X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Anglia

"Utrzymanie spójnego podejścia jest uzasadnione". Brytyjski Sąd Najwyższy przeciwko paszportom neutralnym płciowo

Brytyjski Sąd Najwyższy jednomyślnie odrzucił skargę na brak możliwości wydawania paszportów neutralnych płciowo dla osób, które nie identyfikują się ani jako kobieta, ani mężczyzna. Sędziowie wskazali jako "uzasadnioną" konieczność utrzymania spójnego podejścia do kwestii płci w całym prawie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Anglia LGBT transseksualizm

Anglia: lawinowy wzrost zakażeń omikronem. Władze wprowadzają nowe obostrzenia

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na nowy wariant COVID-19 - omikron - Anglia zaostrza zasady epidemiczne. Od piątku maseczki będą obowiązywać w większej niż dotąd liczbie miejsc, za tydzień zostanie wprowadzony obowiązek okazywania przepustek covidowych lub negatywnego wyniku testu m.in. w klubach muzycznych. Władze zalecają też pracę z domu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa COVID-19 Wielka Brytania Anglia omikron koronawirus obostrzenia Boris Johnson

Wielka Brytania: pilne spotkanie grupy G7, by omówić pojawienie się Omikronu

Z doniesień służb sanitarnych w poszczególnych krajach wynika, że w Europie rozprzestrzenia się Omikoron. Ministerstwo zdrowia i opieki Wielkiej Brytanii ogłosiło w niedzielę, że na poniedziałek zwoła pilne spotkanie ministrów zdrowia grupy G7, by omówić sytuację wywołaną pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Anglia koronawirus COVID-19 pandemia zdrowie obostrzenia

"Zawsze będziemy pamiętać o poświęceniu polskich lotników". Brytyjczyk planuje rekonstrukcję Spitfire'a

- Pozostaniemy na zawsze wdzięczni Polakom za ich wkład w II wojnę światową i rekonstruując ten samolot chcę oddać hołd wszystkim 18 tys. członkom Polskich Sił Powietrznych, którzy służyli wówczas w Wielkiej Brytanii - mówi Scott Booth, szef projektu Laguna’s Spitfire Legacy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Anglia Wielka Brytania Londyn HISTORIA II wojna światowa lotnictwo samolot dywizjon 303 Bitwa o Anglię