more_horiz
PR24 Portal
Section05
Anna Fotyga

"Naiwne myślenie" Unii o Rosji. Anna Fotyga pyta szefa europejskiej dyplomacji o konsekwencje

"Instytucje Unii Europejskiej nie były wolne od naiwnego myślenia, a urzędnicy »rozumiejący Rosję« zajmowali i wciąż zajmują wpływowe stanowiska" - pisze europoseł PiS Anna Fotyga w interpelacji do szefa europejskiej dyplomacji Josepa Borrella. Polska eurodeputowana apeluje o analizę błędów w europejskiej polityce wobec Rosji i wyciągnięcie konsekwencji personalnych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Anna Fotyga

Anna Fotyga ostrzega: obecne sankcje nie zmuszą Putina do zakończenia wojny

Anna Fotyga, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, była szefowa polskiej dyplomacji i była szefowa kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego podkreśliła konieczność zaostrzenia sankcji wobec Rosji. W rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" polityk zaznaczyła, że dotychczasowe restrykcje są niewystarczające, by wymusić na Kremlu zakończenie agresji na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga sankcje Unii Europejskiej wojna 2022 Ukraina Rosja ŚWIAT Europa

Anna Fotyga: wizyta Joe Bidena m.in. w Polsce ma służyć konsolidacji państw zachodnich

- Wizyta prezydenta Bidena i udział w szczycie NATO, spotkanie z członkami Rady Europejskiej, przyjazd do Polski i spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą mają służyć konsolidacji. Ale teraz już potrzebne są działania, nie tylko przekonywanie - mówiła na antenie Programu 1 Polskiego Radia Anna Fotyga, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Ukraina Katarzyna Gójska wojna na Ukrainie Anna Fotyga Unia Europejska Stany Zjednoczone Joe Biden

Anna Fotyga: katalog sankcji UE wobec Rosji jest najobszerniejszy w historii, ale to wciąż za mało

- Ubolewam, że nie udało się na tym etapie uzyskać międzynarodowego konsensusu dot. wykluczenia Rosji z systemu SWIFT. Pocieszają mnie słowa premiera Morawieckiego, że rozmowy na ten temat trwają - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Anna Fotyga, europoseł PiS, podkreślając, że "naszym zadaniem jest wywieranie nacisków".
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga Prawo i Sprawiedliwość PiS Sygnały Dnia POLSKA wojna 2022 polityka serwis wschodni Rosja Ukraina Katarzyna Gójska sankcje Unia Europejska GOSPODARKA Jedynka Ukraina

Anna Fotyga: sankcje wobec Rosji potrzebne były już lata temu

- Przestrzeń konsensusu powiększa się, społeczeństwa mają świadomość, że stało się coś strasznego. Naszą rolą jest uświadamianie, że to nie jest zagrożenie tylko dla Ukrainy, ale dla całego Zachodu, tak zresztą przedstawia to sam Putin w swoich wystąpieniach - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Fotyga, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Władimir Putin Ukraina Donbas serwis wschodni wojna 2022 Antoni Opaliński Anna Fotyga

"Wizerunkowa katastrofa". Anna Fotyga pyta o lobbing z Komisją Europejską w tle

"Skierowałam właśnie zapytanie do Komisji Europejskiej ws. oskarżeń dziennika »Libération« wobec sędziów TSUE, urzędników KE, lobbystów i polityków EPL oraz skandali w ramach misji UE w obszarze praworządności" - oświadczyła na Twitterze europoseł PiS Anna Fotyga.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska Parlament Europejski Anna Fotyga Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE

Anna Fotyga: destabilizacja sytuacji w Europie Środkowo-Wschodniej się nie udała

- Atak na naszą granicę, atak hybrydowy również na granicę litewską, łotewską - to jest angażowanie grupy państw, które są najbardziej zaangażowane w nagłaśnianie sytuacji w regionie, w obronę własnych granic - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Anna Fotyga, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga Prawo i Sprawiedliwość PiS granica Białoruś Rosja kryzys na granicy służby i bezpieczeństwo Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

Anna Fotyga i Jerzy Buzek oczekują od Komisji Europejskiej działań ws. Nord Stream 2

Polscy europosłowie oczekują stanowczych działań od Komisji Europejskiej w sprawie Nord Stream 2. - Nie pozwolimy na uruchomienie rurociągu bez zgodności z unijnym prawem - podkreśliła Anna Fotyga w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia. Jerzy Buzek powiedział Beacie Płomeckiej, że jeśli Nord Stream 2 zostanie uruchomiony nielegalnie, Komisja powinna natychmiast zareagować. Gazprom chce uruchomić rurociąg w przyszłym tygodniu, tymczasem najpierw musi uzyskać certyfikację, a procedura może trwać miesiącami.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Buzek Anna Fotyga Nord Stream 2 Rosja Komisja Europejska Unia Europejska
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem