż w prace nad zmianą ustawy o reformie sądów zostaną wciągnięci zagraniczni eksperci. Mówił też o kampanii wyborczej i pojawiających się zarzutach o możliwości polexitu.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat Andrzej Anusz Katarzyna Gójska Polexit kampania wyborcza Nasz komentarz

Ekspert: obóz Zjednoczonej Prawicy zaczyna "grać skrzydłami"

- Ten najbardziej twardy projekt ustawy o sądach złożyła Solidarna Polska, jest również oświadczenie Porozumienia. Głównym nurtem cały czas jest PiS. Ewidentnie widać, że to nowa jakość w funkcjonowaniu obozu Zjednoczonej Prawicy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Andrzej Anusz (Instytut Piłsudskiego).
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo sąd reforma sądownictwa Prawo i Sprawiedliwość prezydent Andrzej Anusz Ryszard Gromadzki Polskie Radio 24 POLSKA

Dr A. Anusz: skutki stanu wojennego odczuwamy do dzisiaj

- Stan wojenny to blisko sto ofiar śmiertelnych, ale też kilkaset tysięcy ludzi, którzy wyjechali z Polski, niektórych zmuszono do emigracji. To byli ludzie aktywni, wykształceni, kapitał społeczny – mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego. Do tematu odniósł się również Adam Hlebowicz z Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  stan wojenny historia Polski Polskie Radio 24 PRL Wojciech Jaruzelski Solidarność Ryszard Gromadzki Andrzej Anusz POLSKA