more_horiz
PR24 Portal
Section05
Anna Moskwa

Sytuacja na Odrze. Anna Moskwa rozmawiała z unijnym komisarzem. "Poprosiłam o wskazanie podobnych sytuacji w Europie"

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podziękowała unijnemu komisarzowi do spraw środowiska, oceanów i rybołówstwa, Virginijusowi Sinkeviciusowi, za rozmowę w sprawie skażenia Odry. We wpisie na Twitterze przekazała, że przedstawiła sytuację na rzece i stan prac, a także poprosiła o wskazanie podobnych sytuacji w Europie.
Zobacz więcej na temat:  Odra bezpieczeństwo katastrofa ekologiczna ryby Unia Europejska Anna Moskwa POLSKA polityka

Skażenie Odry. Anna Moskwa: nie potwierdzono obecności substancji toksycznych

Jak poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, w najbliższych godzinach próbki wody z Odry zostaną przebadane pod kątem 300 potencjalnych substancji. Dodała, że podjęto decyzję, że część próbek zostanie wysłana do zbadania do zagranicznych laboratoriów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo katastrofa ekologiczna Odra Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska

"Przyczyną mógł być wzrost zasolenia". Minister klimatu o skażeniu Odry

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała w sobotę na Twitterze, że badania nie wskazują na to, by w Odrze wykryto wysokie stężenie rtęci, za to podniesiony jest poziom zasolenia. Jak wyjaśniła szefowa resortu, wysokie zasolenie Odry mogło aktywować inne substancje toksyczne znajdujące się w wodzie lub osadzie dennym, a "wykonanie badań ryb pod kątem toksykologii pozwoli ustalić ewentualne szkodliwe substancje".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie Odra ochrona środowiska katastrofa ekologiczna Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Kompleksowe wsparcie dla odbiorców ciepła. Minister Anna Moskwa przedstawiła szczegóły

- Przygotowaliśmy kompleksowe rozwiązanie dla odbiorców ciepła - poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Szefowa resortu dodała, że używający pellet otrzymają dopłatę w wysokości 3 tys. zł, drewna kawałkowego - 1 tys. zł, oleju opałowego - 2 tys. zł, a LPG - 500 zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel gaz ziemny energetyka Ministerstwo Klimatu i Środowiska dofinansowanie POLSKA Anna Moskwa polityka

Minister Moskwa o rozmowach z Czechami i Słowacją ws. współpracy przy korzystaniu z terminala FRSU w Gdańsku

- Analizujemy ostateczną przepustowość terminala FSRU. Rozmawiamy ze stroną czeską i słowacką na poziomie operatorów systemu gazowego, by wypracować wspólny model i zwiększyć przepustowość tego terminala - poinformowała w czwartek w Senacie minister klimatu Anna Moskwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz Anna Moskwa terminal Gdańsk import Czechy Słowacja infrastruktura

Niewęglowe źródła ogrzewania. Anna Moskwa: wsparcie będzie zależało od skali podwyżek

Będzie wsparcie, ale w zależności od skali podwyżek - takie rozwiązania w ramach pakietu pomocowego dla ciepłownictwa zapowiada minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Senat rozszerzył tzw. dodatek węglowy na wszystkie gospodarstwa domowe, a więc ma przysługiwać też osobom, które korzystają z innych paliw, m.in. oleju opałowego czy peletu.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka energetyka węgiel Anna Moskwa GOSPODARKA

Wsparcie dla innych paliw niż węgiel. Minister Moskwa: niebawem przedstawimy szczegóły projektu

- W najbliższym czasie poznamy szczegóły, a na Sejm wrześniowy będziemy gotowi - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, odnosząc się do projektu przewidującego rządowe wsparcie również dla osób opalających gospodarstwa domowe m.in. pelletem, olejem czy biomasą.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska bezpieczeństwo energetyczne węgiel gaz ziemny mieszkania energia energetyka ustawa

Gazu w tym sezonie nie zabraknie. Minister Moskwa: magazyny mamy wypełnione w 100 proc.

- Jesteśmy zabezpieczeni na ten sezon. Przede wszystkim mamy już 100 proc. gazu w magazynach i wszystkie dostawy gazu, mimo tego, co się dzieje z Nord Stream 1, są realizowane - zapewniła na antenie Polsat News minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że podobnie jest z węglem, który cały czas płynie do naszego kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka gaz energetyka GOSPODARKA gaz ziemny Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska węgiel

Ceny gazu i prądu w Polsce. Müller: szczególną ochroną rząd chce objąć gospodarstwa domowe

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że rząd podejmuje dalsze działania, aby ceny gazu i prądu elektrycznego nie wzrosły tak bardzo, jak to ocenił Urząd Regulacji Energetyki, czy tak, jak to zapowiedziały niektóre spółki. - Patrzymy na ten temat w sposób kompleksowy i takie kompleksowe rozwiązanie w tym zakresie przedstawimy, bo chcemy ten temat uregulować w sposób horyzontalny - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS energetyka Mateusz Morawiecki Piotr Müller Anna Moskwa węgiel GOSPODARKA

Przymusowa solidarność w UE? Moskwa: najpierw bezpieczeństwo energetyczne Polski

- W obliczu perspektywy odcięcia dostaw gazu do UE priorytetem jest bezpieczeństwo energetyczne Polski. Następnie stawiamy na solidarność z innymi państwami członkowskimi - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Jak dodała, Polska nie odpuści na forum UE potrzeby reformy systemu handlu uprawnieniami do emisji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Anna Moskwa energetyka GOSPODARKA