X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Andrzej Anusz

Dr Andrzej Anusz: PO ciągle będzie szukała konfliktów z PiS

- PO będzie dążyła do coraz większej polaryzacji, ponieważ jest to w interesie największych ugrupowań. Koalicja Obywatelska ciągle będzie szukała pól konfliktu z PiS - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Andrzej Anusz. Bieżące wydarzenia komentował również Andrzej Pomarański, ekspert ds. wizerunku politycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Anusz Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska koalicja obywatelska

Koalicyjne fiasko opozycji. Komentarze politologów

- U podstaw fiaska budowy koalicji opozycyjnej legły ambicje poszczególnych polityków - mówiła w radiowej Jedynce dr hab. Ewa Marciniak z UW. - Grzegorz Schetyna pogodził się z tym, że przegrał wybory - stwierdził dr Andrzej Anusz z UKSW. - Koalicja jest nieaktualna, bo liderzy partii oderwali się od wyborców - przekonywał prof. Kazimierz Kik z UJK w Kielcach. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA debata w jedynce debata polityka wybory parlamentarne Marek Mądrzejewski Kazimierz Kik Andrzej Anusz Grzegorz Schetyna Władysław Kosiniak-Kamysz

Dr Andrzej Anusz: opozycja zmarnowała ostatni miesiąc

Mając świadomość, że wybory do Parlamentu Europejskiego były etapem do wyborów krajowych, było wiadomo, że przejście między nimi powinno odbywać się w płynny sposób. W Przypadku Prawa i Sprawiedliwości było to widać, jest kontynuacja pewnych elementów, konstrukcja polityczna, jest pomysł i rozpoznanie potrzeb wyborców - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże sondaż Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska Andrzej Anusz polityka

Dr Andrzej Anusz: PiS jest na fali sukcesu wyborczego

- Prawo i Sprawiedliwość kilka tygodni temu wygrało wybory, więc aktualny dobry wynik sondażowy jest naturalną tendencją. Partia rządząca nadal jest na fali sukcesu - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego. Do tematu aktualnych preferencji sondażowych odnieśli się również eksperci i publicyści: Karol Gac (Do Rzeczy) i prof. Rafał Chwedoruk (UW).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże sondaż Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska Andrzej Anusz Karol Gac polityka

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego nabrała tempa

Kampania wyborcza wkroczyła na ostatnią prostą. W efekcie coraz bardziej nabiera tempa, co owocuje dyskusjami na różne ważne społecznie tematy, a kandydaci do Parlamentu Europejskiego przypominają, że od wyborów zależy dalsza przyszłość Unii Europejskiej. Na antenie Jedynki dyskutowali o tym: prof. Zbigniew Krysiak (Instytut Myśli Schumana i SGH), dr Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego) i dr Andrzej Anusz (UKSW).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Koalicja Europejska Prawo i Sprawiedliwość Robert Biedroń kampania wyborcza zjednoczona prawica Parlament Europejski Andrzej Anusz Artur Wróblewski Antoni Trzmiel Jedynka/eurowybory

Po wypowiedzi prezesa TSUE. Komentarze

- Wchodząc do Unii Europejskiej zgodziliśmy się na przestrzeganie wspólnych zasad po to, żeby dało się różne rzeczy robić razem. Bez reguł konstrukcja UE nie miałaby żadnego sensu - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, ekspert ds. międzynarodowych. Do słów prezesa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Koena Lenaertsa odnieśli się również: politolog dr Andrzej Anusz, prof. Czesław Kłak, sędzia Trybunału Stanu i prof. Waldemar Gontarski, Dziekan Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Londynie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT reforma sądownictwa Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Sąd Najwyższy prawo Andrzej Anusz

M. Wassermann kandydatem na prezydenta Krakowa. Komentarz

– W komisji ds. Amber Gold pokazałam, że chcę i potrafię pracować, że niezależnie od tego, jak trudne zadanie zostanie mi powierzone, to je wykonam – powiedziała podczas piątkowej konferencji prasowej kandydatka PiS na prezydenta Krakowa, Małgorzata Wassermann. W Polskim Radiu 24 o szansach polityk na zwycięstwo w wyborach mówił dr Andrzej Anusz, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Anusz Kraków wybory samorządowe Małgorzata Wassermann Prawo i Sprawiedliwość Amber Gold