X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Andrzej Duda

"Wartość dodana". Wiceminister o Adamie Bielanie jako ewentualnym rzeczniku sztabu Andrzeja Dudy

- Adam Bielan jest wyśmienitym politykiem, a także dobrym strategiem pod kątem kampanii wyborczych - powiedział Wojciech Murdzek, wiceminister rozwoju. Odniósł się w ten sposób do informacji medialnych wskazujących europosła PiS jako rzecznika sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA kampania prezydencka Adam Bielan wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska

TYLKO U NAS Ogłoszenie sztabu Andrzeja Dudy. Adam Bielan: prezydent osobiście przedstawi skład

- To prezydent powinien osobiście ogłosić swój sztab. W środę odbędzie się prezentacja, której dokona Andrzej Duda - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 europoseł Adam Bielan, wskazywany przez media na jednego z członków prezydenckiego sztabu.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Adam Bielan Andrzej Duda wybory prezydenckie POLSKA polityka kampania wyborcza

Waldemar Buda: Polacy będą zadowoleni z propozycji programowych Andrzeja Dudy

- Propozycje programowe na bieżącą kampanię pojawią się w odpowiednim czasie, muszą być opracowane i uzgodnione - zapewnił Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Doskonale wiemy, kiedy i z jakimi propozycjami wychodzić. Lada moment nasz program się pojawi - dodał polityk Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Waldemar Buda polityka Antoni Trzmiel Andrzej Duda wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce kampania prezydencka konwencja PiS

Prezydent: komunistyczny reżim wymordował tysiące polskich patriotów

Prezydent Andrzej Duda w przesłaniu do osób i środowisk honorujących żołnierzy podziemia antykomunistycznego podziękował wszystkim, którzy przechowują i upowszechniają - poprzez różnorodne inicjatywy i wydarzenia - pamięć o Żołnierzach Wyklętych-Niezłomnych. Podkreślił, że "dzięki nim uczestnicy drugiej konspiracji towarzyszą nam, jako symbole żywej tradycji i dziedzictwa oraz bohaterowie kultury popularnej, patronujący wielu imprezom masowym".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Żołnierze Wyklęci

Dr Maciej Onasz: poparcie dla prezydenta jest szersze niż dla obozu rządzącego

- Prezydent jest w stanie zmobilizować tych wyborców, którzy na co dzień nie są elektoratem Zjednoczonej Prawicy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz (Uniwersytet Łódzki). W audycji konwencję Andrzeja Dudy komentowali również prof. Sławomir Sowiński (UKSW) oraz prof. Andrzej Piasecki (Uniwersytetu Pedagogiczny Krakowie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 wybory w Polsce wybory prezydenckie kampania wyborcza Andrzej Duda konwencja PiS

"Wzmocnić u wyborców decyzję sprzed pięciu lat". Socjolog o konwencji Andrzeja Dudy

- Celem konwencji Andrzeja Dudy było przekonanie wyborców, że (...) można mu wierzyć, że nie zmienił się od 2015, że jest przewidywalny. Ludziom zależy na stabilizacji, a jeżeli dobrze się dzieje, przynajmniej się nie pogarsza, to warto to kontynuować, wzmacniać decyzję sprzed pięciu lat - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk). O kampanii prezydenckiej mówili także dr Andrzej Anusz (Instytut im. Józefa Piłsudskiego) oraz prof. Łukasz Młyńczyk (Uniwersytet Zielonogórski).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda polityka wybory prezydenckie kampania wyborcza Henryk Domański Andrzej Anusz

"Pojawi się kilka nazwisk, które mogą zaskoczyć". W środę poznamy sztab Andrzeja Dudy

W sztabie wyborczym Andrzeja Dudy mają znaleźć się między innymi, europosłowie PiS: Joachim Brudziński i Beata Szydło, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha oraz rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Oficjalnie Andrzej Duda zaprezentuje skład sztabu wyborczego w środę. Planowane jest w tym dniu również spotkanie mobilizacyjne ze sztabami okręgowymi. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda PiS

Dr Krzysztof Karnkowski: Andrzej Duda jest gwarantem społecznego spokoju

- Dopóki mamy współrządzenie Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta wywodzącego się z tego obozu, to nie ma zagrożenia zatrzymania programów społecznych wprowadzonych przez partię rządzącą. Można to określić jako gwarancja społecznego spokoju - powiedział dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Jerzy Jachowicz Andrzej Duda wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce

Poseł PiS: druga kadencja dla Andrzeja Dudy gwarancją kontynuacji dobrej zmiany

- Mam wrażenie, że Polacy oczekują, by dobra zmiana była kontynuowana. Stanie się tak, gdy pan prezydent Andrzej Duda dalej będzie pełnił swój urząd - powiedział Robert Gontarz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Wtedy będą zapewnione rozwój gospodarczy i programy społeczne - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Antoni Opaliński wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce POLSKA konwencja PiS Andrzej Duda

Kampania Andrzeja Dudy nabiera rozpędu. "Pracujemy pełną parą"

W połowie tygodnia prezydent Andrzej Duda zaprezentuje swój sztab wyborczy. Dziś opublikowano pierwszy spot z udziałem urzędującego prezydenta, wystartowała również jego kampania bilbordowa. W walce o reelekcję Andrzej Duda będzie miał wsparcie polityków PiS, w tym byłej premier Beaty Szydło, która ma odegrać kluczową rolę w jego sztabie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Andrzej Duda Krzysztof Sobolewski wybory prezydenckie 2020 polityka prezydent

Mariusz Gierej: konwencja Andrzeja Dudy była skierowana do twardego elektoratu

Konwencja Andrzeja Dudy zainaugurowała kampanię wyborczą przed wyborami prezydenckimi. Mariusz Gierej zestawił ją z podobnym wydarzeniem w 2015 r. Tam, jego zdaniem, "była energia, były pomysły", podczas gdy w sobotę zabrakło "treści". Tomasz Walczak uważa, że obóz rządzący "zgubił swoją opowieść".
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość polityka POLSKA

"Ma swoją dynamikę". Radosław Fogiel o kampanii wyborczej Andrzeja Dudy

– Był element podsumowujący, ale również prezydent zarysował wizje kolejnych pięciu lat prezydentury – ocenił w Programie 3 Polskiego Radia wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Gościem "Pulsu Trójki" był również Jacek Protasiewicz, doradca strategiczny w sztabie kandydata PSL na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka konwencja PiS wybory prezydenckie 2020 Radosław Fogiel Jacek Protasiewicz Beata Michniewicz Andrzej Duda prezydent

"Najważniejszy cel to podniesienie poziomu życia Polaków". Zobacz nowy spot Andrzeja Dudy

- Najważniejszym celem mojej prezydentury jest to, żeby podniósł się poziom życia Polaków - mówi w spocie wyborczym opublikowanym w poniedziałek ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. W nagraniu pojawiają się m.in. Arnold Schwarzenegger i Donald Trump.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza prezydent Donald Trump arnold schwarzenegger

"Komentarz dnia": kampania prezydencka, Andrzej Duda, opozycja, Smoleńsk

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i Tomasz Truskawa ("Stowarzyszenie Wolnego Słowa"). Publicyści dyskutowali m.in. o pierwszym tygodniu kampanii prezydenckiej, konwencji Andrzeja Dudy i szansach opozycji w wyścigu o fotel prezydenta, a także o wyjeździe polskich władz do Smoleńska.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Paweł Lisicki Marcin Piasecki Andrzej Duda kampania prezydencka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Smoleńsk