more_horiz
PR24 Portal
Section05

Angela Merkel

TYLKO U NAS Połączyła tyrana z demokratycznym światem. Tak Merkel paktowała z Putinem

Angela Merkel - "żelazna kanclerz" - miała stanowić ważny filar w budowie silnej Unii Europejskiej. Ostatnie lata pokazały jednak naiwność jej rządów. Kryzys migracyjny, szkodliwa dla wschodniej Europy polityka energetyczna, a także skutkujące drakońskimi opłatami w całej Europie ustalenia w zakresie polityki klimatycznej - to największe niepowodzenia Merkel. Czarę goryczy przelewa paktowanie niemieckiej kanclerz z tyranem - prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
Zobacz więcej na temat:  Europa Wschodnia ŚWIAT Angela Merkel Niemcy Europa Nord Stream Władimir Putin

Angela Merkel w "Spieglu": wszyscy chcą przeprosin, zwłaszcza za politykę wobec Rosji

Jak stwierdziła była kanclerz Angela Merkel w rozmowie z dziennikiem "Spiegel", pod koniec swojej kadencji nie widziała już możliwości wpływania na prezydenta Rosji Władimira Putina. Podczas swojej pożegnalnej wizyty w Moskwie w sierpniu 2021 roku odniosła wrażenie, że "dla Putina liczy się tylko władza" i "polityka siły".
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Rosja Władimir Putin wojna na Ukrainie

"Scholz wydziedziczył Merkel". "Der Spiegel" w mocnych słowach o rządach kanclerzy

Na antenie Polskiego Radia 24 Olga Doleśniak-Harczuk z "Nowego Państwa" odniosła się do ostatniej publikacji tygodnika "Der Spiegel" dotyczącej polityki Angeli Merkel oraz rządów aktualnego kanclerza. Autor tekstu ocenił między innymi, że Olaf Scholz "wydziedziczył" byłą kanclerz RFN.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Niemcy energetyka bezpieczeństwo energetyczne Antoni Opaliński Angela Merkel

Kanclerz Scholz: działania Putina uniemożliwiają dyplomatyczne zakończenie wojny na Ukrainie

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz jest zdania, że dyplomatyczne zakończenie wojny na Ukrainie jest obecnie niemożliwe.  - Wszyscy chcemy, żeby ta wojna się skończyła i żeby pokój był możliwy - mówił Scholz w piątek w Lipsku. Jednak działania wojenne Putina uniemożliwiają jakiekolwiek zbliżenie dyplomatyczne - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy ŚWIAT Europa Olaf Scholz Angela Merkel polityka Ukraina Rosja Władimir Putin

Angela Merkel o współpracy gazowej Niemiec i Rosji: nie żałuję tych decyzji

- Bardzo racjonalne i zrozumiałe było pozyskiwanie gazu rurociągami, w tym z Rosji, który jest tańszy niż LNG (skroplony gaz ziemny) z innych krajów - mówiła w czwartek była kanclerz Niemiec Angela Merkel broniąc swej polityki energetycznej która zakładała kupowanie surowca z Rosji. Zapewniła, że nie żałuje podjętych w tamtym czasie decyzji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Angela Merkel energetyka Europa Europa Zachodnia

Konsekwencje polityki Merkel. Rzymkowski: Putin to krokodyl karmiony przez byłą kanclerz Niemiec

Tomasz Rzymkowski z Ministerstwa Edukacji i Nauki powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że następstwa polityki prowadzonej przez byłą kanclerz Niemiec Angelę Merkel zostaną należycie ocenione. - Z perspektywy czasu ta ocena będzie jeszcze bardziej krytyczna - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Rzymkowski wojna 2022 Rosja Ukraina Władimir Putin Angela Merkel polityka Niemcy

Relacje Berlina i Moskwy. Pęk: Merkel doprowadziła do tego, że w Rosji znalazły się pieniądze na napaść na Ukrainę

- Polityka Angeli Merkel doprowadziła do tego, że w Rosji znalazły się pieniądze na napaść na Ukrainę. (..) Ja bym nie wykluczał, że istnieją jakieś dokumenty, które są w rękach Rosji i służą do wymuszania wypowiedzi byłej kanclerz Niemiec. Tak, jak wcześniej, mogły być jednym z elementów wymuszania określonej polityki - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 były senator PiS Bogdan Pęk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Rosja Angela Merkel Władimir Putin wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina

Szokująca wypowiedź Merkel. Była kanclerz chce "rozwijać relacje z Rosją". Ostry komentarz ukraińskiego dyplomaty

Jak piszą niemieckie media drugi raz w tym tygodniu była kanclerz Angela Merkel wywołała poruszenie swoją wypowiedzią o Rosji. W czwartek podczas uroczystości z okazji "1110 lat Goslar" powiedziała, że w dłuższej perspektywie należy pracować nad ogólnoeuropejską architekturą bezpieczeństwa obejmującą również Rosję.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna na Ukrainie wojna 2022 Angela Merkel Rosja

Była kanclerz Niemiec znów zaskakuje. Angela Merkel chce pokoju w Europie z uwzględnieniem Rosji

Jak piszą niemieckie media, drugi raz w tym tygodniu była kanclerz Angela Merkel wywołała poruszenie swoją wypowiedzią o Rosji. W czwartek podczas uroczystości z okazji 1100 rocznicy powstania miasta Goslar powiedziała, że w dłuższej perspektywie należy pracować nad ogólnoeuropejską architekturą bezpieczeństwa obejmującą również Rosję.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Rosja ŚWIAT Angela Merkel Niemiecka Republika Federalna Europa