X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Antoni Dudek

Debata dnia: Eksperci o Powstaniu Warszawskim

74. lata temu o godzinie 17. wybuchło Powstanie Warszawskie. Pierwsze walki zaczęły się jeszcze przed godziną "W" na Żoliborzu. W obronie stolicy przez 63 dni walczyli żołnierze, harcerze oraz ludność cywilna. O celowości powstańczego zrywu dyskutowali w "Debacie dnia” w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko ("Nowa konfederacja”), historyk, prof. Antoni Dudek (UKSW) i Piotr Legutko (TVP Historia).
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie Piotr Legutko Antoni Dudek HISTORIA Warszawa

Ocena zmian w Polsce. Najpoważniejsze od 30 lat

W którym momencie naszej najnowszej historii znajdujemy się obecnie? Czy możemy znaleźć analogie do któregoś z etapów dziejów III RP lub wcześniejszych i czy dobrze wykorzystujemy nasze szanse? Gośćmi audycji Szukając Dziury w Całym byli: prof. Antoni Dudek, politolog i historyk UKSW oraz prof. Marek Cichocki politolog i socjolog z Collegium Civitas.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepodległość odzyskanie niepodległości Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Beata Szydło reformy Antoni Dudek Łukasz Warzecha polityka historyczna

"Spodziewam się poprawy notowań premiera i rządu"

– Odejście Antoniego Macierewicza z rządu pomoże PiS. Spodziewam się dalszego wzrostu notowań zarówno gabinetu premiera, jak i samej partii rządzącej – komentował w Polskim Radiu 24 prof. Antoni Dudek, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na naszej antenie także rozmowa z dr Agnieszką Łukasik-Turecką z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Tomaszem Łysakowskim, ekspertem ds. wizerunku politycznego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu Antoni Macierewicz Antoni Dudek Prawo i Sprawiedliwość

Czy Polsce groziła radziecka interwencja w 1981?

W kontekście historycznej oceny stanu wojennego nadal stawiane jest pytanie dotyczące możliwej interwencji Układu Warszawskiego w Polsce. Czy rzeczywiście wkroczenie wojsk Związku Radzieckiego i innych państw sojuszniczych było realnym zagrożeniem? O tym w audycji Pamiętaj, to Solidarność mówił prof. Antoni Dudek, politolog i historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 historia Polski stan wojenny komunizm ZSRR Antoni Dudek Układ Warszawski Wojciech Jaruzelski