more_horiz
PR24 Portal
Section05
Andrzej Horban

Szczepienia przeciwko COVID-19. Prof. Horban: dotychczasowa praktyka bez zmian

- Szczepienia przeciw COVID-19 pozostaną bezpłatne dla pacjentów - powiedział prof. Andrzej Horban. Wskazał, że zmiana stanu epidemii na stan zagrożenia epidemicznego to "pokazanie, że w tej chwili mamy wszelkie możliwości i wszelkie mechanizmy do tego, żeby nie być poddawanym presji epidemii".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 Andrzej Horban społeczeństwo zdrowie

Rezygnacja Rady Medycznej. Szef KPRM: 80 proc. rekomendacji zostało wprowadzonych w życie

Szef KPRM Michał Dworczyk podkreślił podczas konferencji w Ząbkowicach Śląskich, że "współpraca z Radą Medyczną była bardzo intensywna, 80 proc. jej rekomendacji zostało wprowadzonych w życie". Wyraził przekonanie, że w najbliższych dniach poznamy nowy model dotyczący doradztwa w sprawie walki z epidemią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 koronawirus Michał Dworczyk zdrowie pandemia społeczeństwo Andrzej Horban

Lockdown na poziomie lokalnym? Prof. Horban: to perspektywa dwóch, trzech tygodni

- Istnieje pewna różnica pomiędzy tym, co sobie wyobrażają lekarze i epidemiolodzy, a tym, co robi rząd. To są inne kalkulacje - ocenił doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Dodał, że na terenach o największej liczbie zachorowań trzeba będzie wprowadzić lokalne lockdowny. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Koronawirus w Polsce COVID-19 Andrzej Horban lockdown obostrzenia

Prof. Horban: niemal pewne są obowiązkowe szczepienia dla pracowników ochrony zdrowia

- Niemal pewne jest wydanie zaleceń dotyczące obowiązkowych szczepień dla pracowników ochrony zdrowia - przekazał przewodniczący Rady Medycznej przy premierze prof. Andrzej Horban. Dodał, że Rada rozważa także obowiązek szczepień m.in. dla nauczycieli i pracowników administracji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Horban COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia służba zdrowia nauczyciel administracja

"Za wcześnie, żeby o tym mówić". Prof. Horban o trzeciej dawce szczepionki

– Wydaje się, że wcześniej czy później ta dawka trzecia czy następne będą musiały być podane, ponieważ duża część szczepionek, generalnie rzecz biorąc, nie daje odpowiedzi trwałej do końca życia – mówił w Programie 3 Polskiego Radia prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. COVID-19, pytany o możliwe zalecanie szczepienia trzecią dawką. Jak wyjaśnił, nie oznacza to, że takie szczepienia miałyby się rozpocząć w najbliższym czasie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka Andrzej Horban Beata Michniewicz POLSKA społeczeństwo pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia szczepionka

Szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Prof. Horban: chcielibyśmy zacząć jak najszybciej

- Dobrze byłoby zaszczepić jak najwięcej dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem następnego roku szkolnego - powiedział profesor Andrzej Horban, główny doradca premiera do spraw COVID-19. Ocenił, że decyzja Rady Medycznej na szczepienie dzieci i młodzieży powyżej 12. roku życia była "spodziewana". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Andrzej Horban COVID-19 pandemia epidemia szczepienia szczepionka

Jesienią czwarta fala pandemii? Prof. Horban: jeśli nie będziemy się szczepić, to pewne

- Jeśli ludzie nie będą się szczepić przeciw COVID-19, to prawie jak w banku jesienią będzie kolejna fala epidemii - przestrzega przewodniczący Rady Medycznej przy premierze RP prof. Andrzej Horban. Jego zdaniem, odwołanie stanu epidemii w czerwcu jest mało prawdopodobne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus szczepienia COVID-19 Andrzej Horban sars-cov-2 społeczeństwo

"Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie można to ogłosić". Prof. Horban o szczepieniach młodzieży

– Jeśli nie zaszczepimy większej liczby osób do jesieni, to będzie czwarta fala – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia prof. Andrzej Horban. Doradca premiera ds. COVID-19 wskazał, że wkrótce powinny ruszyć szczepienia młodzieży, a następnie dzieci. Jednocześnie zwrócił uwagę, że jest problem z poziomem wyszczepienia wśród najstarszych obywateli.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Andrzej Horban Koronawirus w Polsce COVID-19 Trójka Beata Michniewicz
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem