X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Angela Merkel

"Łącząc umysły, tworzymy przyszłość". Polska na EXPO 2020 w Dubaju stawia na biznes i kreatywność

Już za 2 tygodnie nastąpi otwarcie Expo 2020 w Dubaju. Przełożona o rok z powodu pandemii COVID- 19 Wystawa Światowa będzie niepowtarzalną okazją do promocji gospodarczej naszego kraju na arenie międzynarodowej. Jak podkreślają przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która koordynuje udział Polski w Expo, będzie to wystawa wyjątkowa. Polska po raz pierwszy zaprezentuje tak kompleksowy program biznesowo-kulturalny.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Rzym Niemcy Angela Merkel Mateusz Morawiecki ONZ Afganistan Stanisław Lem język polski Dubaj

Piotr Cywiński: Angela Merkel wtrąca się w sprawy naszego kraju

- Sytuacja, która się wydarzyła, to przedstawienie w pigułce relacji polsko-niemieckich. Media niemieckie wypowiedziały się o arogancji czy afroncie, ale znaleźli się także politycy niemieccy, którzy przypomnieli, że błąd nastąpił po stronie Niemiec - komentował brak spotkania Angeli Merkel z Andrzejem Dudą gość PR24 Piotr Cywiński, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Unia Europejska Niemcy Angela Merkel Tadeusz Płużański Mateusz Morawiecki

"Scholz ma wszystkie karty w rękach". Frymark o wyborach w Niemczech

Dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech główni kandydaci na kanclerza - Annalena Baerbock, Armin Laschet i Olaf Scholz - po raz drugi spotkali się w debacie telewizyjnej. - W tej chwili wydaje się, że Scholz ma z SPD wszystkie karty w rękach, żeby te wybory zakończyły się dla niego bardzo dobrym wynikiem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kamil Frymark z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Angela Merkel Francja Emmanuel Macron polityka Magdalena Skajewska

Wybory w Niemczech za dwa tygodnie. "Co drugi obywatel zagłosuje korespondencyjnie"

Wybory w Niemczech odbędą się 26 września i z szacunków wynika, że korespondencyjnie głos odda ponad 50 proc. uprawnionych obywateli. Jak tłumaczą Niemcy, głosowanie w ten sposób ma być bezpieczniejsze pod względem pandemii koronawirusa. Decyzje o takim sposobie głosowania krytykują jedynie radykalne ugrupowania, tj. eurosceptyczna Alternatywa dla Niemiec. Kiedy w ubiegłym roku wybory na tej zasadzie miały odbyć się w Polsce, opozycja straszyła i wywierała presję, by je odwołać.
Zobacz więcej na temat:  Berlin Niemcy wybory polityka Angela Merkel ŚWIAT Europa

Ostatnie dni Angeli Merkel w fotelu kanclerza. Prof. Musiał: nie mamy powodu, by za nią płakać

- Obie nitki Nord Stream 2 były wybudowane za czasów rządów Angeli Merkel, wszystkie konflikty w ostatnich latach, na których Polska dużo straciła, miały miejsce pod jej rządami - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogdan Musiał, ekspert ds. relacji polsko-niemieckich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Niemcy Angela Merkel CDU SPD wybory parlamentarne relacje polsko-niemieckie

"Cieszę się, że relacje polsko-niemieckie są rzeczywiście bardzo silne". Mateusz Morawiecki spotkał się z Angelą Merkel

Od ceremonii oficjalnego powitania przez premiera Mateusza Morawieckiego przed Pałacem na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie rozpoczęła się w sobotę w południe wizyta Angeli Merkel w Polsce. Kanclerz Niemiec złożyła także kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Angela Merkel polityka Warszawa premier Mateusz Morawiecki dyplomacja Witold Banach

Spotkanie Merkel-Morawiecki. Publicysta: choć pożegnalna, to istotna wizyta kanclerz

Podczas dyskusji publicystów o wizycie Angeli Merkel w Polsce, Andrzej Rafał Potocki wskazał, że Warszawa powinna przekonywać Niemcy do swojego stanowiska w relacjach z Unią Europejska. Adrian Stankowski wskazał na szereg "poważnych kontrowersji między Warszawą i Berlinem". Wojciech Reszczyński ubolewał nad problemami, które w polsko-niemieckich relacjach od 30 lat pozostają nierozwiązane.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Mateusz Morawiecki Angela Merkel relacje polsko-niemieckie Niemcy polityka

Ambasador Niemiec: polscy żołnierze tracili życie w wyniku niemieckich zbrodni. Składamy im hołd

Niezliczeni polscy żołnierze w służbie ojczyźnie stracili życie w wyniku niemieckich zbrodni; składamy szczególny hołd ich pamięci - podkreślił w sobotę ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven, po tym jak kanclerz Niemiec Angela Merkel złożyła wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Niemcy II wojna światowa Mateusz Morawiecki Angela Merkel

"Cieszę się, że relacje polsko-niemieckie są rzeczywiście bardzo silne". Mateusz Morawiecki spotkał się z Angelą Merkel

Od ceremonii oficjalnego powitania przez premiera Mateusza Morawieckiego przed Pałacem na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie rozpoczęła się w sobotę w południe wizyta Angeli Merkel w Polsce. Kanclerz Niemiec złożyła także kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy Angela Merkel polityka Warszawa premier Mateusz Morawiecki dyplomacja Witold Banach

Angela Merkel z wizytą w Polsce. W planach rozmowy o sytuacji na granicach UE

Niemiecka kanclerz Angela Merkel spotka się w Warszawie z premierem Mateuszem Morawieckim. Wśród planowanych tematów rozmów - ochrona granic Unii, napięcia wewnątrz wspólnoty oraz Nord Stream 2. To jej pożegnalna wizyta w Polsce - 26 września w Niemczech odbędą się wybory do Bundestagu, Angela Merkel zapowiedziała, że nie będzie ubiegała się o reelekcję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy premier Mateusz Morawiecki Angela Merkel relacje polsko-niemieckie