more_horiz
PR24 Portal
Section05
Annalena Baerbock

Ambasador Ukrainy chciałby się spotkać z szefową MSZ Niemiec. Problemem ma być hierarchia

"Od ponad 100 dni Ukraina jest w stanie wojny, jednak minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock nie spotkała się dotąd w cztery oczy z ambasadorem Ukrainy w RFN Andrijem Melnykiem - zwrócono uwagę na łamach "Bild am Sonntag". Dyplomata powiedział, że zależy mu na takim spotkaniu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy media wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe dyplomacja Annalena Baerbock

Ukraina w UE? Niemiecka minister spraw zagranicznych kolejny raz gasi jej oczekiwania

Szefowa MSZ Niemiec Annalena Baerbock odniosła się do starań Ukrainy, aby wejść do Wspólnoty. - Ukraina należy do rodziny europejskiej, ale nie wiadomo, kiedy i w jaki sposób będzie można przyjąć ją do Unii Europejskiej, bo obecnie znajduje się w stanie wojny - podkreśliła niemiecka minister.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Niemcy Unia Europejska wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Berlin Annalena Baerbock

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Szefowa MSZ Niemiec: wstyd mi z powodu wzrostu antysemityzmu

- Dziś w Niemczech żyje [...] 200 tys. Żydów - a społeczność żydowska jest integralną częścią naszego społeczeństwa. Jednak daleko jest do ideału - stwierdziła Annalena Baerbock podczas wirtualnego wydarzenia zorganizowanego przez żydowską organizację B'nai B'rith International w Waszyngtonie z okazji dnia pamięci o ofiarach Holokaustu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Europa antysemityzm Żydzi społeczeństwo wiara Annalena Baerbock Izrael Holokaust

Nowe otwarcie w rozmowach o reparacjach wojennych? Wiceszef MSZ: przed nami ciężka praca

- Nasze stanowisko w sprawie reperacji wojennych się nie zmienia. Liczymy na to, że będzie zrozumienie dla tej sprawy po stronie nowego niemieckiego rządu - powiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Przyznał, że w kwestii zadośćuczynienia za zniszczenia w czasie II wojny światowej polski rząd czeka "ciężka praca dyplomatyczna". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka reparacje wojenne Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemcy II wojna światowa Paweł Jabłoński Olaf Scholz Annalena Baerbock Zbigniew Rau

Prof. Piotr Madajczyk o wizycie szefowej niemieckiego MSZ: miała symboliczny charakter

Nowa niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock gościła w piątek (10.12) w Warszawie. Stolica Polski była trzecią po Paryżu i Brukseli, którą odwiedziła szefowa niemieckiej dyplomacji. - W pewnych obszarach jest zbieżność, a są tematy, w których obie strony się różnią - zauważa prof. Piotr Madajczyk.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Unia Europejska Annalena Baerbock Polityka zagraniczna Polski Michał Strzałkowski Agnieszka Bryc

Spotkanie szefów MSZ Polski i Niemiec. Parys: to szansa do podsumowania ostatnich 16 lat

- To okazja dla strony polskiej by dokonać pewnego podsumowania w stosunkach niemiecko-polskich za ostatnie 16 lat, kiedy politykę wyznaczała kanclerz Merkel - tak o spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Polski i Niemiec mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, b. szef resortu obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Rau Niemcy POLSKA II wojna światowa polityka historia Polski relacje polsko-niemieckie reparacje wojenne Annalena Baerbock Ministerstwo Spraw Zagranicznych Nord Stream 2

Reparacje za II wojnę światową. Wiemy, o czym rozmawiali szefowie MSZ Polski i Niemiec

- Obszarem, w którym w dalszym ciągu oczekujemy od rządu niemieckiego dobrej konkretnej współpracy jest sprawa odpowiedzialności Niemiec za wywołanie II wojny światowej - oświadczył minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau po spotkaniu z nową szefową MSZ Niemiec Annaleną Baerbock. - W umowie koalicyjnej jest nawiązanie do niemieckiej winy i odpowiedzialności oraz zobowiązań Niemiec - stwierdziła niemiecka dyplomatka.
Zobacz więcej na temat:  reparacje wojenne historia Polski II wojna światowa Annalena Baerbock relacje polsko-niemieckie POLSKA Niemcy polityka Zbigniew Rau
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem