more_horiz
PR24 Portal
Section05
Anglia

Złamał szyfr Enigmy. Teraz otrzymał tablicę pamiątkową

"Złamał szyfr niemieckiej Enigmy", taki dwujęzyczny napis znajduje się na odsłoniętej właśnie w Chichester tablicy pamiątkowej poświęconej Henrykowi Zygalskiemu, słynnemu polskiemu kryptologowi. Człowiek, który wraz z Marianem Rejewskim i Jerzym Różyckim, przyczynił się do skrócenia II Wojny Światowej, mieszkał po wojnie właśnie w miasteczku na południu Anglii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Anglia Henryk Zygalski Jerzy Różycki Marian Rejewski Enigma II wojna światowa

Mundial 2018: Belgia - Anglia 2:0

Belgowie pokonali w Sankt Petersburgu Anglię 2:0 w meczu o trzecie miejsce na mundialu w Rosji. Drużyna "Czerwonych Diabłów" tym samym została czwartym w historii zespołem, który wygrał sześć meczów na piłkarskich mistrzostwach świata, ale nie zdobył trofeum. Pierwszą reprezentacją w takiej sytuacji była Polska w 1974 roku. Później przydarzyło się to Włochom w 1990 i Holandii w 2010.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Belgia Anglia mundial 2018

" W czasie mundialu urządzimy wam piekło"

 - W czasie mundialu urządzimy wam piekło – zapowiadają rosyjscy chuligani w mediach społecznościowych. Rosyjscy pseudokibice "przygotowują się" już do piłkarskich mistrzostw świata. Na celownik wzięli angielskich kibiców, wobec których "wydano wyrok śmierci". To następstwo dyplomatycznych tarć wobec sprawy otrucia Siergieja Skripala.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja mistrzostwa świata kibice Anglia Siergiej Skripal zamieszki